8 תשובות
שואל השאלה:
חשוב לציין שזאת פעם ראשונה שאמרתי למורה שעושים לי משהו
אנונימית
תפני להנהלה הכי טוב
ספרי להורים או למחנכת, זה חשוב שתיידעי מבוגרים בזה, גם נסי להתעלם מהילד הזה.
שואל השאלה:
להורים אני לא הולכת לספר. ואני מתעלמת מהילד כבר שנתים וזה לא עוזר וזה לא רק הילד זה כולם אני בחיים לא עניתי להם אני מנסנ להתעלם אבל זה קשה אני שוקלת לחתוך
אנונימית
אפשר לשאול בת כמה את? בכל אופן:
1. אני יודעת שמבייש לספר להורים, אבל רק ככה הם יוכלו לעזור לך!
2. תתעלמי מכל הדברים הרעים שאומרים לך, רוב הילדים שיורדים על ילדים אחרים הם חסרי ביטחון בעצמם ומנסים לרדת על מישהו כדי להרגיש טוב עם עצמם, זה בכלל לא באמת קשור אלייך, הם פשוט נתפלו אלייך.
3. בחיים אל תחתכי, זה סימן שישאר לך לכל החיים ואת תצטערי על זה.
שואל השאלה:
אני בת 14 וחצי. והם מציקים לי מכיתה ז וזה כבר מגיע לאלימות פיזית..
אנונימית
אם זה מגיע לאלימות פיזית זה רק מראה שאת חייבת לפנות לגורם מבוגר. כשאת אמרת למחנכת שלך ציינת שזה כבר מכיתה ז ומגיע לאלימות פיזית?
למה לא לספר להם? את פוחדת שהם לא יעזרו או יחמירו את זה עוד יותר? אל תפגעי בעצמך, עשי פעולה הפוכה מזה, עשי משהו נחמד לעצמך. אל תתני להם לפגוע בך ואל תפגעי בעצמך בגללם, הם ילדים חסרי ביטחון עצמי, הדרך שלהם למרבה הצער להפגין ביטחון עצמי, זה לפגוע באחרים על מנת להרגיש את עצמם חזקים, הם חושבים שהם חזקים שהם פוגעים באנשים כאלה אבל הם חלשים, פשוט חשבי שהם סתם פחדנים וחלשים, אדם חלש הוא אדם שפוגע באחרים, אדם חזק עם ביטחון עצמי יציב לא פוגע במישהו שהוא חלש ממנו, אלא מחזק אותו, אין צורך לשקול לפגוע בעצמך, אנשים חלשים כאלה לא שווים פגיעה עצמית בכלל, למדי הגנה עצמית. מילא השנה עומדת להיגמר ואת לא תראי אותם, תנחמי בזה לפחות, אני רוצה שתביני משהו, אותם ילדים הם ילדים בעלי ביטחון עצמי נמוך, חלשים, כאלה שהם במצב רע או שהם חלשים ממש, ובשביל לחזק את עצמם, הם פוגעים באחרים בשביל להרגיש טוב, זו המסכה שלהם על מנת לא להראות שהם פגיעים, הסיבה שהם עושים לך את זה, אם לקרוא לזו סיבה, היא להרגיש טוב עם עצמם, אנשים חלשים פוגעים באדם שחלש יותר מהם ובשביל להרגיש חזקים יותר ממנו. הם עושים את זה בשביל שהם ירגישו טוב עם עצמם, עכשיו חשבי לעצמך, האם הם שווים שתפגעי בעצמך בגלל ילדים חלשים? אף אחד לא שווה פגיעה עצמית, אלה ילדים דפוקים וחלשים עם אפס ביטחון עצמי, ילדים עם ביטחון עצמי חזק וחזקים, לא יחשבו לפגוע בחלשים מהם, הם פשוט ינסו לחזק אותם. הבדל שהם חלשים ממך, לא שווים כלום, גם לא לפגוע בעצמך או לשקול את זה.