7 תשובות
לפטו זה גרניט פורצלן, רק מתאר סוג מסויים של ליטוש.
גרניט פורצלן יש במגוון סוגי ליטוש וזה עניין של טעם. לפטו זה ליטוש חלקי והוא חצי מבריק. יש גרניט פורצלן בליטוש מט, משי, מבריק וזיגוג לא מבריק. לכל אחד יתרונות וחסרונות.

את יכולה לקרוא בקישורים מטה אנשים שונים שהתלוננו על זיגוג ועל לפטו (חצי מלוטש).

גרניט פורצלן זה חומר דיי רגיש לשפשופים, חומצות, שחיקה, גרירה, אבנית ואפילו חומרים בסיסיים שלא היו עושים שום כתם על רצפה רגילה, עלולים להכתים גרניט פורצלן.

מה שחשוב זה לבחור דוגמא לא בהירה וחלקה, כי רואים עליה כל שיערה וכל אבק ואת תשתעבדי כל היום להעברת סמרטוט וגם את הסיבים של הסמרטוט תצטרכי אחר כך לנקות עם מטלית חצי יבשה.

יש אריחים עם דוגמאות עדינות שעליהם לכלוך לא בולט וגם כתם יבלוט פחות. את יכולה לבדוק בחנות איך שיערה נראית על דוגמא מסויימת ואם נותר סימן של אבק נעל כאשר עומדים על המרצפה על נעל יבשה. את הרעיונות האלה קראתי בקישור מטה (עם העובדה שגרניט בהיר מראה כל שיערה אני יודע מניסיון בבית של קרוב משפחה).

בכל מקרה, כדאי גם לבקש גרניט פורצלך שחתוך ישר בלייזר (אחרת יש קנט מעוגל קצת בכל אריח והמים נותרים שם בין האריחים) וכן לדרוש מהקבלן (בכתב) להצמיד את האריחים ללא מרווחים (ללא פוגות ורובה), כי אלה תופסים מלא לכלוך וכתמים.

תשאירו לכם לא מעט אריחים ספייר לתיקונים בעתיד.

דבר אחרון, האם שקלתם אריחי שיש? יקר יותר ויש גם חסרונות (שיש שלא טופל ונאטם היטב בסילר יספוג בקלות יין אדום דיי מהר), אבל מצד שנים, הוא הרבה יותר עמיד לכתמים באופן כללי, לכלוך רואים עליו הרבה פחות ושיש אפשר ללטש ולחדש, כי זה לא ציפוי אלא האבן עצמה. בגרניט פורצלן זה מאוד בעייתי ואם אפשר, זה באמת חד פעמי: אפשר לקרוא כאן על התוצאות של ניסיון ליטוש של גרניט פורצלן:
http://www.stips.co.il/singleask.asp?stipid=71867
.
האם היית מכונה לשקול שיש? לשיש יש
שואל השאלה:
תודה על תשובתך...
אנחנו לא רוצים להשקיע עוד כסף כי אין לנו...
הנציגת מכירות טענה שהלפטו טוב יותר כי הוא גרניט פורצלן מלוטש בצורה עדינה ולכן הוא גם אלגנטי יותר וגם קל יותר לניקוי (פחות רואים לכלוך) רציתי לדעת אם זה באמת נכון או שזה לא משנה וללכת על הגרניט פורצלן המט?
היא צודקת בהשוואה לגרמיו מבריק אך למט המט טוב יותר
אני גם מסכים אם התגובה המלאה והמפורטת ששיש הוא הרבה יותר טוב ועמיד
אנו בחברת פוליש הבית הלבן עובדים על כל סוגי המרצפות מדי יום ביומו כבר 26 שנה ב"ה ומנסים נו שיש בגוון צהוב הוא הטוב ביותר
הניקוי שלו קל
ניתן ללטש אותו תמיד
הטיפול פוליש עליו פשוט מדהים
וגם שעושים פוליש קריסטל איכותי ומבריק מאוד ההברקה שונה לגמרי מהברקת הגרניט פורצלן.

חברתנו מאוד תשמח לייעץ בכל הקשור למרצפות ואופן הטיפול בהם (פוליש, ליטוש וכו ) במייל החברה או בטלפון
כל הפרטים בקישור המצורף
בנוסף ישנם המון מאמרים באתר להערכתי אם תחפשו טוב תמצאו תשובות ואם לא אז צרו קשר
שיש מומלץ
קיבלת תשובה מלאה, כל הכבוד
לא מומלץ להצמיד את האריחים ללא פוגות או רובה, בעקבות תזוזות באדמה, אחרי מספר שנים האריחים פשוט יתחילו להיסדק ולהישבר מפני שאין להם מספיק מרווח למשחק..
עידן
בת אחותי עשתה לא מזמן עם החברה הזואתי שווה בדיקה שלך..
אהובה בטיטו
קישקוש בלבוש. אם מצמידים את הפורצלן ללא פוגות ורובה הם נשברות בהמשך. אם את מייעצת לאנשים תבדקי שאת יודעת לפחות על מה את מדברת.
דני
באותו הנושא: