28 תשובות
מה מעליב בזה? גם אם זה מכוון אלייך תלכי איך שבא לך ושיקפצו
להתעלם.
יש אנשים ככ נחותים ומסכנים שלא שווים ליחס.
את בסדר גמור ומקווה שאת לא מאשימה את עצמך..
אני חושבת שאת צריכה להתעלם מהם, לא כולם כמוהו אבל יש חלק שיש להם בעיות קצת, פשוט אל תתני להם לעצבן אותך. סתם עבר עליהם יום רע, אל תתני לזה להשפיע עליך. יש אנשים ויש אנשים, זה תלוי איך את מפרשת את זה. אני חושבת שלא כל מה שאומרים עליך צריך לתת לזה לפגוע בך ולא משנה מי האנשים שאמרו, דתיים, חרדים או חילונים, יהיו כאלה שהם נחמדים ויהיו כאלה שהם פחות, זה תלוי באופן שאת מגיבה ומפרשת את זה.
שואל השאלה:
כן אבל אני לבושה בכללי באופן די צנוע ואפילו חברים שואלים אותי בכללי למה אני לא שמה מכנס קצר או חולצות בטן, ודווקא בדקה אחת שהייתי ככה כמו כולם היו חייבים לפנות דווקא אלי? אני בטוחה שזה לא קרה לחברות שלי אף פעם...
אנונימית
שואל השאלה:
תודה על העידוד, זה לא היה נראה כאילו עבר עליהם יום רע אלא יותר כמו שהם רצו לצחוק קצת
אנונימית
לכולנו תמיד יש מעין חוק מרפי כזה.. זה לפעמים באמת מתסכל
אבל הם באמת גורם ככ חשוב לך שככה הם משפיעים עליך?
אל תנסי לחשוב שזה מזמן משהו שדווקא שיצאת ככה הם היו שם..
כי זה באמת מקרי
שואל השאלה:
כאילו ראיתי שאלות דומות קודם בסטיפס.. ואמרתי לעצמי שבטח יש אנשים חרדים שהם משוגעים ליד הבית של מי שזה קרה לו ושאין סיכוי שזה יקרה לי ושלא צריך לקחת ללב אבל דווקא עכשיו שזה קרה לי כן לקחתי ללב
אנונימית
אמ, אני חושבת שהם לא בדיוק חרדים או שהם משועממים או שהם מתחזים לחרדים, יש כאלה קיצונים בכל מגזרים. פשוט אל תייחסי לכל מה שאמרו לך או עליך. אם את באמת לבושה צנועה וגם אם לא, אז את לא צריכה להקשיב להם, גם לא לבשת צנוע, אלה החיים שלך וזכותך ללבוש מה שאת רוצה, גם אם זה לא בדיוק צנוע. לילדים האלו, כנראה יש בעיות ומשמעם להם. יהיו כאלה אנשים שהם נחמדים ויהיו אנשים כאלה שהם די לא נחמדים, פשוט צריך לדעת להיזהר מאנשים שלילים ולהיות בחברת כאלה שהם יותר חיובים, את עשית בסדר גמור, אם לבשת צנוע וגם אם לא, כנראה שהבעיה היא בהם, הרי זה לא שלבשת משהו לא צנוע מאוד ועשית את זה בכוונה. אלה החיים שלך ולאף אחד אין זכות להעיר לך בזכות כזו, דברים כאלה יכולים לקרות לכל אחד, פשוט צריך לדעת להיות זהירים, יש מקרים שבהם נתקלים באנשים כאלה, חרדים קיצונים, דתיים ערסים, חילונים ואתאיסטים שהם אנטי, ונוטים לפרש את זה די לא יפה ונפגעים, אמנם יהיו מקרים שנתקלים באנשים אחרים שהם די טובים ונחמדים, חרדים, דתיים, חילונים ואתאיסטים ונוצרים וערבים, ורואים את הבדל בין אותם אנשים לאנשים אחרים. אולי כדאי שבפעם הבאה תבואי עם מישהו שישמור עליך מאנשים כאלה. או שתחכי שהם לא יהיו במקום ואז תלכי.. וגם תהיי אדישה לאנשים כאלה ותראי שזה לא מזיז לך.
שואל השאלה:
תודה על כל התגובות אתם מאוד עוזרים לי ומעודדים אותי
אנונימית
סתם חרדים מטומטמים
זה רק מראה מה הדת עושה לבן אדם
אנונימי
שואל השאלה:
הנקודה שלי היא שאני מאוד מאמינה בדת ויצאתי ההפך...
אנונימית
אל תתחילו עם זה, זה לא הדת, זה פשוט שיש אנשים כאלה שהם לא טובים, גם יש אתאיסטים שהם אנטי, אז מה זה אומר שכולם כאלה בגלל כמה? לא, הדת לא עושה אנשים רעים, אנשים אלה שהופכים את זה לרע, זה תלוי באנשים ובמקרים, צריך לדעת להפריד בין מקרים ואנשים וגם אמונות, אני לא מאשימה דתות של אנשים שהן לא פוגעות באף אחד, אסלם או נצרות או הדת שלנו, יותר נכון שלי, כל עוד זה לא פוגע במישהו ולא קיצוני אז אין לי סיבה לצאת נגד זה, רק שזה נהיה קיצוני, גם אין צורך להאשים נוצרים בגלל הדת שלהם, או ערבים מוסלמים בגלל מחבלים ואסלם, כי זה שונה. זה שהיה מקרה שבו היו שלושה ילדים חרדים, לא אומר או מלמד משהו על כל הקבוצות, ולמה שזה ילמד? הרי לא כולם באמת רעים, אני פה די נפגעתי מאנשים שלילים ונטיתי לחשוב שכל האתאיסטים הם רעים וזה בגללם וישר האשמתי אחרים שהם חפים מפשע, זה טוב? לא, רק בגלל שהיה חלק קטן פה של אנשים שהיו אנטי וזה, לא אומר שכל האתאיסטים למיניהן הם אנטי ורעים, יש כאלה שהם כן בוגרים ומוכנים להקשיב ואנשים טובים, גם הם אנשים טובים אפילו שהם אינם מאמינים בזה. והאמת. לי נמאס לשחק במשחק הכללה בגלל מקרים כאלה, אני למדתי שאם אני לא רוצה להיות מושפעת ממקרים כאלה ולהיות כזו שמכלילה בגלל אותם מכלילים אז פשוט להתרחק, לא תמיד פשוט, אבל בשביל שלא לפגוע באנשים שהם כן נחמדים ובוגרים ובשבילי גם, זה יותר עדיף. מה שהם עשו, זו בעיה אישית שלהם. אי אפשר לדעת מה קורה או מה הולך במשפחות של אנשים אחרים ממגזרים אחרים, לא של דתיים או חרדים וגם לא של חילונים ואתאיסטים.
שואל השאלה:
אורה ושמחה אני מסכימה עם כל מילה... אני פשוט חשבתי שיש לציין בשאלה את העובדה שהם חרדים את לא חושבת שזה נכון לציין את זה?
אנונימית
אל תתיחסי!
מנסיון אני יכולה להגיד לך, שיש הרבה מאוד בני אדם שלבושים כמו 'חרדים' ומתנהגים חרא
לפעמים המראה החיצוני זה בולשיט!
לא כל אדם שקורא לעצמו 'דתי' באמת יודע להתנהג, כמו שהדת דורשת
ואני מבטיחה לך שאלוקים לא בעד פגיעה בבני אדם. הילדים האלו סתם יצאו דפוקים.
אמ, זה תלוי. אבל שימי לב שלפעמים נוטים ישר להכליל במילה חרדים כי די חושבים שמדובר בכולם, רוב פה קצת נוטה להכליל, אני חושבת שתגידי אנשים שדומים לחרדים או נראו כמו..
שואל השאלה:
הם בטוח היו חרדים.
