10 תשובות
כי הם "נאורים"
Fez
הם היו עסוקים במלחמות משלהם וכנראה שהלחץ מצד הציבור לא היה גדול מספיק
כי הם לא היו חזקים מספיק והם ידעו שהם יפסידו
אנונימי
היו להם דברים חשובים יותר.
היטלר הצליח לשכנע אותם פעם אחר פעם שכל מה שהוא עושה הוא רק לטובת היהודים. העולם ידע אך ניסה למנוע מלהיכנס לעימותים מה שגרר רצח בלתי פוסק והשמדת שליש מהעם היהודי
לא רק האמריקאים שחררו את היהודים והאנשים שהיו בגטאות
הרוסים הביסו וניצחו במחלמה הזאת
ולגבי השאלה אני לא יודעת למה האמריקאים וכלל העולם פשוט שתק כשתהרחשו שם דברים מחרידים
אנונימית
הם לא רצו להתערב בעוד מלחמה כי יש להם מספיק מלחמות משלהם.
33 מיליון רוסים נספו במלחמת העולם השנייה למען הגנה על מדינתם, ואת מי מזכירים כל הזמן?
אמריקה. אמריקה המדהימה והתמימה שלא ידעה כלום ואיך שהיא שמעה שמישהו מתעסק איתנו ישר קפצה לעזרה וניצחה את המלחמה לבד.
כיאלו ברצינות, הם לא עשו כלום, הם פחדו והתעסקו בפוליטיקה שלהם, זאת הסיבה.
קודם כל האמריקאים היו בחזית מול יפן, מלחמה קשה מאוד שעלתה להם הון תועפות, בעקבותייה ארה"ב הפילה 2 פצצות אטום בנגאסאקי ובהירושימה (עלויות פיתוח והוצאה לפועל מטורפות), אז יכול להיות שהעלות הכלכלית שהיציאה למלחמה נגד גרמניה ובעלות בריתה בנוסף למלחמה נגד יפן היו גבוהות מדיי, בנוסף ארהב כנראה לא רצתה להסתכן ביציאה לחזית מול מעצמה כמו גרמניה במהלך המלחמה.
יש טענות שאומרות שבגלל שאמצעי התקשורת לא היו מפותחים כל כך, והכל נעשה בצורה מאוד חשאית (לדוגמא, בביקורי הצלב האדום בגטאות, נהגו "לנקות" את הגטו מהרזים הכחושים והחולים, לנקות את הגטו, לשתול פרחים וגינות, ולהציג הצגה של "מקום טוב". בנוסף נהגו להכין הצגה מיוחדת בהשתתפות ילדי הגטו, או טורנירי כדורגל מיוחדים, ולאחר שהצלב האדום עזבו את הגטו, שלחו את כל משתתפי ההצגות אל תאי הגזים) האנשים שנמלטו מהגטאות והחלו לספר עדויות בכדי לעורר את השלטון במדינות העולם ללחום כנגד גרמניה, נתקלו בספקות מצד השלטון, שלא האמין שרוע כזה באמת קיים ושמעשים כאלו באמת קורים.
אסיים ואומר שאת השאלה הזו עדיין ניתן לשאול בהקשרים שונים כמו:" למה ארהב לא מתערבת ברצח העם שקורה בסוריה? למה ארהב לא משחררת את צפון קוריאה מהמשטר הדיקטטורי ודיכוי העם הנוראי שלה?". התשובה פשוטה, היא לא רוצה להסתכן. אף נשיא לא ירצה לגרום לפגיעה כזאת עצומה בכלכלה שלו, לסערה פוליטית סביב המלחמה, להשקעת אמצעים ולגיוס חיילים, ובמקרה של צפון קוריאה, לסיכון הגדול שצפון קוריאה ישלחו אליהם את פצצת האטום שיש ברשותם.
אז העולם שותק, וההיסטוריה חוזרת.
היה להם יותר דחוף לנצח במלחמה