28 תשובות
שואל השאלה:
לא מסכימה עם זה שלגברים ונשים יש בהכרח אופי שונה, ושמבנה פיזי קובע הרגשה פנימית, אבל צודק- יש הורמונים שונים בדרך כלל.. כנראה שזאת התשובה.
אנונימית
שואל השאלה:
אפשר דוגמא לתכונת אופי "נשית" ותכונת אופי "גברית"?
אנונימית
שואל השאלה:
אנשים אמפתיים יותר הם רגישים יותר.. אמפתיה נוצרת כתוצאה מרגישות.. ואולי רוב הנשים באמת יותר רגישות מגברים (אמנם ברור שלא תמיד), אבל לא ידוע (לי לפחות) אם זה כתוצאה מצירוף מקרים וסטטיסטיקות ובזה זה נגמר או שבאמת יש כאן משהו מדעי..
אנונימית
שואל השאלה:
נכון חצי קלאץ', אם זה רק סטטיסטיקות ולא שום דבר מדעי, זה לא יעיד שום דבר על ההרגשה, אם היא "גברית" או "נשית", וככל הנראה זה יהיה רק מאפיין סטיגמתי ולא יותר מזה.
אנונימית
שואל השאלה:
כן, אבל השאלה מלכתחילה היא על ההרגשה.
אבל קיבלתי תשובה, זה כנראה ההורמונים. אסטרוגן וטסטוסטרון.
אנונימית
אני אשמח אם תצביעי לי על מספר הנשים המרוחקות, המופנמות, החושבות, הפחות רגישות, הבטוחות בעצמן, המסודרות, הכריזמתיות והעוצמתיות. (כל התכונות באישה אחת)
כמה נשים מסוגלות לעבור מספיק דברים, או עברו מספיק דברים - כדי להיות עם התכונות האלה? שואף ל0.8 אחוזים מאוכלוסיית העולם. אמנם שיעור הגברים לא הכי גבוה (1.7 אחוזים) אבל הוא בהחלט משמעותי יותר.
אנונימי
שואל השאלה:
לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון, דווקא התכונות שאמרת לא נתפסות בחברה כ"נשיות" או "גבריות"..
עריכה: אוקיי, ואם גם כאן מדובר בסטטיסטיקה בלבד? שזה דווקא נשמע לי שכן
אנונימית
מופנמות, מרוחקות, אבל בטוחות בעצמן כריזמתיות ועוצמתיות? /: וואט..? איך זה מסתדר?
אולי ההיגיון של התשובה שלך היא 0.8 בעולם..
אנונימית
מה קשורה סטטיסטיקה? די עם הבולשיט.
אין כזה דבר להרגיש גבר או אישה כי אין רגשות שמוגדרים לכל מין, הרגשות שיש יכולים לבוא גם אצל הגבר וגם אצל האישה.
לא?
אישה מרוחקת (לא שטחית, מסתכלת מעבר)... הממ כן יש מספיק.
מופנמת (לא נוהגת לשתף את הקהל במה עבר עליה ואיך היא מרגישה)... הממ לא מספיק.
החושבות... כן יש מספיק.
"הפחות רגישות"... הממ אישה לא רגישה? מאוד נדיר, ובכלל לא מספיק.
הבטוחות בעצמן... הממ כמה נשים היום בודקות כל הזמן אחר המראה שלהן? לבדוק איך הקהל מגיב למה שהן עושות? לא מספיק נשים בטוחות בעצמן.
המסודרות... יש מספיק. דווקא תכונה נשית יחסית.
הכריזמתיות... הממ הנשים שמסוגלות לקחת פיקוד ולהוביל אחריהן באופן אמיתי ולא מקנאה ואובססיה? לא מספיק.
העוצמתיות... הממ לא. לא מספיק. אין מספיק נשים שיש להן אג'נדה *של עצמן* (פמיניזם מזמן לא אג'נדה, או להיות טבעוני/צמחוני. יש מספיק אנשים שעושים את זה כדי שיהיה אפשר לקרוא לזה טרנד או מאפיין פשוט)
אז כל התכונות האלה ביחד... סה"כ 5 מתוך 9 תכונות שבדר"כ לא מספיק מובנות מאליהן אצל נשים, שאצל גברים מגיעות בצורה די "טבעית"... וכשזה מגיע כמקבץ אחד - מוכיח לנו שכן, יש הבדל בין גברים לנשים גם באופי ובתכונות.

ואנונימית... את בהחלט רגילה. ה"פרדוקסים" (לא פרדוקסים, את צריכה להבחין בין ההגדרות במדויק ולבדוק איך כל אחת מהן מתבטאת בפרופורציות) האלה נמצאים אצל האנשים הנדירים עליהם כוונתי. אנשים נדירים יש בשני המינים. אבל התכונות *האלה* הוכחו כנמצאו *ביחד* אצל יותר אצל גברים.
אנונימי
זה אומר להרגיש כמו שלפי הסטיגמות אמורים להיות חחח
אז אתה אומר שלהיות גבר זה לא להביע רגשות, להיות מופנם, מרוחק, ומבחוץ להיות כריזמתי ועוצמתי או בקיצור "גבר"?
ואו. נשמע כמו מקבץ הסטיגמות הגבריות המושלם רק בכאילו "סטטיסטיקה".
נו באמת, כל זה סטיגמות שתשמע בחברה בכל מקום..
שגבר לא צריך להביע רגשות, להיות חזק וכריזמתי ובקיצור גבר..
זה סטיגמות שהוטבעו בחברה ובאישיות של גברים בעקבות דעה, לא סטטיסטיקה..

וזה נשמע ממש דעה אישית שלך כי אני מכירה מלא בנות מופנמות, מסודרות, וחזקות מבחוץ
וכל השטויות האלה.. (אחת מהן החברה הכי טובה שלי)
אנונימית
מה הפלא שזה תכונות שמתאימות לגברים רוב הפעמים ואתה מציין אותם, הרי הסטיגמות גרמו לכך. לא חוכמה להביא סטיגמות ולומר שהנה זה נכון, כי זה די מובן מאליו שזה יהיה נכון אחרי שטיפות מוח של החברה..
אנונימית
בעיקרון אני תמיד חשבתי שהדבר היחיד שמפריד בין נשים לגברים, זה כמות הטוסטסטרון והאסטרוגן, ואיברי המין.
כל מה שבא מסביב זה בגלל מוסכמות חברתיות ונורמות שאנשים נשאבו וגדלו לתוכן -
שגורמים להם באמת לחשוב שיש הבדל במהות של נשים וגברים, אבל אני חושבת שזה בכלל לא נכון.
אז כן, יש הבדלים- לגברים יש יותר טסטוסטרון וזה יכול להפוך אותם ליותר מיניים, אבל עדיין, אני לא חושבת שאלו שינויים ממש מהותיים.
אנונימית
שואל השאלה:
מסכימה עם זה שהרבה מזה הוא גם השפעה של החברה.. גם אם יש תכונה ש"מתאפיינת" אצל מין\מגדר מסוים, הרבה מזה יכול להיות בגלל הסטיגמות הלוחצות על אנשים להתנהג באותו האופן המסוים.
ויש שיגידו שסטיגמות באו מאיפשהו ולא סתם- אז הן באו מלפני אלפי שנים כשלא היה שוויון מגדרי בעליל בשום צורה ומתפיסה מעוותת לגבי מי אלה "נשים" ו"גברים".
אנונימית
שואל השאלה:
כן הן מעודכנות להיום. אבל אלה יכולות להיות גם שאריות של החברה מלפני הרבה שנים. תקרא שוב את השאלה, כתבתי שאם לא היו אומרים לאנשים איך נקבות צריכות להיות ואיך זכרים צריכים להיות, אולי לא היה בכלל דבר כזה מאפיינים של גבר ואישה. ואולי עכשיו יש מאפיינים של גבר ואישה, אבל שוב- בגלל הסטיגמות, הנורמות, שנוצרו במהלך אלפי שנים. השתנו מתקופה לתקופה, אבל שאריות מתקופה לתקופה נשארו.

עריכה: התגובה שלו נמחקה.-.
אנונימית
אני מתנצל כלפי הילדה עם ההרשאות, שנעלבה ממני.
יהיה נחמד מצידך שתחזירי את הנתונים שהבאתי למקומם, לטובת הכלל. תוכלי לכתוב אותם גם כתגובות מצונזרות בלי המילים מהן נעלבת.
אנונימי
שואלת השאלה, לא אני ולא את יודעים מה היה אם.
אבל אלה הנתונים. אף אחד לא אוסר עליך לאמץ תכונות של גבר, ולא אוסר על אף גבר לאמץ תכונות של אישה.
אבל הסטטיסטיקה מראה... שכן, יש תכונות שנמצאו יותר אצל נשים ולכן רק מובן שהן יקראו תכונות נשיות. כי קבוצה גדולה שמאמצת משהו, הדבר הזה שייך אליה במובן מסוים. או הראשון. (תנסי למצוא את הקשר, הוא לא מסובך: כמו שברק אובמה יצא בקמפיין "yes we can" - אז לא, המשפט הזה לא שייך לו מבחינת קניין רוחני. אבל המשפט הזה שייך לו כי הוא הראשון/הגדול ביותר שאימץ אותו. ככה גם התכונות)
אגס קימלל, עם כל ההערכה שלי כלפי סטיפס כאתר, קצת קשה לי לתת צומי לכל ילד שהם נתנו לו כאן הרשאות. אני מתקשה להאמין שאת/ה יכול/ה למחוק כל תגובה שלי כאן כראות עיניך. אז תחליט/י את/ה בשביל עצמך אם עדיף שהידע ששתפתי בו אתכם ישאר כאן.
אנונימי
לא הספקתי לקרוא מה שכתבו כאן כולם, אך אגיד לך מה דעתי.
מאז שהייתי קטנה, אני בחרתי בצורת מחשבה של: אני מגדירה את המגדר (הביולוגי) שלי ולא להפך. ככה שגם אם במקרים מסוימים החברה הייתה אומרת שאני יותר בן (ביולוגית אני בת) אני הייתי אומרת שבמגדר "נקבה" יש גם קצת בן... זה קצת מסורבל, אבל אתן דוגמה: נגיד שאני בן (ביולוגית) ואני הולך לרקוד בלט, אז אני אבין שיש בנים שאוהבים בלט, ולא שאני בת... כי אנחנו מגדירים את המגדר שלנו. כך ראיתי את זה.

היום הבנתי שכל עניין המגדרים, זה כמו שאנשים שופטים את כל מי שהם רואים. מנסים לקטלג אותו, להבין מיהו. לקלוט דפוס מסוים של אדם, "לקרוא לזה בשם" וכך לדעת איך להתנהג אליו בהתאם. זה לא בהכרח דבר רע. תחשבי שאין לך את היכולת לזכור: אופי, התנהגות, תחביבים, האם הוא שונה או דומה לרוב האנשים, האם הוא שתלטן או להפך... עם הזמן נוצרות גם סטיגמות לטוב או לרע: מי שנראה כך וכך... הוא בטח כך וכך... מי שאומר ככה וככה... אז בטח הוא גם... אבל אם את תראי שטעית את תשני את דעתך על אותו האדם.
אותו הדבר גם לגבי החברה: החברה נותנת מגדרים כי היא מנסה להבין מי את באופן הכי מהיר והכי סטטיסטי (כשעדיין לא מכירים אותך).
מקווה שהצלחתי להעביר את המסר :)
אני חושב שאת צודקת, זה באמת המצאות של החברה, נולד בן ההורים יודעים ובטוחים שהוא יגדל ויביא בחורה הביתה ולהפך ומשדלים את אותם ילדים (בנים לאהוב בנות ולשחק בחיילים ומשאיות ובנות לאהוב בנים ולשחק בברביות ואיפור) וזה לא צריך להיות ככה, הילד/ה צריך לגדול ולהחליט מה שהוא רוצה להיות בלי הפרעות מהחברה, אבל לצערי זה לא יקרה כי יש עדיין אנשים פרימיטיביים..
לא ניתן לדעת במאה אחוז, אני רוצה לומר שכן כי התנהגויות "נשיות" ניתן למצוא יותר בחיות ממין נקבה בטבע וגם כך התנהגויות "גבריות" ניתן למצוא יותר בחיות ממין זכר בטבע.
ואם אנחנו מאמינים שלחיות אין חברה מסוימת ויש להם כביכול "בחירה מינית חופשית" אז ניתן לומר שזה בטבע שלנו גם לטעמי, כמובן כדי להוכיח את טענתי צריך לעשות ניסוי די ענק ולראות את התוצאות.
E8
לפי דעתי ההבדלים הקבועים בנו בלידה הם רק מבחינה ביולוגית, והשאר החברה המציאה.
לדעתי אין דבר כזה גבר או אישה, יש פשוט זכר ונקבה וזהו, וחבל שנוצרו עם השנים הבדלים כל כך משמעותיים בין המינים, עולם ללא מגדר היה הרבה יותר טוב לדעתי.
אמנם לא קראתי את כל הדיון שיש כאן
אבל אני אגיד את דעתי על "גבר" או "אישה" כמישהו שמגדיר את עצמו כטרנס.

גבר ואישה זה משהו שהחברה בנתה, בלי הבנייה של החברה היה רק זכר ונקבה, אבל החברה יצרה כמו שתי רשימות שיבדילו בין הזכר לנקבה.
לפי החברה נקבה נחשבת לאישה, היא צריכה להיות רגישה, חלשה..
זכר נחשב לגבר והוא צריך להיות חזק, לא מראה רגשות..
יצרו שני דברים שונים למרות שזה לא כולם ככה.

אני, כאחד שגדל כילדה בשמלות שציפו ממנה להיות נשית, שתגדל שיער, שתטפח את עצמה.. זה הרגיש כאילו משהו לא בסדר בי.. שמצפים ממני להיות בדיוק ההפך, מעלה את השאלה של "מה ההבדל" וההבדל זה מה שהחברה הכתיבה לנו לאורך שנים. יש גברים רגישים ויש נשים חזקות, החברה היא זאת שהכתיבה לנו שזה לא ככה..


החברה אוהבת להגדיר דברים כי קל יותר לסדר את זה, לסדר דברים בקבוצות לפי קטגוריות מסויימות.
אבל כשאתה לא מרגיש מתאים לקטגוריות האלו אתה כבר מריץ לך בראש למה אתה משוייך לקטגוריה שלא קשורה אלייך.
שואל השאלה:
אהבתי מאוד את התשובה שלך.
אנונימית
חוץ מחוקים
יש הורמונים שונים
אינסטינקים שונים חשיבה שונה
לפי המדע
הורמונים קשורים למין, לא למגדר..
ההורמונים לא קשורים להאם אתה בן או בת, הם קשורים להאם אתה זכר או נקבה..
יש הבדל גדול מאוד בין אישה לגבר לגבר יש טוסטסטרון לטסטוסטרון תפקיד מפתח בדחף המיני, הן אצל הגבר והן אצל האישה. הורמון זה גם אחראי על סימני המין המשניים הגבריים: שׂיעור הפנים והחזה, עיבוי הקול, העלאת מסת השרירים, עיבוי העצם, יצירת תאי זרע והדחף המיני. בתחום ההתנהגותי, רמות גבוהות של הורמון זה מובילות לאגרסיביות ותחרותיות, שליטה גבר חזק בהכל מהאישה חוץ מהיופי אם האישה מאוד יפה ועדינה אבל אישה קזאת נשלטות רק על ידי גבר חזק וזה הטבע הגבר שולט והאישה נשלטת אם יהיה הפוך זה נגד הטבע הגבר ירצה אותה ויעשה הכל בשבילה זה כמו היהלום שלו אם ינצל את כוחותיו ולא יתחבא ולא יפחד ויהיה אמיץ וחכם ויהיה לו ביטחון גבוה ואקח אחריות והחלטות שתידע שרוב הגברים הם היו השולטים והחכמים קח לדוגמא את אלכסנדר מוקדון או את אכילס ברוס לי אני לא אומר שנשים לא חכמות אבל גברים הרבה יותר גבר זה כוח ואישה זה יופי העיניים השפתיים הגוף וכו'...
אם גבר רואה אישה יפה הוא מתאהב והוא יעשה הכל ויוכל להשיג כל מטרה וכשאישה רואה גבר חזק היא רואה אותו כמו חומה למשפחה הילדים ופרנסה ומתאהבת בו ואז יש אהבה