7 תשובות
את יכולה לפנות לבתי חולים שמתמחים בהפרעות נפשיות וכו' כמו שלוותה לדוגמה..
ואני חושבת שאפשר גם לבית חולים אבל לא בטוחה.
כמה זמן זה תלוי בזמן טיפול. יכול להיות שבוע ויכול להיות חודשים..
זה באמת תלוי, וכמו שהיא אמרה יש בתי חולים שמטפלים בזה, אבל גם יש דברים אחרים שיכולים באמת לעזור למצב הנפשי שלך
אה טוב, אם את חושבת שזה באמת יעזור לך, אז בסדר.
כן, אל תדאגי הרבה עושים את זה.
אם את מרגישה שאת צריכה את זה אז תתאשפזי, העיקר שתרגישי טוב, אני לגמרי מבינה אותך.
בטח יביאו לך פסיכיאטר שם, לראות שאת צריכה להתאשפז.
עריכה -חברה שלי אשפזה את עצמה בלי הפניה, כנראה שזה כן אפשרי.
את לא יכולה ללכת סתם למיון פסיכיאטרי ולבקש אישפוז, את צריכה לקבל הפנייה (תבקשי מרופא משפחה או מהפסיכולוג/פסיכיאטר שלך), יקראו להורים שלך ויקחו אותך למיון.
במיון תדברי עם פסיכיאטר/ית, לא בהכרח של נוער אלא זה שיהיה שם, הוא יאבחן אותך ויראה עד כמה אשפוז רלוונטי עבורך. הוא ישאל אם את רוצה להיות מטופלת במרפאה או מאושפזת, את תבחרי ותסכימי, גם ההורים צריכים להסכים לאשפוז שלך בגלל שאת קטינה.
משך האשפוז משתנה, זה תלוי אם את אשפוז מלא או אשפוז יום, יש כאלה שנשארים שם רק יום אחד ויש כאלה שמגיעים למספר חודשים, במקרים בודדים שנה.
כן, לומדים שם.
יש שם בית ספר לחינוך מיוחד, את לומדת עם מקסימום 5 ילדים בכיתה, יש שם ספרים שלומדים איתם בבית הספר ותוכנית הלימודים עדכנית, ניגשים לבגרויות ועושים מבחנים. את לומדת באופן עצמאי או בעזרת המורה בקצב המתאים לך וברמה שלך.
זה לא פוגע בלימודים וגם לא בבגרויות.
כן, כמעט כולם שם בחינוך רגיל.
חינוך מיוחד זה לא רק פיגור שכלי ואוטיזם, אלא גם הפרעות התנהגות ובעיות נפשיות. בבתי חולים פסיכיאטרים בית הספר הוא בעיקר לבעלי בעיות נפשיות, המורים לא יתנהגו אליך כמו למישהי שקשה לה להבין, אלא ילמדו אותך רגיל (כי את חינוך רגיל) רק עם הרבה יותר אכפתיות, תשומת לב וסבלנות מאשר המורים שיש לך עכשיו בתיכון.