9 תשובות
לבעלי חיים יש מגדר, רק לצמחים אין
בטח שיש. תפוז סיני למשל
,,
שואל השאלה:
איך יש להם מגדר? יש להם מוסכמות חברתיות ותרבותיות איך יתנהגו נקבות ואיך יתנהגו זכרים? לא נראה לי.
אנונימית
יש צמחים שנחשבים דו מיניים, הם יכולים לקבל אבקה וליצור פרי, וגם לאפשר לדברים לקחת את האבקה שלהם ולפזר אותה
עדכון: אוקיי עכשיו אני מבין את השאלה שוב.. קראתי פעם שניה, לבע''ח יש מגדר, צמחים הם היחידים שאין להם
כי מגדר זה יותר בקטע החברתי ולא מתקשר כל כך לביולוגי, ולבעלי חיים וצמחים אין כל כך את הקטע הזה של החברתי, הם עושים את כל מה שהם עושים מתוך כוונות אחרות
שואל השאלה:
יש הבדל בין מין ומגדר. (לזה שאמר על הצמחים הדו מיניים)
אנונימית
הענין הוא שאנחנו קושרים מגדר למין/נטייה מינית. בעלי החיים נטייתם מקבילה לסטרייטיות של האדם; לגבי ההתנהגות... אין לי מושג אם אפשר להגדיר את ההתנהגות במקביל להתנהגות אצל בני האדם: גבר נשי, או אישה גברית.
מה שכן, אצל חלק מבעלי החיים, ההתגנדרות שאצלנו מיוחסת. לנשים, כולל סימני משיכה לזיווג, הם דווקא של הזכרים, ולא הנקבות.
כי זה חלק נלווה מהאינטילגנציה האנושית - סוג של העשרה כביכול, בעוד שאצל בעלי חיים יש רק מניעים וצרכיים השרדותיים. הם לא ישבו סתם ככה ויתקשרו בשיחות חולין, או שילבשו דברים מסוימים כאלה ואחרים.
אין להם גם דרך ממשית ושהאדם יכול לזהות לעת עתה את ה"מגדר" שלהם
אני מניחה שכבר עברת את כיתה ה', וכבר למדת מהם מאפייני החיים (נשימה, תזונה, הפרשה..)
רבייה נחשבת כמאפיין החיים היחיד שנמצא בגדר רשות בלבד. אדם לא יכול להתקיים בלי לאכול או לנשום, בלי להתרבות כן.
בטבע לדברים יש מבנה מסודר. דולפינים הם היחידים אשר מקיימים יחסי מין בשביל לענג את עצמם, אצל שאר מיני החיות רבייה נמצאת בגדר חובה. בנוסף, קשרי מין זכר וזכר/נקבה ונקבה לא קורים, מיכיוון וכך לא יוכלו להתרבות. אם שני זכרים יריבו על נקבה, הזכר שינצח בקרב יזכה בנקבה- הנקבה רוצה צאצאים חזקים, לכן תחפש זכר חזק.
ישנם יוצאים מן הכלל, משום ולמרות וזו חיה, עדיין יש לה צורת חשיבה בסיסית, בנוסף גם אופי שונה ונטיות מיוחדות. למשל, נתקלתי בזכר פינגווין הוא השומר על ביצי הגוזלים ולא הנקבה, בחמוסה שהתחבאה מתחת לשולחן במשך שבועיים לאחר שחברתה החמוסה מתה, או בשרקן שהתבודד משאר השרקנים בלהקה שפתאום מצא אחד שהסתדר איתו, ומאז הם לא עוזבים אחד את השני. חלק מן היצורים החיים הם אדונים לעצמם, אצלם הנקבה נמצאת עם הזכר לשם רבייה בלבד, ועם ילדיה עד שיגיעו לבגרות ושם ייפרדו. אצל אחרים, הם נשארים משפחה נצחית, עוזרים אחד לשני כלהקה ומתאבלים על מות אחד מהם.
ובכל זאת, צריך לזכור שבני האדם הם היצור המתקדם ביותר כיום על פני כדור הארץ. שינוי הגדרת נקודת המבט שלנו ליחסי מין היא רק חלק קטן ממה שעשינו, כגון פיתוח שפות, שימוש בחשמל, מדינות, התקדמות באינטיליגנציה, בתי ספר ומקומות עבודה. בימינו ניתן לפתח תינוק במעבדה, או להשתיל אותו ברחם של אישה אחרת, בכדי אותם האנשים שנטיותיהם המיניות מגבילות אותם מלהביא ילדים לעולם.
אי אפשר להגיע לקצה במחקר האדם ובעלי החיים, כל מה שרשמתי כאן אפילו לא מתחיל להתקרב לנקודה שניסיתי להבהיר. למרות כל ההישגים שניסה האדם לכבוש, עדיין לא הגענו להבנת על מה שיש לטבע להציע. החיים גדולים עלינו, לפחות בינתיים.
באותו הנושא: