170 תשובות
לא, זכותה להתלבש איך שהיא רוצה
האשמה היא על אותו האיש שאנס, כי בסופו של דבר הוא זה שביצע את המעשה הנורא הזה, הוא החליט לעשות את זה!
אני חושבת שאישה גם אשמה באונס לא פחות מהגבר, אני כמעט בטוחה שהרוב התנגדו ויגידו שזה לא נכון.
אבל הנורמה החברתית וההשקפה הרווחת מלמדת אותנו לחשוב שאישה תמיד נמצאת במצב של מצוקה, מסכנה וחסרת יכולת להגן על עצמה.
אני יודעת שאף אישה לא הייתה מאחלת לעצמה להאנס, אבל אונס הוא גם סוג של טראומה שכל אדם מגדיר לעצמו. (משהו יחסי)
וכן יש סיטואציות שבהם רק הגבר - האונס אשם.
אבל עצם העובדה שאישה היא נקבה לא הופך אותה ל'זכוכית' או פגיעה ככ.

עכשיו הדיון התחיל בגלל סיטואציה שקרתה לאחת הבנות בשכבה,
היא באה חצי ערומה למסיבה שבהם כולם שיכורים וגם אם לא, הם ישתכרו בסוף.
והתגרתה באחד מהם שמצא חן בעינייה, הוא התחיל לגעת בה והכל היה סבבה הם התקדמו והכל היה סבבה ואז פתאום היא החליטה שלא באלה והוא משך אותה...

עכשיו אני יודעת שההמשך ברור, ומפה אפשר להסיק שהיא הקורבן, כי היא באמת הקורבן. אבל היא גם אשמה, יש לה יד במעשה. היא לא תלית שכולה תכלת.

אם יש עשן אחריו יבוא האש, ואש שורפת. רק טיפשים התעסקו עם אש שהם לא ידעו לכבות.
וזו דעתי, אני חושבת שקל להציג נשים כחלשות, אבל בתור אישה אני יודעת ומאמינה שאנחנו שוות יותר וגם לנו יש כוח תמרון.

רק נא לא לטעות, אני לא מצדיקה אונס בשום צורה וגם לא אנסים ככל ובפרט.
אני פשוט אומרת שיש מקרים שלא רק האונס אשם.
אנונימית
לא! הנאנס/ת אף פעם לא אשמים.. וגם אם האישה תסתובב ערומה היא לא תיהיה אשמה בזה שאנסו אותה... האיש שאנס הוא אשם כי הוא אנס
מה פתאום
אישה צריכה ללבוש מה שבאלה ואנשים שמאשימים את הנאנסת בגלל הלבוש שלה דוחים אותי.
ממש לא! זכותה להתלבש איך שהיא רוצה ולאף אחד אין זכות לגעת בה, זט בחירה שלה לגמרי איך להראות!
האישה ממש לא אשמה בזה שהגבר לא מסוגל להשאיר את הזה שלו בתוך המכנס.
אונס לא קשור למיניות, זה אקט פסיכולוגי שבד"כ נובע בין היתר מהצורך בשליטה.
לכן גם במגזרים שמורים כגון אצל החרדים והמוסלמים מתרחשים מקרי אונס, וגם בכלא אסירים סטרייטים מבצעים אונס.

אנס הוא אדם מופרע נפשית, לא אדם שנעשה ממש מגורה מינית ממישהי.
בואו לא נתבלבל (אני יודע שאני נשמע כמו בנט, תתעלמו) אנשים בעלי מיניות מופרזת לא נהפכים לאנסים הם נהפכים למאוננים כרוניים או למכורי סקס, אונס נובע חד וחלק מהפרעה נפשית אצל האנס, שכן אדם רגיל בכלל לא אמור להיות מגורה מאונס אמיתי, מלקיים יחסי מין עם מישהי שפוחדת ובוכה בצרחות.
לא, רק האנס אשם. או האנסית.
אבל אני חושבת שיותר נשים צריכות להתחיל ללמוד להגן על עצמן, זה יהיה חיוני מאוד אם תתקלו באנס פסיכופת.
הקורבן אף פעם לא אשם.
"הנורמה החברתית וההשקפה הרווחת מלמדת אותנו לחשוב שאישה תמיד נמצאת במצב של מצוקה, מסכנה וחסרת יכולת להגן על עצמה. "
אני לא יודעת באיזו שנה את חיה אבל הנורמה החברתית בתהליך שינוי ויש מספיק נשים חזקות שיודעות להגן על עצמן.
אם האדם שיעור זה לא פוטר אותו מהאחריות, האדם בחר להשתכר ואני מניחה שזו לא הפעם הראשונה שלו, אם אתה לא יכול לחשוב ולא לתקוף אנשים כשאתה שיכור, אל תשתכר, האשמה כולה שלו.
לאישה יש את הזכות ללבוש מה שבא לה בלי שיגעו בה. במקרה הזה האנס הוא האשם הבלעדי
אנונימית
גם חרדיות מבני ברק שבקושי רואים להן את הפנים, נאנסות. אונס נובע מרצון של הבן אדם לשלוט בבן אדם אחר ולאו דווקא אישה. אין קשר למשיכה מינית.
האישה לא אשמה אם אנסו אותה מבחינתי שתלך ערומה לגמרי עם שלט תאנסו אותי היא לא אשמה
אנונימי
שואלת השאלה תקראי את מה שכתבתי על אונס.
ממש ממש לא!
המחשבה והמעשה של האונס זה הדבר היחיד שאשם
לאישה יש את הזכות להתלבש איך שהיא רוצה, נכון שהתלבשות חשופה יותר "מפתה" את הבנאדם האונס אבל.. זה לעולם לא תהיה אשמת הנאנסת
אף אחד לא רוצה לחוות את זה
ממש לא.
זכותה להתלבש איך שבא לה.
תכלס אי אפשר להאשים אותה אף על שהיא סוג של דרשה את זה, הגבר אשם לחלוטין. אבל היא הייתה יכולה למנוע את זה אם הייתה מתלבשת צנוע.
תלוי איך האישה מתלבשת...
אם היא מתלבשת מאוד חשוף בסוף אונסים אותה..
לא ואני גם אגיד למה.
מי שמבצע אונס יש לו משהו לא לקוי אצלו, ולכן זה לא אשמת האישה אלא אשמת הגבר שאצלו יש משהו לקוי.
וזה אגב הדעה של המורה שלי. וגם שלי.
אנונימית
אני נאנסתי ואני דתייה.
בגדול יכול להיות קשר לסה אבל זה ממש לא מדויק
מסכימה עם כולם לא, לאף אחד אין את הזכות לאנוס מישהו או מישהי. לא מעניין אותי התפיסה של החברה כל אחד צריך ללבוש מה בא לו.
אני מסכימה עם זה שפשר למנוע אונס ע''י בגדים יותר ארוכים, אבל זה רק מראה כמה האונס הוא בןאדם חולני וזו "תכונה" שיש אפילו לחרדים ואיפה שמתלבשים מאד צנוע (וסתם מתים מחום לדעתי)
אנונימית
ממש לא. ילדה בת 13 נאנסת זאת אשמתה? זה בגלל הגברים.
אנונימית
אני חושבת שזה מאוד תלוי במקרה. אם האישה מסתובבת עירומה או חשופה וגורמת לגברים ללכת אחריה, זה אומר שהיא בעצם חיכתה לזה. גם אם היא אומרת שלא, ומתנגדת, בתוך הלב שלה כנראה שהיא רוצה את זה. אבל, אם היא הולכת רגיל ולא חשופה ובאמת לא רוצה את זה ברור שזה לא אשמתה, זה בניגוד לרצונות שלה. למה שזה יהיה באשמתה?
אתה דפוק.
זכותה של כל אחת להתלבש איך שבא לה גם אם הלבוש שהיא לובשת לא מכבד אותה, זאת החלטה שלה.
ואין לאף אחד זכות לגעת בה.
איכס איכס ושוב איכס שוביניסט מגעיל.
לדעתי היא אשמה רק אם היא הייתה פיקחת, והיא לא ניסתה אפילו להתנגד או אמרה לפחות לא או משהו. אבל לא תמיד זזה באמת אשמה כי מרוב פחד אז היא משותקת אז זה לא נחשב כל כך. חוץ מזה אני לא רואה עוד משהו הגיוני שהיא תהיה אשמה.
אוקיי, התגובה שטוענת שאישה שהתלבשה חשוף חיכתה לזה פשוט מביאה לי את הסעיף.
הקורבן לעולם לא אשם. לכן אצרף טקסט שכתבתי על זה לא מזמן כדי לסתור זאת.

בחברה שלנו, פטריארכלית ככל שתהיה, אונס נתפס כמעשה פלילי חמור ובלתי נסלח. האיסור לאנוס מעוגן בחוק, ועל כן מופעלות סנקציות פורמליות כבדות על אנשים המפרים איסור זה, ביניהן נמנית הוקעה מהחברה ובילוי של חלק נכבד מהחיים מאחורי סורג ובריח. עם זאת, רבים מפקפקים באמינותן של קורבנות האונס, בוחרים לצודד באנסים ולהביע חמלה ורחמים כלפיהם. להשקפתם, קורבנות האונס לעתים אשמות באונס ומביאות אותו על עצמן, בטענה שלבושן החשוף מעיד על רצון והסכמה לקיום יחסי מין, ושנשים שמפלילות גברים באונס פועלות מתוך אינטרסים ורצון לנקמה. ומנגד, ארגונים פמיניסטיים מתקוממים למשמע טיעוניהם של אלו אשר מפנים אצבע מאשימה כלפי קורבות האונס, בטענה שמדובר בשוביניזם מובהק ובמתן לגיטימציה לאונס.

