2 תשובות
תכלס, בואי נדבר בכנות.
המורים במערכת החינוך לא מחונכים בעצמם, והם עוד רוצים לחנך אותנו.
לא מלמדים אותנו מה שצריך לחיים.
מלמדים שטויות.
מערכת החינוך כל כך מקובעת, כמו ריבוע שאי אפשר להזיז אותו.
לא מלמדים אותנו להתכונן לחיים האמיתיים, למה לא מלמדים אותי דברים שבאמת צריך ותורם לחיים?
חשבונאות וכלכלה, היסטוריה (של מדינת ישראל!), הבנת קיומך ועוד.
במקום זה, תוקעים אותי בכיתה למשך 8 שעות, עם מקצועות מיותרים, כמו של"ח, בטיחות בדרכים, ספרות ועוד.
תאמיני לי ש-99 אחוז מהמקצועות בבית ספר לא תורמים לחיים בשיט.
וזה מעצבן אותי.
אני מחכה שיבוא שר חינוך נורמלי שיעשה פה שינוי, ולא כמו בנט, שנותן "רשת ביטחון" לתלמידי 5 יחידות מתמטיקה, והרי הוא לא יתן ל-4 או ל-3, הוא יתן רק לאלה "שיש להם עתיד".

עצוב.
מרחם על מערכת החינוך של היום ובעיקר על העתיד הצפוי לה.
אני חושבת שהיא דפוקה כי אשכרה לומדים 8 שעות ביום למשך 6 ימים בשבוע למשך 10 חודשים, למשך 12 שנה. כל זה בשביל תעודת בגרות, מן הסתם שאפשר ללמוד את החומר הזה בצורה יותר יעילה, שתעזור לתלמידים להבין את החומר ולא רק לחרוש למבחן ולשנן משפטים שוב ושוב... הספרים שמלווים אותנו לאורך השנים, ובהרבה מקרים נשארים חסרי תועלת ורק עולים כסף, אותו הדבר לגבי תלבושות אחידות והמסגרת עצמה, שמלווה בחוקים מיותרים שהדבר היחיד שהם באמת עושים הוא לגרום נזק. לקחת חופש, להרוג כל דבר שיוצא מהנורמה, לחנך באיומים, גם אם זה נשמע הדבר הכי לא מאיים שיש- לילדים זה יכול להישמע שונה לגמרי. לומדים גם הרבה דברים מיותרים, אני לא באמת יודעת אם לרוב האנשים זה עוזר, אבל אני שומעת מדיי הרבה אנשים שהם למדו רק כדי לעבור את הבגרות, אפילו ממורים... שאומרים רק ללמוד כי אחרת לא עוברים לבגרות.
זה ממש הזוי, וזה הזוי שהדבר הזה הוא מובן מאליו, בזמן שלכל כך הרבה ילדים יש בעיות עם בתי ספר ממשיכים להתייחס אל זה בתור דבר שולי, דבר שיעבור. ומה יקרה כשהוא יעבור? נקבל עבודה שגם אותה נשנא? כדי להיות חלק מהדבר הזה... מעבר גדול מאוד- מילדים שחיים על ריטלין למבוגרים שמכורים לקפה, ובלי כל הזבל הזה שום דבר לא זז.