8 תשובות
שטויות במיץ.
אין דבר כזה ומעולם לא היה...
מנסיון, אומרים לך את זה כדי להפחיד אותך
לא אומרים את זה סתם כדי להפחיד כי יש גם תעודה של רק עשר שנות לימוד. אני אישית לא חושבת שזה כזה משנה אם יש או אין 12 שנות לימוד כי בסופו של דבר התעודה הזאת היא ממש לא טובה למורות שחלק מהמקומות עבודה דורשים 12 שנות לימוד ולפעמי אם עושים ראיון עבודה מקבלים אנשים אפילו בלי 12 שנות לימוד אבל האמת שעדיף כבר לעבוד במקום לבזבז זמן בלהשקיע בתעודה שלא תעזור באמת ובהמשך להשלים בגרויות ללמוד במשך חצי שנה או שנה או כמה זמן שלא יהיה ולהוציא תעודה שבאמת תעזור בעתיד עם יותר יחידות באנגלית ובמתמטיקה.
ואגב אני מכירה אנשים שגם 12 שנות לימוד אין להם ויש להם רק עשר שנות לימוד.
שואל השאלה:
זה לא יהרוס לי את החיים? יחסום לי עבודות?
אנונימית
העיקר תגיעי ואל תעשי כלום

יש מספר ימים מסויים / אחוז נוכחות חובה לקבלת 12 שנות לימוד. אבל גם 11 שנות לימוד זה בסדר. עדיין השכלה תיכונית, ללא תעודת בגרות מלאה.
אנונימי
לא שזה רע להשלים 12 שנות בגרות אבל גם לא תשלים עכשיו זה לא "יהרוס" לך את החיים.
אפשר להשלים בגרויות אח"כ תוך כדי צבא ובטח אחריו.
יש גם אופציה של מכינה של האוניברסיטה במידה ורוצים ללמוד משהו שלא יכולים להתקבל אליו.
ויש גם אנשים בלי 12 שנים או בגרות שמוצאים את הדרך שלהם בחיים ואפילו מקצוע טוב.
יש לי קרוב משפחה כזה עם עסק משלו והוא מקצוען אמיתי.
היי, אומרת מנסיון.. אני כשנה לאחר סיום שירות, עשיתי 2 קורסים ורציתי להתקבל לעבודה. בכל הקורסים שאלו אם יש לי 12 שנות לימוד באחד מהם שאלו אם יש לי בגרות מלאה..
ולמזלי יש לי בגרות מלאה אומנם עם ציונים לא וואו. אבל אני ככ שמחה שיש לי מכיוון שזה היה נחוץ לי לקורסים שהם בכלל לא קשורים להשכלה. לכן כל עוד יש לי הזדמנות תעשה בגרות ו12 שנו"ל.. גם אם הבגרות לא תהייה עם מיונים בשמיים.. שזה לא יהיה מה שיחסום אותך..
אנונימית
כמו שאמרתי לפני כן יש מקומות עבודה שדורשים 12 שנות לימוד אבל ולמורות זאת אחרי ראיון אם האישיות והאופי של בנאדם מתאימים להם הם מקבלים אותו גם אם אין להם את התעודה אבל ברור שאם יש מועמד שמתאים להם יותר הם יבחרו בו. בכל מקרה שורה תחתונה גם אם לא יהיה לך 12 שנות לימוד זה לא יהרוס לך את החיים פשוט יחסום לך כמה דרכים יש הרבה עבודות שלא דורשים 12 שנות לימוד בכל מקרה עזוב אותך מהתעודה הזאת שבתכלס בכנות לא שווה הרבה עדיף שתשלים אחר כך בגרות דרך מכינה או בזמן הצבא כי באמת ש12 שנות לימוד באמת לא יקדמו אותך הרבה בחיים גם אם יש לך אותן.
באותו הנושא: