15 תשובות
בת כמה את?
אנונימית
שואל השאלה:
17
אנונימית
תנסי לדבר איתה שוב. תיראי בוגרת, רצינית. ובעיקר רצינית. תגידי לה שאם איכפת לה ממה שאת מרגישה, ואם איכפת לך ממה שגם לך יש להגיד, את מבקשת שתקשיב.
ותגידי לה ברוגע (עם הבעת קצת תסכול עדיף) את מה שכתבת כאן. תגידי לה שאת מרגישה שאת מאבדת את החופש שלך שלמעשה נולדת בשבילו. שאת מתוסכלת מכל ההגבלות שהיא מציבה לך, את מבינה שהיא אמא שלך והיא אוהבת אותך, אבל את רוצה גם ליהנות מהחיים, להרגיש בהם חופשייה, ולאהוב גם אותם. העובדה שאת נערה לא אומרת שאת טיפשה שלא יודעת לשמור על עצמה, ועדיין צריכה מישהו שישים עין עוקבת אחרי כל צעד שלך, זה לא נעים לאף אחד, ואף אחד לא צריך את זה.
תסבירי לה את מה שאת מרגישה לעומק ובשיחה רצינית. מקווה ממש שזה יעזור. זה חייב.
תנסי לדבר איתה עוד פעם ואל תתני לה להשפיל אותך. ואם היא פשוט לא מבינה אז אל תתייחסי למה שהיא אומרת ותעשי מה שאת חושבת במקסימום אמא שלך תכעס עליך בהתחלה אבל בסופו של דבר היא תבין שאלו החיים שלך... ואת יכולה וצריכה לחיות אותם בדרך שלך ולא בדרך שהיא מכתיבה לך
שואל השאלה:
תודה
ניסיתי לדבר איתה מלא פעמים, אבל היא לא מקשיבה לי ולא משחררת, נמאס לי לראות את כולם נהנים ורק אני עושה מה שאמא שלי רוצה כל הזמן, אני מתחילה כבר לחשוב שזה החיים של אמא שלי ולא שלי, אני מתנהגת כמו ילדה טובה מידי, לא הולכת עם בנים, לא שותה או מעשנת, לא הולכת למסיבות, מתרחקת מאנשים מגעילים
אנונימית
גיל 17 זה בהחלט לא מתאים להתערב בכל דבר, רק אם זה דברים שהיא חושבת שזה יכול לפגוע בך.. אם למשל את בקשר עם אנשים שלדעתה משפיעים עליך לרעה- ולא דווקא שאת תעשי משהו לא טוב איתם, מספיק שיש להם שם לא טוב, כדי לקלקל לך.. בעניין הכסף את צודקת זה מבאס זה כסף שלך.. אני חושבת שאין לה זכות להתערב לכך בכספך, רק אם היא רואה שאת עושה בו שימוש לא טוב... אני יכולה להציע לך לנסות לדבר איתה, אבל אני בטוחה שזה לא ממש יעזור.. אם זה אפשרי, אז נסי.. אם את יודעת שזה אבוד.. או שתדברי עם מישהו שיכול להשפיע עליה שידבר איתה או שתנסי להתנהל בצורה שהיא פחות תרגיש, למשל אם עבדת וקיבלת כסף לא ליידע אותה.. וכדומה.. לא בעד לשקר, אבל לעיתים זה נחוץ.. אני נדפקתי מאוד רק בגלל שאני לא משקרת אף פעם.. אפילו לא מה שנקרא שקר לבן.. בתכלס עוד שנה את בת 18, אז אם את יכולה תספגי עוד קצת ובגיל 18 תצאי לחיים משלך ואל תתני לאף אחד להתערב לך בכלום.. מבינה אותך מאוד.. אני גדולה ממך בהרבה ומתערבים לי..
שואל השאלה:
הבעיה שהיא אמרה לי לא להפגש עם חברה שלי וחברה שלי היא ממש נחמדה וכיף לי איתה, לגבי הכסף אני לא עושה איתו שימוש לא טוב ויוצא שאני רק שומרת אותו בבנק וכמעט לא מבזבזת, רק אולי על ספרים ויציאות עם חברות לסרט או מסעדה, והבעיה שהיא מעורבת מידי והיא יודעת שאני כל יום עובדת אז היא יודעת שאני מקבלת משכורת וכל דבר שאני רוצה לקנות מהכסף שלי היא לא מרשה לי, מיליון פעמים הערתי לה שזה הכסף שלי ושתפסיק להתערב לי אבל היא לא מקשיבה והיא אוסרת עלי לקנות מה שאני רוצה בכסף שהרווחתי בשביל עצמי ולא בשביל שישאר כל היום בבנק...
אנונימית
למה את לא מורדת בה? תעשי מה שבא לך. מה היא כבר תעשה לך?
לאיזה כיתה את עולה?
את לא חייבת לספר לה שאת קונה דברים, תבזבזי את כספך בלי שהיא תדע. כמובן שעדיף לחסוך ולא להוציא על שטויות... אבל גם מותר לך להנות בכסף שאת עובדת.. לא רק לאגור.. אולי היא מפחדת שאת מבזבזת על חברות.. או שנראה לה שלהוציא על סרט זה ביזבוז.. יש כאלו.. בכל אופן אם את מוציאה על בילויים אחת ל... זה בסדר, רק לא בתדירות גבוהה ובלי קשר לאימך פשוט בשבילך... אם את עובדת, זה הכסף שלך ואת תנהלי אותו כרצונך, אל תתני לה להרוס לך... אל תספקי לה שאת קונה או יוצאת פשוט תצאי..
אל תגידי לה את זה איפה את הולכת עם מי וזה...
לפעמיים לשקר ה טוב במיוחד במצבים כאלה
פשוט לצפצף עליה..
אין מה לעשות זה החיים שלך
ואפ באלך לחיות אותם אל תקשיבי לה
תעשי מה שבאלך זה הכסף שלך והחיים שלך
ובסדר שהיא אמא שלך אין לה זכותך לשלוט ככה על חייך גם אם את הבת שלך כי את בנאדם בעצמך גם שיכול לקחת החלטות גם בעצמו
את כבר בת 17 גדולה ואין שום סיבה שתשלוט עליך
ויאלה מינוסים חחח
שואל השאלה:
אני די מפחדת ממנה, היא תטיל עלי עונשים, היא תקח את הפלאפון שלי ולא תתן לי לצאת מהבית..
אני ילדה טובה כזאת ואני לא מורדת באמא שלי בדרך כלל...
ואני שקרנית גרועה ותמיד בסופו של דבר המצפון שלי ממש מציק לי ואני נשברת ומספרת לה..
אנונימית
אז תתחילי אם את רוצה לחיות טוב
את כבר בת 17
תתחילי בדרגה.. לא חייב שישר זה ישתנה אבל זה ישתנה
אני מבינה אותך בבית. הורים שלי לא מסכימים לי את הדברים הכי קטנים- לצאת עם חברות, ללבוש מה שאני רוצה וזה ממש מעצבן. כשאני מדברת אותם על זה הם אומרים שזה לטובתי ובלה בלה ואני בחיים לא ימרוד כי אני פוחדת מהם. חברות שלי כל הזמן אומרות לי לשקר ולהגיד להם שזה החיים שלי אבל אני לא מסוגלת. אז רוב הדברים שהם לא מסכימים לי אני עושה ישר אחרי בית ספר ככה שהם לא ידעו ושאר הדברים, אני יודעת שזה ממש מעצבן אבל אני מחכה שאני יהיה בת 18- עוד שנה (למרות שלא נראה לי שזה ישפיע משהו.)
no!