31 תשובות
תלוי, אבל אני הייתי אומר שכן
כן...
לא יודעת אם לקרוא נורמלי אבל יש הרבה ילדים ששונאים תהורים שלהם.
לא זה לא..
צריך להיות סיבה גדולה בשביל לשנוא את אמא שלך...
בגיל הזה מאוד נורמלי. כי אמא חופרת ונערים מתבגרים לא אוהבים שחופרים להם.
זה לא נורמאלי... רוב האנשים לא שונאים את האמהות שלהם... אבל יש מקרים שיש שנאה מוצדקת... אני שונא את אבא שלי
אנונימי
אין דבר כזה נורמלי או לא נורמלי, אם יש סיבה אז זה "נורמלי".
כן, אבל זה דבר שמאוד תלוי בסיבה.
כי יש אמהות שבאמת לא מגיע להן להיות אמהות (מתעללות, מקללות, נוטשות וכו')
אבל מצד שני ההורמונים בגיל ההתבגרות קצת הרבה משתוללים, וקשה לדעת מתי באמת הכעס לגיטימי ומתי לא.. ולפעמים אני ממש שונאת את אמא שלי על משהו שבן אדם אחר היה מת לאמא כזאת.
אז אם אמא שלך לא מרביצה לך על בסיס קבוע (ואני לא מדברת על "מכות חינוך" קטנות כאלה אלא על מכות רצח), לא נטשה אותך או לא קללת במטרה לפגוע, הייתי מציעה שתחשבי פעמיים לפני שאת מתחילה לשנוא את אמא שלך, כי "שנאה" זאת מילה מאוד חזקה.
ממש לא! היא היחידה שסבלה שהיא עשתה אותך, סחבה אותה בקושי וסבל תשעה חודשים ועברה המון שעות של סבל בלידה. זה לא הכל! היא תמיד תדאג לך לא משנה מה!
אם זה באופן קבוע - לא.
שואל השאלה:
לא לשנוא אותה בגלל טראומה, אלא בגלל מי שהיא.
אנונימית
לא משנה מה אמא שלך תעשה לך! אמא תמיד תהיה אמאא!
כן, אני אישית שונאת את האימא שלי.
"לא משנה מה אמא תעשה לך! אמא תמיד תהיה אימא ' -שואלת השאלה אל תקשיבי להם, זה הגיוני לשנוא את ההורים מהמון סיבות אישיות.
אתם לא יודעים מה כל אחד עובר בבית.
אנונימי
לא! אמא זה הדבר שאנחנו צריכים לאהוב הכי בחיים שלנו ולהרגיש הכי מחוברים אליו כי אנחנו יונקים ואנחנו מרגישים חיבור ריגשי לאמא כבר מינקות ועוד מהיותנו עובר ברחם. גם בעלי חיים יונקים אחרים צמודים תמיד לאמא אז זה מוכיח שאנחנו גם ככה קשורים לאמא בדרך כלל ואבא זה שונה כי יש הרבה ששונאים את האבות שלהם וגם יש פחות חיבור ריגשי כי הוא לא הוליד אותנו את יודעת... בכל מקרה אמא תמיד תאהב אותך בכל מקרה גם אם היא תפגע בך זה לא בכוונה ואני בטוחה שלא כי אחרת היא לא הייתה מביאה אותךלעולם ושומרת עליך ומגדלת אותך ומאכילה אותך! אמא תמיד תאהב את הילדים שלה גם אם הם ינסו לרצוח אותה. יכול להיות שיש מקרים שזה לא ככה אבל לרוב זה באמת ככה ואל תשנאי אותה כנראה יש לה את הסיבות שלה לדברים שהיא עושה ותדברי איתה על זה.
זאת שמעליי צודקת. אני אישית שונאת את אמא שלי, אבל בכל זאת יש לי רגש כלפיה ואני אוהבת אותה.
(olvidarte)
אנונימית
מה הקטע של המינוסים -_-
תפסיקו לשפוט דעות של אחרים
לשואלת השאלה- לא הצלחתי להבין למה התכוונת כשכתבת "לא לשנוא אותה בגלל טראומה, אלא בגלל מי שהיא".
אנונימית
נורמלי לגמרי. אני שונאת...
שואל השאלה:
היא לא עשתה משהו חריג כמו להכות או משהו כזה ולגרום לטראומה או פחד אלא פשוט לשנוא אותה בגלל האדם שהיא, הצורת התנהגות שלה והדרך חשיבה שלה.
אנונימית
הבנתי וכן זה הגיוני למרות שזה לא רצוי ואני כאדם דתי יודעת שחובה עלינו לכבד את ההורים בכל מצב, אבל מאוד מבינה אותך כאחת שחייה עם הורים שמתנהגים.. ומתעללים מילולית ו... כן הגיוני לשנוא..
אנונימית
לא.
זה לא הגיוני..
זאת מי שהביאה אותך
מי שטיפלה בך כשהיית קטנה..
אם היא לא הייתה מטפלת בך שהיית קטנה
סביר להניח שלא היית חיה עכשיו..
אז לא
כן. זה לגיטימי לגמרי.
לפי דעתי לא ואני גם אסביר למה
אני בטח מתארת לעצמי שאת חושבת שהיא האמא הכי רעה בעולם ושבאלך שהיא תמות וכאלה אבל עם כל השנאה שלך כלפיה ( אולי גם שלה כלפיך) היא עדין זאת שסחבה אותך 9 חודשים בתוך הבטן שלה ולא רק זה אלא גם ילדה אותך בכאבים, היא הביאה לך בית לגור בו ולגדול בו וגם בטח דאגה לך למסגרות כמו גן/בית ספר / חוג / יציאות ואני גם בטוחה שאת חשובה לה כי בכל זאת את הבת שלה היא יצרה אותך, מה שאני רוצה להגיד פה זה שעם כל השנאה שלך את עדין צריכה להעריך אותה ולנסות לחיות עימה בשלום כי אמא יש רק אחת..
ברור שהגיוני לשנוא מה אתם צוחקים עלי כולם פה?! חוץ מזה שההורמונים משתוללים ולא יודעים מה טוב ומה רע.. לא בטוחים בזהות המגדרית, האישית, מי אני מה אני וכו' מתבלבלים וברור שזה הגיוני לשנוא ולכעוס על אמא שלך על מה שהיא אומרת ושאת לא מקבלת את הדעות שלה. אני צועק מלא._. מה שכן צריך אחרי זמן קצר בערך לסלוח כי בכל זאת חייבים ליישר את ההדורים בניכם ולהגיע לפשרה כלשהיא, להבין מה הייתה המטרה של כל צד ולהתחשב כל אחד בשני. אני מתי שאני כועס אני יכול לקלל ולהגיד דברים ממש לא יפים כי אני נכנס למין שוונג כזה שאני אומר לעצמי "אם התחלתי לצעוק אני יכול לקלל ואני מקלל וממש לא נעים לי ממנה ואני ממשיך כי נכנסתי כבר לרצף צעקות הזה"._. אבל בגלל זה חשוב להגיד סליחה ולהתאפק לא לקלל:/ היא בסוף אמא שלך וצריך לדעת שלכל אחד יש את הדעה שלו לפי מה שהוא האמין וצריך להגיע לפשרה בסוף d:
אנונימי
לא לדעתי אין לשנוא אמא, רק לדבר איתה יותר בשיחה אישית ולהגיד לה מה באמת קשה לך איתה, כמובן רק לדבר עם אמא בדרך כבוד, רק תרווחי.
יש הורים שלא יודעים להעריך את הילדים שלה, אני מכבדת את אימא שלי די והותר, כל מה שהיא מבקשת אני עושה לה ולמרות זאת היא לא מעריכה אותי ומעריכה את הבת שמשחקת אותה אוהבת אותה... אני היחידה שעושה בשבילה כל מה שהיא צריכה, מדברת עליה טוב עם כולם ולמרות זאת היא לא מפסיקה להתעלל בי ולקרוא לי חולת נפש ושאני צריכה אישוז ולהרוס לי דברים..
אנונימית