10 תשובות
אה חח אז כמו ש baby girllll אמרה אז זה כנראה פשוט הגיל חח אם אתה בן 14 אז כנראה שזה סתם הגיל ולא קשור בכלל למבטא ולשום דבר חח זה בסדר ואם אתה גם תתחיל לגבוהה קצת אז זה לא בגלל שאתה עשית מתיחות בשיעור ספורט זה גם בגלל הגיל הכול בסדר חח
(סליחה על הציניות p: )
האנונימי ממקודם
שואל השאלה:
אין לי בעיות דיבור או משהו בשיניים חוץ משתי שיניים קדמיות שקצת בולטות בגלל משהו גנטי אבל זה לא משפיע על הדיבור. חוץ מעברית אני מדבר גם רומנית כמעט שוטף וקצת אנגלית אבל זה בטח לא קשור למבטא כי רומנית זה לא שפת האם שלי ואני גם לא מדבר אותה כל הזמן.
אנונימי
זה לא קשור למוצא שלך, כל עוד אתה מדבר עוד שפה אז אתה מתרגל לדבר ככה והמבטא נשאר. אם אתה לא מדבר עוד שפה אני לא רואה סיבה שיהיה לך מבטא, הקול משתנה כשמתבגרים.
שואל השאלה:
אני לא יודע אם להגדיר כמבטא או כסגנון הגייה, וזה פשוט הגיע לי בשנה האחרונה. אני בן 14 ואני נשמע כמו בן 80 בערך.
אנונימי
לבד עם האינטרנט?
ולא יודע המבטא הוא מגיל 3 - 4 ווז"א שכול האותיות זה איך שאתה שמעת אותם עד גיל 3 -
4 יכול להיות שאתה שמעת גם הרבה רומנית ואז אתה יודע לבטא גם במבטא רומני וגם במבטא ישראלי (כי ככה זה תפי מחקרים) אבל תמיד יד את השפה ש "נתפסת" יותר ואז יכול להיות שאיכשהו הרומנית "נתפס" יותר מהעברית למרות שלא נראלי שאתה שמעת כזה הרבה רומנית עד גיל 3 - 4 וגם אחרי זה אבל בעיקר עד 3 - 4 שאז "נתפס" המבטא
אנונימי
שואל השאלה:
בגיל 3-4 דיברתי עברית בלבד, בגיל 5 וחצי התחלתי להתעניין באנגלית וללמוד רומנית. אני לא מדבר אנגלית - אם כבר, ברמה קלה מאוד. (בהתחשב בזה שבכיתה ד' ידעתי אנגלית יותר טוב ממה שאני יודע עכשיו ואפילו כתבתי מכתב למלכת אנגליה).
אנונימי
שואל השאלה:
וזה לא קשור להתחלפות הקול. התחלף לי כבר כמעט לגמרי.
אנונימי
מבטא לא יכול סתם להיות פתאום זה כמו שאם אתה עכשיו תגור באנגליה או בארצות הברית גם ל 50 שנה אז לא יהיה לך פתאום מבטא אמריקאי או בריטי באנגלית ובטח שלא יהיה לך פתאום מבטא אמריקאי או בריטי בעברית.. המבטא לא יכול להופיע ו או להשתנות סתם ככה באמצע.. אחרי גיל מאוד קטן אז זה המבטא הסופי שאפשר לנסות לשפר אבל אי אפשר לשנות ואז זה גם למה המבטא לא יכול להופיע גם סתם ככה פתאום..
אנונימי
שוה זה רק הגיל זה לא מבטא..
:p
ואיך למדת רומנית? סתם מעניין חח סבא וסבתא?
:p
אנונימי
שואל השאלה:
ההתחלה מסבא שלי וההמשך לגמרי לבד. בשגרירות הרומנית אמרו לי שאני נשמע כמו רומני אסלי מבוקרשט.
אנונימי