29 תשובות
אל תעשי את זה
את רק תפגעי בעצמך למה לך?
חבר שלי עשה ככה גם התאשפז חודש וחצי
שואל השאלה:
ככה פשוט נמאס לי כבר לא אכפת לי כמה זמן אישפוז זה.. בבקשה מישהו יודע?
אנונימית
מה שלא קרה לא צריך לעשות את זה
זה יעבור לך מה שקרה
את צריכה מישהו לדבר איתו על הבעיות שלך
אני לא מתכוונת לענות ולעזור, אבל אני יכולה לנסות לדבר איתך בפרטי אם באלך (:
אם תתחילי יהיה לך נורא קשה להפסיק כשתביני איזו טעות חמורה זאת הייתה. את חושבת שזה ימחיש כמה שאת חזקה אם תצליחי לגבור על הכאב של הסכין כל פעם מחדש? את טועה. את תהיי חזקה אם תגברי על הרצון לחתוך ולהיכנע למה שזה לא יהיה שעובר עליך. תזכרי שלא משנה מה עובר עליך, זה תקופה וזה עובר. אני אשמח להקשיב לכל דבר שעובר עליך כי אני יודעת כמה זה עוזר כשיש מישהו שפשוט מקשיב, וזה יכול להיות הפיתרון החלופי ללחתוך ורידים. לכולנו היו הזדמנויות לעשות את זה וכולנו התעלינו עליהם. עכשיו תורך.
שואל השאלה:
אני לא צריכה אף אחד לדבר על הבעיות שלי שמעתי מאנשים שזה ממש משחרר ואני פשוט רוצה לעשות את זה אני בדיכאון כבר מלא זמן ונמאס לי מהכל.. (בבקשה אל תשפטו)
אנונימית
שואל השאלה:
לא נראה לי שיש משהו אחר שיעזור לי
אנונימית
לדבר עם אנשים שמבינים אותך ישחרר פי 100 מלחתוך אל תדרדרי לדבר כזה תראי כמה אנשים טובים מציעים עזרה בשבילך אני וכולם פה אני מאמין יפנו להם זמן כדי להקשיב לך
תחשבי על הסביבה שלך. על החברות הכי קרובות, על המשפחה. היית רוצה לדעת שלמישהו שאת אוהבת יש מערכת יחסים עם סכין? תדמייני שזה היה אחד הילדים שלך. עכשיו תחשבי על ההורים שלך אם הם היו יודעים שהבת שלהם רוצה לפגוע בעצמה.
שואל השאלה:
זה לא דבר מדרדר זה דבר שאני רוצה לעשות חד פעמי שאולי יעזור לי ולמנ שאני "יתמכר" לזה בסך הכל אני רוצה להשתחחר מהדיכאון הזה ומההרגשה הלא טובה אני כבר לא יוצאת כמה ימים מהבית ואין לי חשק לכלום ואתם לא יודעים אם זה יעזור לשתף כי אתם לא אני אז אם יש למישהו תשובה שבבקשה יענה
אנונימית
שואל השאלה:
אני גם ככה לא הכי בקשר טוב עם ההורים שלי לא נראה לי יהיה להם אכפת
אנונימית
UGH האני, לא יצא לך מזה כלום חוץ מקצת דם, כאב ופצע.
זה תמיד טוב לשתף ולהוציא הכל את תרגישי טוב יותר ואולי את בריב עם ההורים שלך אבל אחרי הכל הם ההורים שלך שליוו אותך כל החיים שלך וגידלו אותך למי שאת עכשיו, הם אוהבים אותך ואכפת להם מאוד ממך, תאמיני לי שהם דואגים לך ורוצים תמיד לדעת מה שלומך
זה לא משהו שעושים חד פעמי, מתמכרים לזה ומתחילים לעשות את זה בכל הזדמנות. וזה לא משנה אם לא עברנו מה שאת עברת, לכולם יש נפילות בחיים סבבה? לכולם עוברות בראש מחשבות אובדניות. כולנו פה חשבנו מתישהו שלהורים שלנו לא אכפת מאיתנו. וכולנו טעינו, ואת תטעי יותר אם תעשי את זה.
תאמיני לי, שום דבר לא שווה את זה.
שואל השאלה:
תאמינו לי שלא אכפת להורים שלי ולא אכפת לאף אחד ממני! ואני לא יתמכר אוקיי זה רק חד פעמי כי אני לא יכולה עם הדיכאון וההרגשה הלא טובה שיש לי וזה אולי יעזור לי
אנונימית
אל תחתכי את עצמך. יצא לך מזה - המון דם, כאב, פצע וצלקת לכל החיים כי היית מדוכאת באותה שנייה ולא חשבת בהגיון.
שואל השאלה:
אני לא מדוכאת באותה שניה אני בדיכאון כבר הרבה ולא נורא אז ישאיר צלקת קטנה
אנונימית
בבקשה מי שלא תהי אל תעשי את זה גם אני עברתי תקופה קשה כזאת וגם חתכתי ותאמיני לי שזה עשה את הכאב יותר גרוע בבקשה ממך אם את רוצה לדבר כולנו פה מקשיבים לך
את אומרת שלאף אחד לא אכפת ממך, אבל תראי כמה הגיבו לך כאן כדי באמת לעזור לך ולעצור אותך מלעשות דבר שתתחרטי עליו! אף אחד לא ענה לך על השאלה, כי לאנשים אכפת ממך!
שואל השאלה:
אוקי רוצים שאני יגיד לכם אז הנה- אני כל היום רבה עם ההורים שלי ועם האחים ואף אחד מהם לא שם עלי אני כל היום במיטה מרוב דיכאון חברות שלי מתחילות לשנוא אותי כי אני מסננת אותם ולא מספרץ להם כלום ולא רוצה לצאת איתן לשום מקום רבתי לא מזמן עם החברה הכי טובה שלי ויש עוד כמה סיבות שאני לא מעונינת לספר. עכשיו מה יש לכם להגיד שיכול לגרום לי לצאת מהדיכאון ולהרגיש טוב חוץ מלחתוך ורידים?!
אנונימית
משמח לשמוע שאת רוצה להפסיק ואוזרת כוח לפנות לעזרה. הפנייה הזאת לא מובנת מאליה. עומדות אחריה שעות של לבטים ומלחמות פנימיות. אני לא יודע למה את חותכת את עצמך, אבל יש כמה צעדי מפתח שיכולים לעזור לך. הדבר דומה לאדם היושב בחדר חשוך כשמטפחת מכסה את עיניו. רק אחרי שאותו אדם יסיר את המטפחת, הוא יוכל לפקוח עיניים ולגשש, לחפש דרכי יציאה מהחדר החשוך.

חשוב שתזכרי שאינך האשמה. אין לך במה להתבייש. אל תחשבי שהצלקות, הן הפיזיות והן הנפשיות, מסמלות את החולשות שלך. ההפך הוא הנכון. נסי לדמיין מתאבק מנצח יורד מבית הקרב, גופו חתום פצעים, דם ניגר על פניו והזיעה שעל גופו לא פוסקת. היית מעלה על דעתך לחשוב שהוא חלש? כולנו נושאים צלקות, מהאירועים בבית, מבית הספר, מהסביבה הקרובה או החברים. צלקות המתאבק לא מעידות על כך שהוא חלש, אלא שהוא היה במצבים קשים והצליח לעבור אותם. לפי כלל זה, ככל שהצלקות עמוקות יותר והוא הצליח לשרוד כך אפשר להסיק על החוזק שבו. איזו להקה היית מעריכה יותר, להקה שנכנסה לאולם מוכן ומאורגן עם כלים וניגנה או להקה ענייה שגייסה כסף, שכרה אולם, חיפשה ציוד, סידרה את מפות השולחן ורק לאחר מכן הופיעה? כוחו של אדם לא נמדד לפי מיקומו בסולם, אלא לפי כמות השלבים שהוא עשה כדי להגיע לשם.

קיימות דרכים רבות לפרוק כאב; שירה, ציור, ריצה, התעמלות, כתיבה, מכות לכרית, שיחה מעודדת ועוד. בחרי בדרך המתאימה לך. בנוסף לכך, אין דבר מרגש יותר משיחה עם אדם מבין ותומך. חפשי מישהו שתוכלי לשתף אותו במה שאת מרגישה ולמצוא אצלו כתף חמה ואוהבת.

כשאת מרגישה שהעול הנפשי גובר, נסי לנשום עמוק, לשתות כוס מים ולהירגע. גם שירים ומקלחת חמה יכולים לעזור.

הרבה פעמים אנחנו חושבים שהמטרה רחוקה מאתנו בגלל שהדרך ארוכה. במצבים כאלה, נסי לומר לעצמך שאת מפסיקה רק לאותו רגע, לאותו יום, כך בכל פעם מחדש ותראי שהדרך תהיה קלה יותר. חשוב לזכור שכמו בכל מסע, גם במסע הזה יהיו נפילות. אל תיבהלי אם נשברת וחתכת את עצמך במהלך ההפסקה, זה בסדר. היי גאה בעצמך על כל הזמן ששרדת עד עכשיו, חפשי את נקודות האור. לאחר שתטפלי בחתך הזה, תנשמי עמוק ותשאבי כוחות מחודשים להמשך המסע. תיזכרי בסיבות שגרמו לך להתחיל, באנשים היקרים לך, בהודעה הזאת.

בקישורים מטה, תוכלי למצוא אתרים שבהם תוכלי לדבר עם נציג באנונימיות ולספר לו מה את מרגישה. הוא יעזור לך. השיר שבקישור הראשון מוקדש לך. אל תחשבי שאת סתם עוד אחת. את מיוחדת. תראי מול כמה צלקות התמודדת, איך אחרי הכל את מסוגלת לעמוד ולבקש עזרה, תראי את כל מה שעברת. תאמיני בעצמך.

אל תישארי לבד. אנחנו כאן בשבילך. בהצלחה במסע!
זאת רק תקופה וזה יעבור. העניין הוא, שבהמשך ובעתיד את תחווי דברים גרועים יותר ואם תכנעי הפעם אז את לא תצליחי אף פעם להתמודד עם הדברים עליהם. אז פשוט לכי למשפחה ולחברים שלך ותתמודדי איתם, תספרי להם על כל מה שיושב לך על הלב
את צריכה להגיד להם כמה שקשה לך ועל המשבר שאת חוות אוולי ככה הם יבינו ויעזרו לך
שואל השאלה:
אני לא מעונינת לדבר עם אף אחד מהם לא עם ההורים ולא עם החברות
אנונימית
את מוזמנת לדבר עם כל אחד מאיתנו בפרטי או בשאלה עצמה כדי לגרום לזה לשחרר
אני לפני שנה עמדתי בדיוק באותה הנקודה כמו שלך. ואני לא יתחיל להגיד לך להפסיק כי אני יודעת שלא משנה מה אנשים יגידו לך זה לא ישנה את דעתך.. אם אני מבינה אז כנראה נמאס לך לדבר עם אנשים, אין לך כוח להמשיך יותר. אף אחד לא מקשיב וגם לא מבין אותך וזה כיף לך לחתוך ואת מוצאת בזה שלווה. תדעי שזה לא טוב, ושזה יכול להרוג אותך. וזאת טעות שאי אפשר לתקן.. תזכרי שמוות זה פתרון קבוע לבעיה זמנית. כל בעיה שיש לך תעבור ויהיה פשוט יותר. אבל תמיד יהיו בעיות שימשיכו להגיע ומה שאת צריכה לעשות זה להתגבר עליהם ולעבור אותם ולא לוותר ולעצור באמצע. יש לך חיים שלמים מולך שמחכים לך. חיים עם אהבה, אושר, שמחה, עצב, ריבים, בכי, צחוק, כיף, הנאה, ומה לא... אני אומרת לך שלא כדאי לך לוותר, זה לא שווה את זה. את לא רוצה לפספס את מה שבא אחרי, תאמיני לי. אם בכל זאת את רוצה לדבר גם אם לא על זה ספציפית את מוזמנת תמיד.. אני פה כל הזמן. בהצלחה! ואני מקווה שתעשי את ההחלטות הנכונות.
וגם אם תישברי באמצע, זה בסדר. כולנו עושים טעויות.
את רוצה לצאת מהדיכאון ולהשתחרר לכי תקרעי דפים ותשברי כיסאות למה לנסות את זה על עצמך?
בואי לפרטי אני מבינה אותך... הייתי גם במצב שניסיתי
מבטיחה לא לשפוט רק אל תעשי את זה לעצמך!
תעשי משהו בקשר לבעיה שלך, חתיכת ורידים זו פחדנות פתטית ובריחה.
את יכולה לקחת את עצמך בידיים ולטפל במה שמטריד אותך (וזה גם יגרום למצב שלך להשתפר בניגוד לחתיכת ורידים)

חוץ מזה רואים שאת לא תחתכי - לא שאלת כדי שיספרו לך איך לחתוך, כי אף אחד לא יספר ואת מודעת לזה.
שאלת כדי לקבל צומי וכדי ש"יצילו" אותך (פסיכולוגים קובעים שרוב כמעט מוחלט של מקרי ההתאבדות והפגיעה העצמית נעשים אחרי ניסיונות כמו שלך להצלה)