8 תשובות
תודיעי להם על זה יש סיכוי טוב שיתחשבו בך...
אני לא חושבת שצה"ל ייתחשב, בעיקר אם מבחינתם היא כשירה.
אני מניחה שאת במעקב רפואי כלשהו או שלפחות יש לך רופא שאת יכולה לפנות אליו (?), אז תתייעצי עם הרופא שלך ותסבירי לו את המצב. המלצה לשחרור משירות צבאי תוכלי לקבל רק ממנו.
תירשמי להם על כך ב"צור קשר" בעמוד הפייסבוק של מיטב. לי הסיבה שלך נראית מוצדקת לפטור.
לדעתי לא תקבלי פטור מהצבא אבל כן פטור למלא דברים כמו ספורט או עמידה בשמש או אנא ערף
מבחינה רפואית, אדם בעל כליה אחת חי לחלוטין חיים בריאים כל עוד מתחשבים בו ובתנאים שהוא צריך לקבל. אשמח לדעת מהו הפרופיל שאת אמורה או כבר קיבלת אם את אחרי צו ראשון. אמר להיות לך פרופיל נמוך מאוד, 45 לפחות ועם מספר פטורים והקלות שירות. יש קמפיין שלם באינטרנט דווקא של אנשים כמוך שיש להם בעיות רפואיות ורוצים לשרת בצה"ל אך לא נותנים להם.

זה לא עכשיו שזורקים אותך לקרבי לתוך עזה ולכי תסתדרי. סביר להניח שתקבלי תפקיד נוח ומשרדי עם מיזוג בישיבה ללא מאמץ, בדיוק מה שתעשי בהמשך חייך בעבודה והלאה. הפטור משירות צבאי ניתן רק למי שהצבא חושש שאינו מתאים לשירות צבאי, תצטרכי לפגוש רופא אזרחי ולהשיג ממנו המלצה לפטור ולפנות עם זאת ליחידת מיטב ולהתחיל הליך של הגשת פטור ותהליך ועדה רפואית שהיא תמליץ לפי העובדות שהוצגו לפניה האם את כשירה לגיוס או לא.

אגב, רציתי לומר שלפני כמה שבועות נתקלתי בגולשץ כאן שהייתה גם כן בעל כליה אחת ורצץה בכל כולה להתגייס לצה"ל ולהילחם על תפקיד שהיא רצתה אך עקב הפרופיל הנמוך שלה לא יכלה לקבל כלל.
שואל השאלה:
הקטע הוא שמבחינת צהל אני כשרה להתגייס, הבעיה הבריאותית שלי היא שיש לי כליה אחת והסיבה שאני רוצה להוציא פטור זה מפני שאני מפחדת שאני אפגע או אקבל מכה חזקה ואאבד את הכליה. מה אלי לעשות במצב כזה?
אנונימית
אתה צריך לפנות לקבן ולפרט לו על אותה בעיה.
הדרך היחידה להוציא פטור בריאותי מוצדק, זה כשיש בעיה בריאותית אמתית שמצדיקה פטור מה שאומר שזה או שיש לך או שאין לך.. אי אפשר ממש לעשות לגבי זה משהו.