3 תשובות
יש צורך להשתמש בכמות מספיקה של סוכר ובמקביל לעקר את הצנצנות כולל המכסים שלהן
קודם כל, הריבה צריכה להכיל 55% סוכר לפחות ע"מ שלא תתקלקל. (המוצר הסופי, אפשר להתחיל בישול עם 45% סוכר ו- 55% פרי, אח"כ הריבה מצטמצמת ומתקבל אחוז גבוה יותר).

עכשיו, גם בריבה עם אחוז גבוה של סוכר יכול להוצר עובש מלמעלה, ע"מ שזה לא יקרה, יש לאכסן את הריבה בצנצנות קטנות ולעקר אותם קודם. אם עובדים נכון אפשר לאכסן את הצנצנות הסגורות בארון, אחרי הפתיחה יש לשמור במקרר ולהקפיד לא לגעת בריבה בידיים ולעבוד רק עם כלים נקיים, ככה לא יכנסו פטריות חדשות להתיישב על פני הריבה.

איך מעקרים צנצנות?
מחממים תנור ל-180 מעלות, מסדרים את הצנצנות כשהן פתוחות במהופך מעל רשת (אפשר גם על מגש, אבל עדיף שתהיה זרימה של אויר). מכניסים לתנור ומכבים אותו. משאירים בפנים 10-15 דקות כדי לוודא שהכל הגיע לטמפרטורה גבוה.
את כל המכסים אוספים ומבשלים בסיר עם מים מעל גובה המכסים, כדאי להוסיף כף מלח למים. משאירים מבעבע 10-15 דקות.
את הצנצנות מוציאים מהתנור ומשאירים הפוכות, ממלאים בריבה כשהיא עדיין רותחת מהסיר (עדיף להשאיר על אש קטנה כל משך המילוי) וסוגרים עם המכסה ישר מהמים (כדאי לעבוד עם מלקחיים. דואגים שהצנצנת תהיה מלאה עד הסוף עם מינימום אויר שישאר.
שוב-לא לגעת בריבה בידיים!

אם עברתם בשלום את כל השלבים עד לפה אתם יכולים לשים את הצנצנת בארון היא לא תתקלקל כמה שנים (עד שיפתחו אותה)
אם אתם לא בטוחים שעבדם נכון אפשר לעשות מקדם ביטחון- אחרי שמילאנו וסגרנו את הצנצנות מכניסים הפוך לסיר עם מים מבעבעים בגובה 2-3 ס"מ ומבשלים כ- 10 דקות בשביל לעקר שוב את החלק העליון של הצנצנת (איפה שיכול להווצר עובש)

בהצלחה!
ריבה שנעשת כמו שצריך לא מעלה עובש גם אחרי שנים
בדקי מה לא בסדר בריבה או שחסר לימון או שחסר בישול או שהיא מימית מידי ואז היא מעלה עובש
מקווה שעזרתי בברכה לני
באותו הנושא: