14 תשובות
I dont think...Try to drink coca colla!
שואל השאלה:
אבל נראה לי שאם שותים קולה זה עוד יותר גורם לעצירות
מה פתאום קוקה קולה?! זה ידוע שבזמן עצירות צריך לשתות שמן קיק. אפשר למצוא את זה בכל אתר בסיסי של רפואה ובכל ספר של רפואה בסיסית.
מקווה שעזרתי:)
אנונימי
כן זה עוזר
עדידי
עוד בתגית "עצירות"
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
מה שמונע עצירות זה
לאכול הרבה הרבה סלט ירקות!
אז תואכלי מלא סלט ירקות, עלים, חסה (כל סוגי הירוקים והירקות)
בהצלחה וחג שמח
אני ממליצה על שתיית תה קמומיל או שומר, כמו כן שתיה מרובה של מים והימנעות ממאכלים הגורמים לעצירות כמו אורז ובננות.
אכילה של סיבים תזונתיים כמו תפוח עץ או מלפפון בקליפתו גם כן עשויים לעזור.
בהצלחה
טל ברכה מומחית סטיפס
כן, אבל קודם כל, ובסיס לכל, זה תזונה נכונה, המון שתיה, פעילות גופנית והפגת מתחים
בהצלחה!
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית סטיפס
אני יודעת ששמן זרעי פשתה עוזר לעצירות.. בכל מקרה תקפיד על שתיה מרובה ותכנס לכתבה שצירפתי כאן, יש בה עוד כל מיני טיפים למי שסובל מעצירות
קרן
ראשית, איזה שמן.. פשתן, זית, פרפין, קיק, קנולה, שקדים.. ועוד..?! לכל אחד התכונות שלו. כיוון שכולם שמנים הם יקלו בעצירות אך במקביל עלולים לגרום נזק ( במיוחד לאורך זמן ). את מוזמנת להכנס לאתרי ולפרט יותר.
doc.miniely מומחה סטיפס
יש שמנים שאכן יכולים לעזור לשחרר עצירות. אבל הם לא מרפאים אותה ואחרי זמן קצר זה חוזר. הבעיה הנוספת, שאם משתמשים בשיטה הזאת באופן קבוע, זה גורם להחמרת המצב.
מיכאל גור מומחה סטיפס
זה תלוי במה גורם לעצירות. רוב האנשים מקשרים בין עצירות ויובש באופן אוטומטי. יובש במעיים מקשה מאוד על תנועתם ולכן גם ההנחה שכל מה שמקל על יובש במעיים, למשל שמן, עוזר לעצירות. אבל חשוב להבין שישנם גורמים נוספים לעצירות אשר אינם קשורים ליובש כלל ובמקרים הללו שמן לא כל כך יעזור. דוגמאות לכך הן: עצירות בגלל חולשה של מערכת העיכול (לעיתים מכונה גם מעיים עצלים) או חולשה של חילוף החומרים, עצירות על רקע ריגשי ונפשי, בעיה שקשורה למבנה הבטן ועוד. הטיפול בשמן במקרה של עצירות בגלל יובש הוא טיפול סימפטומטי בלבד, כלומר הוא יכול לעזור ליציאה אבל בד"כ אינו מטפל בשורש הבעיה מאחר והגורם ליובש הוא פנימי יותר ומצריך אבחנה מדוייקת. רק על סמך אבחנה כזו ניתן להבין מה באמת גורם לעצירות, יובש או רקע אחר ובהתאם לכך לטפל בו בהצלחה ומהיסוד על מנת שהמצב לא ישנה. ניתן לעשות זאת בהצלחה באמצעות טיפול ברפואה סינית.
בברכה
איל מצרי-דורון
מומחה לרפואה סינית
איל מצרי-דורון
הטיפול האידיאלי בעצירות הינו באמצעות שינויים באורח החיים ובהרגלי התזונה ושילוב תוספי תזונה טבעיים המסייעים לתהליך:
הגברת הכמות היומית הנצרכת של סיבים תזונתיים (25-35 גרם ליום) אשר מגדילים את נפח הצואה ומעודדים פעילות מעיים תקינה. מוצרי מזון כגון פירות וירקות בקליפתם, סובין חיטה, דגנים מלאים, קטניות, קוואקר, פירות יבשים ועוד מכילים כמות גדולה של סיבים תזונתיים.
שתייה של כ- 10 כוסות מים ביום מועילים לריכוך הצואה. ניתן לשלב גם חליטות צמחים שמעודדות יציאות ועוזרות לניקוי הגוף, כגון: היביסקוס, גדילן מצוי, שן ארי. כמו כן, ניתן להיעזר בהשריה ביתית של תערובת תאנים, משמשים ושזיפים – להשרות אותם במים למשך הלילה ולשתות לאחר מכן את מי ההשריה.
הימנעות או הגבלת הצריכה של מזונות שיש בהם מעט סיבים תזונתיים (כגון גלידה, גבינה, בשר, מזון מעובד ועוד), כמו כן רצוי להפחית צריכה של פחמימות וסוכרים פשוטים.
רצוי לשלב בתזונה מיצי ירקות ירוקים ועשב חיטה שעשירים בכלורופיל ועוזרים לניקוי המעיים. כמו כן, רצוי לשלב פירות שעשירים באנזימי עיכול: אננס, פפאיה, מלון.
יש לבצע שינויים בסגנון החיים ולשלב מס' פעמים בשבוע פעילות גופנית כגון הליכה, ריצה קלה, רכיבה על אופניים, שחיה ועוד, אשר מגבירה את זרימת הדם בכלי הדם ובמערכת העיכול בפרט. כמו כן, רצוי לשלב פעילות מרגיעה המסייעת להפחתת מתחים ולחצים – יוגה, תרגילי נשימות, שימוש בפרחי באך, טיפולי רפלקסולוגיה ועוד.
לי מאוד עוזר תה שעשוי מעלים טבעיים . כל פעם שיש לי עצירות, אני שותה ובבוקר אני בשירותים, וזה עדין ולא כואב
באותו הנושא: