19 תשובות
הדקירה עצמה לא כואבת אבל אחר כך יש תופעות לוואי שכואבות
אמרו לי שכן
לא באה להלחיץ אבל קצת כואב ואז מרגישים כאילו היד תפוסה וכואב להזיז ואחרי יום זה משתחרר ^-^
החיסון עצמו לא כואב
אבל כן יכולות להיות תופעות לוואי אחרכך שיגרמו לכאב
בקטנה
ממש לא עשיתי אותו לפני שבוע וחצי וזה כאב לשנייה וזהו
אנונימית
אני עשיתי לפני כמה שנים ולא היה כואב בכלל... כאילו רק שתי שניות עם המחט חוץ מזה זה שטויות
כאב קל בדקירה ויום יומיים כאב בהרמת היד גבוה.
לי לא כאב
אני לא אשקר לך, לי היה כאב כזה כשהזריקו, אבל הוא מתופגג לאחר 2-3 דקות. יש כאלה שהייתה להם תחושת צריבה, שורף טיפה, לי זה פשוט היה כאב חד. אבל אין לך מה לדאוג.. אני עשיתי וזה היה קצת כואב אבל זה עובר, יכול להיות שיהיה לך קשה קצת להזיז את היד כלפי מעלה, מרגיש כאילו השריר תפוס אבל זה עובר אחרי יום- יומיים.
סך הכל זה היה בסדר, אין לך מה לדאוג. הכאב רק לכמה שניות הראשונות וזהו.
*טיפ קטן, אל תעשי שריר, זה יהיה יותר כואב, תשתדלי להרפות את היד ותהיי רגועה
חיסון ככל חיסון אשר מוזרק אל השריר, היד מרגישה תפוסה. לי אישית לא היו תופעות לוואי ברוך ה' אך יש רבות שמגיבות לכך לא בסדר. אם את בריאה וחזקה בדרך כלל לא אמורות להופיע לך תופעות לוואי. בהצלחה! שווה לעשות.
אל תעשי. זה חיסון נסיוני ועושים עליך את הנסיון, כשבדקו בארצות אחרות אותו על נערות הור שיתק אותן והרס להן את החיים. הוא לא כזה הכרחי ורק כשהוא יהיה בטוח כדאי לך לעשות אותו.
חח שטויות, חיסון מבוסס ומזמן לא נסיוני. אם משרד הבריאות אישר את זה אז הכל בסדר, לא יכניסו לך חומרים מסוכנים לגוף סתם כך אם יודעים שלא תהיי מסוגלת להתמודד איתם, הכל בסדר.
אחרי שכבר הוזרק החומר יתחילו הכאבים ויהיה לך קשה להרים את היד ואם יגעו לך במקום זה יכאב אבל תוך מספר ימים הכל יהיה בסדר את תעברי את זה! חח
החיסון עצמו כואב וגם יש תופעות לוואי. מכניסים את המזרק וזה לא כואב אבל שמזריקים את החומר עצמו זה כואב לשתי שניות וזהו. אחרי זה יש כמה תופעות לוואי וזה כואב לפעמים בתנועה מזוימת או כשנוגעים במקום של החיסון. אני עשיתי את החיסון ולא ממש כאב לי אחרי זה אבל יש ילדות שרגישות יותר ויש רגישות פחות
שעושים את החיסון עצמו זה לא כואב רק מרגישים את החומר נכנס לתוך הגוף
אחרי החיסון אצלי זה הייה בערך רבע שעה 20 דק היד מתחילה לכאוב ולפעמים זה גם מעלה את החום או גורם לסחרחורות
חשוב מאוד כשאת עושה את החיסון להרפות את השריר ואם זה מלחיץ אותך אל תסתכלי כשמזריקים לך
כן.. כואב
עשיתי לאחרונה, ויש כמה דברים:
1. כשעושים את הזריקה אז מרגישים את החומר כי הוא יותר שומני. זה לאו דווקא יותר כואב אבל אני נלחצתי כשהרגשתי פתאום את החומר.
ממליץ לך לא לעשות שום תנועה ולא לעשות שריר ולהרגיע את עצמך הכי שאת יכולה. אני הייתי רגוע ולא סבלתי מכלום
2. אחרי החיסון את צריכה לשבת מחשש להתעלפות (אני חושב) למשך חצי שעה. כמה חברים שלי אמרו לי שזה כואב להרים את היד מהר במהלך הזמן הזה אז לא הרמתי את היד ולכן אני לא יודע.
3. לאחר שעה את אמורה להרגיש כאב באותה היד לאיזה עשרים שניות. לא משהו כואב במיוחד אבל אני לא הייתי מוכן לזה. אגב, אני לא יודע אם זה קורה לכולם אבל לכל הכיתה שלי זה קרה.
אחרי שלוש שנים התעוררת חח^