4 תשובות
זה פיקוד העורף אם אני זוכר נכון, לא מצריך מיונים מיוחדים לקבלה
תפקיד בגדודי חילוץ והצלה של פיקוד העורף, אין מיונים וזה גיוס ישיר לאחר מעבר מיון לוחמות. צריך לסמן במנילה רצון לקרבי וכן את היחידות שאת הכי מעוניינת להתגייס אליהם, מן הסתם לסמן הכי גבוה את חילוץ והצלה.
רוקיסט מומחה סטיפס
שואל השאלה:
זה נחשב לתפקיד טוב? אתם שמעתם אולי ביקורות על התפקיד הזה?
ה"חילוץ והצלה" מתבצע רק בעתות מלחמה או חירום (קריסת מבנים עקב פגיעת רקטות וכד') או אירוע טבעי (רעידת אדמה שגרמה לקריסת מבנים וכד').

בשגרה, התעסוקה היא מבצעית והפלוגות של הגדוד תופסים גזרות כמו כל גדוד חי"ר אחר (4 חודש עזה, 4 חודש מצריים, 4 חודש איו"ש וכך הלאה ואולי אימון מבצעי בשנה-שנתיים).

ישנן ביקורות, בעיקר מצד חיילים ולוחמים אחרים, שלא רואים את גדודי חילוץ וההצלה כיחידות משמעותיים ומזלזלים בלוחמים שעוברים רק רובאי 03 ולא 05 או 07 כמו שאר החי"רניקים, ויותר מחשיבים את חטיבות ויחידות החי"ר כ"לוחמים" האמיתיים, אך מי שאומר זאת לא מבין כלל ודי אטום. יחידות ולוחמי חילוץ וההצלה תופסים גזרות בדיוק כמו כל לוחם ויחידת חי"ר בשגרה. אך בחירום יחידות חילוץ וההצלה מתפעלות בעורף ולא נכנסים לשדה הקרב.

במסגרת התפקיד לוחמי חילוץ והצלה יכולים להציל נפשות רבות בעת פגיעות טבעיות (רעידת אדמה) או במלחמה (פגיעת מבנה מרקטה). וזה הכי חשוב, זה העניין בקרבי ולא משנה מה כל יחידה עושה, לכולם יש מטרה אחת, לשמור על המדינה ולכל אחד תפקיד אחר התומך במטרה זאת.
רוקיסט מומחה סטיפס