5 תשובות
אני נגד הפינוי, כי אני אוהב אותך.
למה רוצים לפנות אותם?
ונגד ברור..
מונטסקיה, שהגה את עיקרון הפרדת הרשויות, טען שעל הרשות השופטת להיות "החלשה ביותר, לאין ערוך" משאר הרשויות, משום שבניגוד לשאר הרשויות, היא אינה נבחרת ע"י העם, ומדינה אשר אינה פועלת ע"פ רצון העם היא אינה דמוקרטיה.

בעשורים הראשונים של המדינה, בג"ץ הכיר בכך והיה גוף ממלכתי, מכובד ומשפטני טהור שנמנע מלהתערב בסוגיות מדיניות או ביטחוניות, בניגוד למה שקורה עכשיו עם גירוש עמונה ונתיב האבות. השינוי קרה בשנות ה-80, באשמת האקטביזם השיפוטי שהוביל השופט אהרן ברק, דבר מסוכן שמפר ולעיתים אף בבוטות את המנגנון העדין של הפרדת הרשויות.

צריך לעצור אותם, לפני שגם הבית שלנו יפונה, ולהחזיר את בג"ץ למקומו, לפני שנחזור לתקופת השופטים.

אני גם מאמין שצריך לכונן משטר נשיאותי בשיטה הרובנית, כפי שרצה בן-גוריון, כדי לתת למנהיג, ובעצם לעם בו הוא בחר ושאותו הוא מייצג, יותר כוח. וכדי לאזן זאת וכדי שלא נחזור גם לתקופת המלכים, לכתוב את מה שחבל שהגרמנים לא כתבו בזמן רפובליקת ויימאר - חוקה. חוקה שתעגן את ערכנו היהודיים והדמוקרטיים הבסיסיים ועל פיה בלבד יוכל בג"ץ לפסול חוקים, גם אם הם מדיניים.
עניתי לך כבר חמודה ובחרת להתעלם כדרכך בקודש.

אעתיק לך כאן את אותה התשובה בדיוק מאותה השאלה בדיוק:


חחח לטעון שנתיב אבות הוא ישוב חוקי זה כמו לטעון שאחמדינג'אד הוא ציוני...
רציני לגמרי שצחקתי בקול מהשאלה הזו, אין על לקרוא משהו שאת כותבת בשביל לצחוק קצת. את הורגת אותי כל פעם מחדש...

אני מכיר את המקום, הייתי באזורו שלוש פעמים בניגוד לרוב חכמינו ורבותינו שענו כאן ובחיים לא עברו את הקו הירוק.
ממליץ לכם ללכת לנתיב האבות ולראות בעצמכם איך המקום נראה - כמה בתים בודדים שנמצאים באמצע מטעים בלתי נגמרים של אנשי הכפרים נחלין ואלח'דר.
אם אתם לא יכולים ללכת לשם אז תפתחו תצלום לווין של האזור ותראו בצורה הזו.

לאנשי הכפר אלח'דר אגב בעבר היו 22 אלף דונמים. 14 אלף דונמים מהם הופקעו לטובת שלוש התנחלויות בגוש עציון.
עכשיו נבנית גדר ההפרדה ויישארו לאנשי הישוב, שרובם המוחלט עוסק בחקלאות, 2600 דונם - עשירית מהקרקע ששייכת להם לפי חוק!
אני בטוח שאם זה היה קורה לאנשי הר ברכה הגברת הנכבדה שלנו הייתה זועקת על חוסר הצדק הנוראי הזה, על הגניבה והגזל החמדני והמזעזע הזה.
אבל זה קורה לפלסטינים, פחחח, מה אכפת להוד מעלתה מכמה חוטבי עצים ושואבי מים שבונים לה בזיעת אפם את הבתים בהתנחלות? הרי ידוע שיש חוק אחד ליהודי הטוב, זה שבונה בית באמצע שדה וקורא לזה ישוב וחוק שני לפלסטיני שמעז לדרוש שלא ישימו קרוואן יום בהיר באמצע המטע שלו.
אולי גם נתחיל לרכז אותם במחנות כדי שנוכל להשתמש בקרקע שלהם בלי לדפוק חשבון ונשים עליהם סהר צהוב כדי שנדע אם אחד מהם בורח...
נראה לי ששואלת השאלה ואנשי נתיב האבות לא היו מתנגדים לסידור כזה...

מה שהכי אבסורדי הוא שכבר שנתיים (!) אנשי נתיב האבות יודעים שיפנו אותם השנה והם מתנהגים כאילו פתאום זה קורה בהפתעה מוחלטת.


גברתי הנכבדה, אני חוזר ומציע לך את הצעתי:
אם את גרה בהתנחלות יותר מאשמח להקים מאחז בחצר ביתך.
אני יכול לקנות כמה שתילים וזרעים כדי להיות "חווה חקלאית", להביא גיטרה אקוסטית ולנגן גרוע שירים של סיני תור, לבנות מקווה נייד בחנייה שלך ולשרוף לך את העצים בזמני הפנוי.
לא שונה בהרבה מכל מאחז ממוצע...

נב:
אני מאמין שרק לעם ישראל ישנה זכות היסטורית על שטחי יו"ש, אני חושב שממשלת ישראל צריכה להקים עוד עשרות התנחלויות ולדאוג שיהיו למעלה ממיליון יהודים מעבר לקו הירוק ואני רוצה לגור בגוש עציון בעצמי בעתיד ככה שאת לא יכולה להאשים אותי בהיותי בוגד.

נב 2:
הגבירה לא אמרה לי מה היא חושבת על שני דברים שנוגעים בנושא גם הם:
1 - אום אל חיראן - ישוב בדואי שנבנה באזור הסייג על אדמות מדינה ונהרס.
2 - יותר עשרים אלף בתים פלסטינים ולא מעט ישובים שלמים כאלו (למשל אלו ששוכנים בשטח אש 918, ד'אהר אל מאלח ליד שקד והישובים הפלסטיניים בבקעת הירדן שהמינהל האזרחי הורס כל יומיים) שנבנו בניגוד לחוק בשטחי C וגם הם יוסדרו יחד עם אלפיים בתים יהודיים.


תוספת לשאלה הזו: זה שביבי אימפוטנט שלא בונה זה דבר שונה לגמרי.
אני בעד בנייה מאסיבית של התנחלויות ושכונות חדשות בקיימות באזורים החשובים לביטחון ישראל (עמיחי נמצא באזור כזה אגב, על רכס בירכת אל קסר ובמיקום ששולט גם על הבקעה וגם על כביש 60)
באותו הנושא: