3 תשובות
ראה טיפים בתגית "קסדות".
מערכת סטיפס
אם הקסדה תקינה אין צורך בהתקנה כי יש כאלה שמזיעים וכאלה שלא וכד' - קסדה היא לא מלפפון ואם הכול תקין בה אין צורך בהחלפה
אברהם שרם מומחה סטיפס
שלום

קסדה חייבת להיות מוחלפת כל תקופה.
לא יהיה נכון ואחראי לומר אחרת, עם בטיחות לא משחקים משחקים.

כל יצרן ממליץ על החלפה תקופתית.
חובה להחליף את הקסדה כל כמה שנים חלקם ממליצים בין 3-5 שנים מתאריך הייצור, וכל אמירה אחרת היא מנוגדת להוראות היצרן שהשלכותיה היא סיכון בטיחותי חמור.

במיוחד במקרים של פגיעה היכולה להתבטא ולהוות הבדל מהותי במקרה של פגיעות מסוימות בין נזק קל לנזק מוחי והיחלצות ממצבים חמורים ביותר, ועל כן מומלץ וחובה להישמע להוראות היצרן בעניין בטיחותי זה.

אתה יכול לחשוב שהיצרן מתוך אינטרס למכור לך קסדה נוספת ולצפצף על היצרן, אך לא מומלץ לעשות כן ומומלץ להישמע להוראות היצרן ולא להסתכן.

עפ"י התקינה האירופאית וגם האמריקאית, חייב היצרן לציין את תאריך ייצור הקסדה על הקסדה עצמה. רצוי לבדוק את התאריך שמופיע במדבקה בחלק הפנימי, לפני הקניה, אם אין תאריך אל תקנה את הקסדה.

התקנים גם כן מחייבים זאת:
רמת הבטיחות שמציעה הקסדה תוכלו לדעת על פי התקנים שלה שמצוינים עליה ועל פי מספר הכוכבים שאותו הדגם קיבל במבחני ריסוק. לא המותג אלא הדגם!

על מנת לקבל אינדיקציה כללית לסיבה זאת אביא הסבר קצר:
הקסדה מיוצרת בחלקה גם מחומרים רכים וגמישים סופגי אנרגיה שעלולים במשך הזמן להיחלש בתנאי הזמן, שמש, מזג האויר, לחות וכו' בקסדה ולגרום לירידה ניכרת ברמת הבטיחות הנדרשת ועל כן רצוי וחובה להישמע להוראות היצרן בעניין בטיחותי זה.

בהצלחה
באותו הנושא: