14 תשובות
אם אין לך הפרעה נפשית או נכות מסוימת, בהצלחה בשירות.
די להשתמטות, חי על חשבונם של אחרים!
שואל השאלה:
חולה נפש אתה מה לא מובן אם אין לכם שיטות טובות אל תגיבו
אנונימי
שואל השאלה:
סתמי תפה ולכי לעשות צבא יטחנו אותך טוב מאוד שם עאלק חי על חשבונם ילדים ערבים עם אבנים וצהל צבא של גיבורים בורח כמו נמלים
אנונימי
תפסיק לחפש שיטות, תבין שיש חוק במדינה הזאת ואתה חייב לציית לו. רבים שירתו לפניך ורבים ישרתו אחריך, אתה לא שונה מאף אחד.
אתה רציני? אתה עושה לעצמך הנחות? אני אלך לצבא לא משנה מה יקרה ואני בטוחה שיהיה לי קשה, אבל גם אם יהיה לי קשה זאת לא סיבה לעזוב, המדינה צריכה אותנו!
ואל תגיד לי לסתום את הפה, אתה אנוכי לגמרי, מקסימום תלך לשרת במקום שלא דורש מאמץ גופני רב.
ובינתיים הצבא מגן על התחת שלך יפה מאוד.
כמו שזה שמעליי רשם, את לא שונה מאף אחד, רבים שירתו לפנייך ורבים ישרתו אחרייך
צהל זה צחוקים אתה לא צריך להיות בחרדה, מקסימום לא תסתגל ויוציאו אותך על אי התאמה.
אתה מעוניין לעשות שירות לאומי לפחות?
אנונימית
תוציא על אי התאמה או רפואי
אם אין לך ניתוח קרוב/בעיה רפואית, הדבר היחיד שיוציא אותך זה מכתב מפסיכיאטר שאומר ששירות בצבא יסכן את המצב הנפשי שלך.

חברס. הרבה נערים ונערות שממש לא בנויים למערכת הזאת שנקראת צבא מתגייסים והמערכת פשוט מרסקת אותם נפשית. יש אנשים שזה מתאים להם, והם מעטים. זה שיש חוק לא אומר שהוא מוצדק. צריך שכן תהיה קצת רחמנות כלפי אנשים שיודעים שלהיות בצבא פשוט יפגע בהם!
אני השגתי פטור ואני ממש ממש לא מתביישת בזה, אני אעשה שירות לאומי כי צבא זה משהו שיש לי היכרות מסויימת איתו ואני יודעת שאני רגישה מידי ושברירית מידי להתמודד איתו. ויש הרבה אנשים כמוני אם הם מודים בזה או לא. אז תרגעו קצת עם השיפוטיות בבקשה.
גם זה ניראה לי מבטל את כל החינוך שקיבלתם בבית ומהסביבה שלכם במשך השנים כששולחים נער שעדיין אישיותו מתגבשת להוות חלק בתקופה של 3 שנים שמה שהוא שם, זה חייל במשחק. מקבל פקודות רוב הזמן באופן עיוור, לומד ומתגבש להיות בן אדם שפשוט צריך לעשות מה שאומרים לו, לא משנה מה, לא משנה במה הוא מאמין ואם זה נוגד את העקרונות שלו. וזו לדעתי, שטיפת מוח רצינית. אני פשוט חושבת שהצבא היה יכול להיות מקום הרבה יותר מתאים להמון אנשים אם היו טיפה משנים בו את הגישה, טיפה עושים סדר.
לא מבינה איך אתם נותנים לגיטימציה לבן אדם שרוצה להשתמט מהצבא לטובת האינטרסים שלו.
זאת פשוט בושה.
איכ יא משתמט שמאלני אוכל חינם טפי!
אנונימי
יש הבדל משמעותי בין המסגרת הצבאית בתפקידים עורפיים למסגרת הצבאית בתפקידי לוחמה. נכון, טירונות זה לא קל אבל זה עובר. אחרי זה, מי שבתפקיד עורפי, יש לו שירות קל מאוד.
מה שמרגיז זה שהוא מחפש להשתמט משירות סתם ככה כי לא מתאים לו צבא, כי אין לו כוח לזה. הוא לא הציג סיבה באמת טובה לקבל פטור משירות והצבא לא מתייחס. אנשים מסוגו פשוט יורקים לבאר שהם שתו ממנה.