5 תשובות
מסכים איתך לגמרי אבל אנחנו חיים במדינה סופר שמרנית ואין מה לעשות
אנונימי
יש הגיון בדברייך
שאלה חזקה וטובה.
צריך להעביר את השאלה הזו לאוזניים הנכונות - לכל בעלי ההשפעה הלואי ויהיה שינוי בנושא. אך בכל זאת מה שהבנקים יכולים לאמר - ההסתכלות שלהם על האחריות שיש לצעירים לעומת האחריות שיש לאב או אם היא אחרת. הם רואים בצעירים כדור שמבזבז ולא תמיד יכול ו יודע להחזיר חובות ותשלומים. זה לפי נתונים סטטיתיים שהם רואים בשטח. לא כולם כמובן אך זה לצערי הרב הרושם שנוצר על הרווקים ורווקות. למרות שזה לא מחייב בכלל. זו ההסתכלות שלהם בלבד. דירות לזוגות צעירים - יושב על הרעיון שאדם רווק עדיין יכול להסתדר בבית הוריו אך זוג צעיר כבר חייב באופן עובדתי דירה ואין לו אפשרות לחיות בבית ההורים כבר. אך עדיין שוב, זו ההסתכלות מסוימת שחבל שהיא כך. הלוואי ויהיה שינוי :)
משכנתא זה יותר עניין של כסף, תלוי כמה כסף יש ברשותך לדוגמה - אם יש ברשותך כ-300 אלף שח ואתה רוצה לקחת 500 אלף אז לא אמור להיות אם זה שום בעיה (בהנחה שאתה עובד בצורה מסודרת ) לא משנה אם רווק או זוג לגבי הדברים האחרים שרשמת אני לא יודע לענות.
זה לא רק בישראל. בברית המועצות היה מס לאנשים ללא ילדים. וכל עוד אין לך ילדים אחרי גיל מסויים שהוא מאד צעיר אתה משלם מס. בשנות ה 90 זה בוטל אבל היום רוסיה שוב שוקלת להכניס אותו.