35 תשובות
תעשי דברים שמשמחים אותך.. תשמעי שירים, תרקדי, תקראי בדיחות מצחיקות והפתרון הכי מנחם הוא אוכלל! אם את רוצה לדבר עם מישהו אני פה בשבילך:)
פסיכולוג
לפרוק למישהו
לעשות שינוי ולשנות שגרה
לרצות להעלים כאב נפשי
להבין ממה הבעיה ולפתור אותה
מוזמנת לדבר איתי בפרטי לעזרה
לדבר עם מישהו שמבין אותך ומקשיב לך ותומך בך, אם את רוצה אני אהיה פה בשביל לעזור לך, תהיי חזקה, אני יודעת שזה קשה לך, אבל אל תישברי.
שואל השאלה:
איך להעלים אותו עכשיו?
אנונימית
אי אפשר להעלים כאב נפשי בשניות זה יקח לך זמן
שואל השאלה:
יש דרך להקל?
אנונימית
זה תהליך, לא פשוט, אבל את צריכה הבנה והקשבה ותמיכה, זה יותר יעזור לך, בהמשך תנסי לעזור לעצמך אם את רוצה ומוכנה, הדרך היחידה היא לדבר עם אנשים שמבינים ותומכים ושמקשיבים לך, השנייה היא לנסות משהו שיעזור לך אם את מרגישה מוכנה ורוצה לצאת מזה, הכול תלוי בך.
כמובן שיש דרך להקל
לסמוך על אדם שיכול להקשיב ולתמוף בך ולעודד אותך זה יכול להיות במציאות או משהו מפה
וגם פסיכולוג יעזור לזרז את בתהליך עם זה יה הפסיכולוג טוב
לקחת כדור נגד דיכאון:)

תיראי, את יכולה לכתוב יומן ולפרוק רגשות בכתיבה. כתיבה מאוד עוזרת.
שואל השאלה:
תודה לעונים,
אך ניסיתי מה שהוצע, ושום דבר לא עזר
אנונימית
אני מבינה שקשה לך ואת לא יכולה בגלל זה, אבל חשוב שתנסי לדבר עם מישהו שמבין אותך ויודע מה את מרגישה ועוברת, אדם כמוך. תנסי שוב, אם את רוצה, אל תוותרי. אני מבינה שקל לשקוע בזה מאשר לנסות ולהמשיך לנסות למרות שדיכאון אומר לך לא והכאב גדול מאוד וכל דבר שאומרים נראה לך קשה מדי אבל את חייבת לנסות. אני פה בשבילך. תאמיני בעצמך קצת :)
את רוצה לדבר איתי אני יכול לעזור לך אולי.
אל תאבדי תקווה עד כמה שזה קשה לא לאבד אותה ועד כמה שהכאב קשה
ניסית כדור?
באמת?

אני התחלתי לא מזמן ומרוצה. לא מבינה למה לא התחלתי הרבה שנים לפני. פשוט אמרו לי שעדיף לא לקחת (במשפחה). חוצפנים. כאילו הם יכלו להקל עלי. עברה עלי שבת נעימה, יש לי כח לעשות דברים, אני יותר חיונית.
אמ, הכדורים רק מקלים על הסיפטום של הדיכאון וכאב לא מקלים על המקור. צריך להבין מה המקור של זה ולדעת איך לרפא את זה
כדור באמת יכול לעזור אבל לא לכל אחד שמח שזה עוזר לך!^
שואל השאלה:
אני על כדורים כמעט שנה, נוגדי דיכאון ומצייבי מצב רוח, משנים לי את הסוג והמינון וזה לא עוזר
אנונימית
אולי את צריכה לפרוק לאדם שמבין ותומך ומקשיב? אנשים שהיו בזה והם יודעים איך להתרפא מזה
שואל השאלה:
ניסיתי, לא עזר
אנונימית
את בטוחה שניסית לדבר עם אדם שמבין אותך? אולי תנסי לפרוק למישהו שהיה בזה ויודע איך זה, יש פה הרבה כאלה שהיו בזה. אל תישברי, אני פה אם את רוצה ומרגישה צורך לפרוק את זה אולי ביחד נוכל לעזור לך.
מה הסיבה לקושי? מה מפריע?
נכון לעכשיו
שואל השאלה:
תחושת רייקנות כרונית, שום דבר לא מעלים אותה, לא משנה כמה אני מנסה
אנונימית
אולי יש משהו שכן יכול להעלים את זה? אולי את טועה ויש משהו שכן יכול להעלים אותה? פשוט תנסי, כולנו פה אתך, תהיי חזקה, תפרקי למישהו פה שיודע איך זה. הוא יכול לעזור לך.
שואל השאלה:
אורה, אני דיברתי עם לא מעט אנשים באתר שעברו דברים קשים ורצו לעזור לי. הם לא הצליחו
אנונימית
אני מבינה שקשה לך וזה, אבל לא נוכל לעזור לך אם לא תנסי שוב לעזור לעצמך, חשבת שאולי את לא רוצה לצאת מזה ואת מעדיפה להיות בזה? שאולי את לא רוצה לעזור לעצמך ומעדיפה להמשיך בזה? כי אולי הם הביעו נכונות לעזור לך וניסו אבל אולי את לא בדיוק רצית וכל עוד לא רצית באמת לנסות ונכנעת, אז אי אפשר לעזור לך בכלל עד שלא תרצי ותנסי שוב, לא מנסה לפגוע בך, הרי צריך שגם שתרצי את זה באמת ובינתיים את לא רוצה ומרגישה שאת רוצה, אז את תקועה ואי אפשר לעזור למישהו שלא רוצה לעזור לעצמו, מה שכן נציע לך פה תמיכה והבנה והקשבה, זה כל מה שאפשר, עד שאת תרגישי שנמאס לך מזה ותנסי שוב, זה תלוי בך ולא בנו. כל עוד לא תחליטי שאת רוצה באמת לא נוכל לעזור לך, זה צריך לבוא משני הצדדים פה, מאלו שעוזרים וגם מזה שרוצה שיעזרו לו, שבאמת ירצה, כי אם לא, אז אי אפשר לעזור וניתן רק לחכות לזה.
שואל השאלה:
אני מנסה
אנונימית
אני מבינה, אבל השאלה אם את באמת רוצה להיות מאושרת או שאת בתוכך מעדיפה לשקוע בזה כי די נוח לך לא לעשות משהו? זה טוב שאת מנסה, גם אנשים מנסים פה ללא הצלחה לעזור לך וזה בינתיים לא הולך טוב, בלי רצון שלך גם לצאת מזה, בשביל שזה יצליח לעבוד, צריך גם לשתף פעולה, הם ניסו לגלות הבנה והקשבה ותמיכה בך, ואני מאמינה שהם ניסו לתת לך את זה וגם הציעו לך דרכים לזה אבל זה לא עזר לך. כי עד שלא תרצי באמת ותהיי במצב של רצון באמת, זה לא יקרה.
שואל השאלה:
אני רוצה לצאת מזה כי הדיכאון פוגע בתפקוד, בלימודים, בסדר היום ובקשרים עם אנשים.
בכלל לא נוח לשקוע בדיכאון, הוא מכאיב
אנונימית
אני מבינה שזה פוגע בך וגורם לך להרגיש ככה אבל כמה הרצון שלך חזק מספיק לעשות את זה בעצמך ולהתגבר על זה? אם ככה, אז את צריכה לנסות שוב, הדבר היחיד שנציע לך זה תמיכה וכל זה, ואז אם יבוא הרגע שאת תנסי שוב ותרצי לנסות שוב, נציע לך דרכים, את זו שצריכה להחליט. כל מה שאנו נוכל לעשות בשביל לעזור לך זה רק תמיכה והקשבה והבנה מוחלטת, שנוכל להבין אותך ולתמוך בך וגם להקשיב לך ואם את באמת רוצה לצאת מזה, אז תהיי צריכה לעשות את הצעד הראשון ושוב לנסות עוד פעם, למרות הקושי של זה, תהיי צריכה שוב להתאמץ, אם נמאס לך מזה ואת רוצה שוב לחיות במקום להיראות כמו מתה חיה ובקושי בחיים למרות שאת חיה אבל לא בדיוק מרגישה ככה.
שואל השאלה:
אני מנסה לצאת ממנו יותר משנה
אנונימית
אני מבינה את הקושי ואת צודקת ויפה וכל הכבוד שאת מנסה ומשקיעה בכל כוחות הנפש שלך, זה רק מראה שאת באמת משתדלת כמה שאת יכולה ועוד יש לך דרך ארוכה בשביל זה, את בדרך הנכונה, יש לך משפחה שיכולה לעזור לך? חברים? חיית מחמד שאת יכולה לפרוק לה?
האם מדובר בדיכאון כרוני ואפילו בדיכאון כפול?
שואל השאלה:
אני לא בקשר טוב עם הסביבה, לדבר לחיית מחמד ירגיש מטופש
הדיכאון כפול
אנונימית
למה את חושבת שזה יהיה מטופש לדבר לחיית מחמד? זה יכול לעזור לך, למה את לא בקשר טוב עם הסביבה? היה ריב? לדבר לחיית מחמד לא ירגיש לך מטופש, הן יכולות להבין אותך ולתמוך בך ולהקשיב לך, כמו כלב או חתול. אחד מהם. תהיי חזקה, כל שנוכל לעשות זה להיות פה בשבילך. אבל תהיי חייבת לנסות שוב אם ברצונך לצאת מזה איכשהו וגם מתישהו. כי אם לא, תמשיכי להיות בזה לתמיד ואת לא רוצה שזה ימשיך עוד יותר.
ידעתי! המאייפיינים שלו חוגגים
תקשיבי זה מאוד מאוד קשה במיוחד שזה דיכאון כפול ואפילו אני בטוח שאין לך כל כך סיבה למה את הדיכאון וגם כנראה היו לך בעיות אחרות בחיים ואני משער שאת גם סובלת מחרדה חברתית אם אני לא טועה
את לא אמורה לאבד תקווה יש טםע לחיים תעזרי באנשים תעזרי במה שטוב לך עם כל הכאב הזה שמושך למטה ולא נותן לעשות כלום וגם לא לקום מהמיטה לפעמים אם כלום לא עוזר תחיי עםהכאב את הכאב יכול לדחוף אותך למעלה אל תתני לו להוריד אותך ואם את לא מסוגלת יותר להכיל היכ טוב לפרוק בכל הדרכים
מה הבעיה במה שאמרתי לך? את באמת צריכה לפרוק למישהו שיבין אותך ויקשיב לך ויתמוך בך ולנסות לעזור ל עצמך אם את רוצה, לא ניסיתי לפגוע בך. אני באמת אהיה פה בשביל לתמוך בך ולעזור ולהבין ולהקשיב לך, אני אנסה, באמת תנסי להבין את זה, לא נוכל לעזור לך אם לא תנסי לעזור לעצמך ותרצי לעשות את זה, לדבר עם חיית מחמד זה לא מטופש, הן באמת יכולות לגלות אמפתיה והבנה ותמיכה והקשבה, כלב או חתול יכולים לעשות את זה. במיוחד כלב או חתול שיש לך בבית, ובאמת שאמרתי לך שכל הכבוד שאת מנסה ומתאמצת ומנסה, לא הערתי לך ופגעתי בך, זה היה בכנות, באמת תנסי לדבר עם אדם שמבין אותך וכל זה.. לא משקרת לך, אני לטובתך ובעדך הכי הרבה שבעדך! :) אפשר להעלים אותו דרך תהליך ורצון, גם דרך אדם שיבין אותך, אני לא מבינה מדוע מינוסים שאני מנסה לעזור לך באמת ולומדת תוך כך כדי שאת צריכה אמפתיה והבנה ממישהו שיעזור לך. זו התרופה הכי טובה שיכולה לעזור ולהעלים כאב כזה.