6 תשובות
כי לגבר יש כבר מעמד מאוד טוב אז יותר עושים לאישה...
ניראה לי^.^
כי אף אחד לא ממש מפלה גברים.
כי אין בעיה במעמד של הגבר?
אנונימית
הגבר מקדם את עצמו חח
יש..
אני יודעת שאיחרתי בכמה חודשים, אבל אענה בכל זאת.
למה אין אפילו אחד לגבר?
בגלל שאנחנו נמצאים בעולם של גברים. עם כמה שאני פמיניסטית, זאת האמת.
החברה יצרה עולם של גברים, עולם שבו הגברים נחשבים לנקודת הכוח, ואישה היא נקודת החולשה.
אנחנו נמצאים בעולם שבו כורתים לאישה את הדגדגן בשביל שתהיה כנועה לבעל שלה, בעולם שבו אפילו בשפה (קללות) מציגים נשים כזונות וזה הגבר השולט ש"מזיין", ש"נכנס ב..."
יש אלף קללות שמציגות אלימות מינית כלפי נשים, אבל בשום שפה בעולם, בשום שפה, לא תמצאי קללה שמתייחסת לגברים כהצד הנשלט וה"מקבל". זה תמיד אלימות כלפי נשים, "זונה", "אמא שלך זונה", "אבא שלך זונה", "אני אזיין אותך". זה רק מציג כמה נשים הן אלה שמקבלות, הן אלה שסופגות את האלימות, הן אלה שמזיינים אותן. ואפילו אם מזיינים גבר, "מזיינים" זה עדיין ביטוי שמתייחס לפעולה שהגבר עושה לאישה.

אנחנו נמצאים במציאות עצובה מאוד שבה בהמון מדינות נשים טובות נחשבות לנשים שיודעות להיות כוסיות ולשתוק, וכמובן שגם להביא ילדים, ולנקות. ז"א, אישה טובה היא אישה במטבח, אישה שכנועה לבעל שלה.
בהרבה מאוד מדינות אלימות כלפי נשים זה משהו מאוד מאוד נפוץ (במדינות אפריקה ואסיה לרוב).
המעמד של הגבר הוא מעמד מאוד גבוה ביחס למעמד של האישה. אישה היא תמיד נשלטת.

אם תסתכלי בהיסטוריה, תמיד התייחסו לנשים כאל רכוש. לנשים אף פעם לא היו זכויות מול הגבר. לגבר היה מותר להכות את האישה שלו, והיה לו זכויות עליה, אבל זה אף פעם לא היה כך להיפך.
בהמון מדינות לבנות גם היה אסור לרכוש השכלה, אסור להצביע בבחירות, היה אסור לה להתפתח שכלית ופיזית. זאת הסיבה שגברים הם נמצאים בראש החברה.

אי אפשר לקדם זכויות של גברים, כי הזכויות שלהם מאוד מאוד גבוהות.
וגם כשגברים מופלים, זה רק בעקיפין. בפועל, זה פשוט נוצר מאפליה כלפי האישה, שפוגעת גם בגבר.
לדוגמא, לשלם בדייט. זה פוגע בגבר שלא מבוסס כלכלית, נכון, אבל זה נובע מהגישה שאישה היא חלשה וצריכה להיות כנועה לגבר, והוא זה שאמור לפרנס. כי בכל זאת, אישה צריכה להיות נשלטת גם כלכלית, והיא צריכה שיממנו אותה.

הקיצר, ברצינות שלנשים לא היה בכלל זכויות. בכלל. החברה תמיד דחקה אותנו, נשים, הצידה. המנהיגים הכי גדולים של העולם הם גברים, אלה שהכי תרמו לעולם ולמדע הם גברים,
בגלל שתמיד מנעו מהנשים להתקדם. תמיד שמו אותנו במטבח, עם הילדים, לשרת את הגבר, לתת לו להצליף בנו אם סתם מתחשק לו, מנעו מאיתנו השכלה, שליטה, מנעו מאיתנו לעסוק בספורט, במקצועות משפיעים, וזה למה יותר חשוב לקדם את מעמד האישה, הרבה יותר ממעמד הגבר.

כי אנחנו נמצאים במציאות כזאת שאשכרה אמא חותכת את הדגדגן של הילדה שלה, ובמציאות כזאת שאישה בסין העתיקה הייתה גורמת לעצמה להיות נכה ועוצרת את הגדילה של הרגליים שלה כי "רגליים קטנות נחשב ליפה". מציאות שמצפה מנשים להיות רק אובייקט מיני יפה (בשביל שהגבר יוכל להפרות את הזרע שלו עם אישה יפה), מציאות שמצפה מנשים להיות נשלטות (כי הגבר הוא השולט, ואת אישה נחותה שצריכה להקשיב לבעלה, במחיר שמותר לו גם להצליף בך בטוסיק),
והקיצר-מציאות מעוותת ושוביניסטית שטוענת שגברים הם השולטים, ונשים הם הנשלטות.