אנונימית
אז מה? אולי הם נראו כמו אבל לא התנהגו כמו חרדים באמת.. כמו שהיא אמרה מעלי, לא כל מי שלבוש בגדים של חרדים הוא באמת חרדי ומתנהג כמו שחרדי ירא שמים ומאמין אמור להתנהג, כנל דתי. המראה החיצוני זה לפעמים מטעה, לפעמים חשוב גם האישיות והפנימיות, האופי שלו, אם הם היו חרדים אבל האופי שלהם לא משהו, כנראה שהם לא באמת כאלה, אצל החרדים יש כאלה שהם לא באמת, כמו שיש לחילונים ואתאיסטים אנשים שהם אנטי ואצל נוצרים ומוסלמים יש כאלה שהם קיצונים, אצל כל אחד יש כאלה שהם לא משהו, ואצל כאלה שהם לא משהו, יש כאלה שהם כן בוגרים, לפעמים לא כל מי שנראה דתי הוא באמת דתי ולא כל מי שנראה חרדי הוא באמת חרדי מאמין, גם שלא כל מי שהוא ערבי מוסלמי הוא תומך בטרור או מחבל, ולא כל מי שהוא נוצרי הוא אנטישמי. זה הבדל, לבוש האדם לא חשוב, לא קובע את האישיות, גם אם מי שנראה לך כמו דתי, או חרדי, ייתכן שהוא לא כזה באמת דתי או חרדי כמו שחושבים, יש כאלה שהם קיצונים, ערסים, מתחזים ובתחפושות וכאלה עם בעיות.
הם מטומטמים. זה שהם קוראים בתנ"ך ולובשים את הבגדים שלהם לא הופך אותם לטובים יותר ממך, להפך. אנשים כאלה כ"כ דוחים אותי. אין לך מה לעשות חוץ מלשכוח מזה, אם הייתי את הייתי מתעמתת איתם ברגע הזה, אבל הרגע הזה חלף אז פשוט תדעי לפעם הבאה לענות לאנשים האלה.
נראה לי שאפשר לסיים את זה, את כבר מרגישה טוב יותר ואין טעם להמשיך לדון את זה או לתת להם יותר מדי תשומת לב, זה סתם ישגע אותך, עכשיו תחיי את החיים שלך ובפעם הבאה שזה יקרה לך, תיזהרי ותהיי עם מישהו, קרוב משפחה או חבר או חברה. או שתחכי שהם ילכו או שתלכי בדרך אחרת, בהצלחה, אין צורך להמשיך לדבר עליהם, נתנו להם יותר מדי יחס אישי..
זה לא בטוח היו חרדים. הם רק נראו כמו, אנשים מכלילים פה תמיד. אני באה פה לתת דוגמה טובה איך לא להשוות בין אנשים כאלה ואחרים.. אבל טוב, באמת נסיים את זה, נתנו לזה יותר מדי תשומת לב והם לא שווים את זה. ובאמת שלא כל מי שהוא לבוש כמו חרדי הוא חרדי, כנל.. דתי ואתאיסט ונוצרי וערבי מוסלמי, זה מוסר השכל לחיים, שתפנימו שלא כל מי שנראה כמו הוא באמת כזה. מראה יכול להטעות. אם כבר זה שהם חרדים לא אומר שהם כמו כולם, לבוש לא תמיד מראה על האופי של האדם, אדם שלבוש כמו חרדי או דתי, לא תמיד הוא דתי, גם מי שלבוש כמו ערבי מוסלמי לא תמיד מחבל.. קצת סדר בחשיבה המכלילה במקרים האלה, שתביני, מי שנראה כמו חרדי, לא תמיד מתנהג כמו חרדי ירא שמים, יש כאלה שהם מתחפשים לחרדים סתם בשביל להפליל אותם בכוונה, יש כאלה שהם לא חרדים אלא חילונים שהיו חרדים, יש כאלה שהם קיצונים ויש כאלה שהם לא בסדר במוח. בדיוק כמו אצל הרוב פה, יש כאלה שהם בוגרים ויש כאלה שלא, יש כאלה אצל נוצרים שהם לא אנטישמים ולא נגד יהודים ויש כאלה שהם עדיין אנטישמים, אצל מוסלמים יש כאלה שהם בעד טרור ומחבלים ויש כאלה שהם נגד טרור ובעד ישראל, אז אני לא חושבת שהם באמת היו, לבוש לא מראה שום דבר על האדם. זה האופי שלו. לא יעזור ישר לומר שהם כולם כאלה וישר לבוא לנוצרים או ערבים מוסלמים או אתיאסטים וישר להאשים את כולם בגלל כאלה.
תתעלמי
טוב שיהיה, בהצלחה וקחי עצה לחיים, לא תמיד מי שנראה כמו חרדי הוא באמת כזה, סתם שתהיי מוכנה במצבים האלה אם בכלל. במודע או לא.
אורה ושמחה-
את חושבת שהם סתם אנשים חילוניים שיתחפשו לחרדים כדי להעליב בנות?_. את רצינית? סביר יותר להניח שהם היו חרדים שלימדו אותם (ועוד הרבה חרדים אחרים) שאם מישהי לבושה "לא צנוע" לדעתם אפשר לצחוק עליה ואפילו לירוק. כבר יותר מפעם אחת קרו מקרים שדתי/חרדי התנהג באלימות כלפי חילוני/ת רק מפני שהחילוני/ת עשה משהו שלדעת הדתי/חרדי זה "לא נכון". לא מבינה מה ההפתעה פה.
לא הבנתם נכון את מה שהיא התכוונה. ואני חושבת שגם אני התכוונתי לזה
לא כל אדם שנראה חרדי באמת מקיים את המצוות בדרך הנכונה! אכן צריך להתלבש צנוע אבל לא להעיר על זה בצורה פוגענית!
אותם נערים אולי היו נראים חרדים כלפי חוץ אבל זה לא באמת אומר שהם הסמל והדוגמה ושכך צריך להתנהג! גם חרדים יכולים לטעות אל תסתכלו רק בשחור ולבן
יש כאלה שמחפשים את הרע באנשים דתיים וחרדים בגלל מקרים כאלה, המיעוט הקטן, בניגוד למיעוט הגדול של אנשים שיודעים להבדיל מקרים ולהפריד בין טפל לעיקר. עוד הרבה חרדים אחרים? לא כולם, החרדים הם קבוצות שלמות של אנשים, משפחות רבות, את לא יכולה להצביע על משפחות שלמות ולומר שחרדים אחרים לימדו אותם, ותאמיני לי שאני ביקרתי בבני ברק ברגל אפילו בשבת, ועוד הייתי לבושה בבגדים רגילים, חוץ מזה ששתי בנות שאלו מאיפה אני ואחותי, זה לא היה משהו כזה. נכון קרו, כי לפעמים נתקלים באנשים שלילים בחיים, ודברים כאלה גורמים לנו לחשוב שאולי כולם ככה, בגלל אותם אנשים, לא משנה מה דתם, אמונתם, אז נוטים לשייך מישהו מסיום לקבוצה, זו הכללה. חשוב להבין שלא כל אדם שלבוש כמו חרדי, עם מגבעת ובגדים שחורים ונראה אם זקן הוא חרדי באמת, יש כאלה שהם די משוגעים, כאלה שהם קיצונים וכאלה שהם עם בעיות אישיות, בדיוק כמו שיש לאתאיסטים חלק קטן מאוד של אנשים לא בוגרים ואנטי דת, לנוצרים יש אנטישמים, וערבים מוסלמים יש קיצונים שהם מאמינים באסלם קיצוני, לעומת זאת יש חרדים שהם מתנהגים כמו חרדים באמת, בלי התנהגות בוטה ופוגעת, נוצרים שכן בעד ישראל, ערבים מוסלמים שהם נגד טרור, אתאיטסים שהם כן בוגרים ומבינים, נגד החמאס, זה הבדל, אנשים נוטים לשייך אדם שנראה כמו מישהו מקבוצה וחושבים שהוא שייך לאותה קבוצה ומכלילים. אבל בלי לדעת שאותה קבוצה לא משייכת אותו בגלל התנהגות או אופי שיש לו. ואני מכירה חרדים, אני לבושה בבגדים רגילים ולפעמים קצת קצרים, קרובי המשפחה חרדים שלי, לא בדיוק כאלה וגם לא החילונים במשפחה שלי. למרות שכל אחד איך שהוא חי ומאמין ולבוש, אין הערות.
שואל השאלה:
תודה לכולם במיוחד לך אורה ושמחה ממש עודדתי אותי וכאילו קראת את המחשבות שלי כבר מזמן נרגעתי ואני בסדר גמור תודה רבה!
אנונימית
על לא דבר. שמחתי לעזור לך.