אני מתנגדת בתוקף לטענה שקורבנות האונס אחראיות למצבן העגום מרצונן החופשי, מפני שאונס הוא חוויה קשה וטראומטית, שאף אישה אשר שפויה בדעתה לא הייתה מאחלת לעבור. מדובר באקט אלים מהסוג השפל ביותר, המותיר צלקות פיזיות ונפשיות קשות אצל הנתקפת, ורודף אותה לשארית חייה.
האונס מלווה בייסורים גופניים ומנטליים קשים מנשוא, ולאורך תקופה ממושכת וארוכה לאחר מכן הנאנסת בדרך כלל תסבול מתחושת רדיפה תמידית, השפלה וחוסר אונים מוחלט - מדובר בסבל בל ייתואר ובחוויה נוראית ומטלטלת שעלולה להרוס את חייה של הנתקפת. אם כך, הכיצד ניתן להעיז ולומר כי הנאנסת רוצה במצבה ואחראית לאונס? בספק אני שכל אדם באשר הוא מאחל לעצמו סבל גופני ונפשי, ובייחוד כאשר מדובר בפעולה פולשנית ואלימה מסוג זה. כל אדם, מתוקף היותו בעל זכויות, מקווה לחיות את חייו בשלווה, להחליט על חייו וגופו אונס אף פעם לא יבוא בחשבון. אונס 'משחית' את חיי האדם ופוגע בהם קשות, פגיעה, שאף אדם לא היה רוצה בה.

בנוסף לכך, מחקרים הוכיחו שכמעט ואין קשר בין גורמים חיצוניים ומסרים שהאישה כביכול משדרת (לבוש, צניעות, התנהגות וכד'), לבין תקיפות מיניות, אונס ומעשים מגונים שמבוצעים בנשים. הנושא נבדק ונחקר, ומן התוצאות עולה כי גם אם אישה תתלבש 'בצניעות', לא תרבה להסתובב במקומות שנחשבים מפוקפקים ומסוכנים, ותקפיד על גינוני נימוס סיכוייה להיאנס פחות או יותר זהים לאלו של נשים שהן ההיפך המוחלט. האשם היחיד הוא האנס, שבוחר להפקיר את גופה של האישה ולהותיר אצלה צלקות קשות לכל החיים. בכ-80% מהמקרים האנסים מכירים את הקורבן אישית ומהווים חלק קבוע בסביבת מחייתן, וברוב המקרים, הם לא מתחשבים באופייה של האישה ורצונותיה להיפך, זהו הדבר האחרון שאנסים יעניקו לו חשיבות. מבחינתם, גוף האישה הוא הפקר ויהי מה, והעיקר עבורם הוא להפיק הנאה מינית על ידי כפייה אלימה שמופנית כלפי נשים תמימות, ללא קשר ללבושן או להתנהגותן, ובשום מצב לאף אחת לא מגיע לעבור חוויה אלימה וקשה שכזו. האחריות מוטלת על כתפיו של האנס בלבד, שהעיז לעבור על החוק, לפגוע בגופה של הנאנסת ולהשליט עליה אימה שתרדוף אותה לאורך כל שארית חייה.
רצוי להבין שמדובר במעשה שאין לו הצדקה. לצורך העניין, גם אישה שמקפידה להסתיר כל חלק וחלק מבשרה עלולה להיאנס. לא חסרים מקרי אונס בקהילה החרדית ובקהילות קונסרבטיביות אחרות. האנס אינו מתעניין במסרים שהאישה משדרת, בלבושה ובאופן התנהלותה בחברה. הוא רוצה לאנוס ולפגוע, העיקר להפיק הנאה מינית. להשחית ולהפקיר את גוף האישה. להכתים את חייה של הקורבן ולגרום לסבל מתמשך. אלו הן רצונותיו של האנס.

יתרה מזו, מבחינה לוגית אין זה אפשרי "לרצות להיאנס". ההיגיון אינו מאפשר זאת. על פי ההגדרה, אונס הוא ביצוע אקט מיני תוך כדי כפייה, בניגוד לרצונו של הקורבן. אם כך, איך ייתכן שהנאנסת "תרצה" להיאנס ותביא את זה על עצמה, אם אונס מוגדר ככפייה אלימה? "רצון" ו"כפייה" אלו שני דברים מנוגדים לחלוטין שאינם יכולים לעלות בקנה אחד, אף פעם, ומשום סיבה אשר ניתן להעלות על הדעת. אם אישה מסכימה לקיים יחסי מין, מדובר ביחסי מין שבוצעו בהסכמה מלאה ואין בכך רע (בהנחה שהפרטנרים נמצאים בגילאים המתאימים). אם אישה אינה מסכימה, אך נתקפת מינית בניגוד לרצונה מדובר באונס לכל דבר ועניין, אשר ללא ספק בוצע בכפייה!
אונס שניזום מרצונה של הנאנסת אין חיה כזו, וגם לא תהיה. אם קרה והיה אונס, משמעות הדבר היא שהאקט המיני בוצע בכפייה, בניגוד לרצונה של הנתקפת. לכן, נשים אשר נתקפו מינית אינן אשמות כלל במעשה האלים והנלוז אתו הן נאלצו להתמודד בלית ברירה.

למרות זאת, עדיין יש שיטענו כי פעמים רבות נשים מעוניינות בלקיים יחסי מין והן אף מפגינות זאת בדרכים שונות, באופן מובהק, מבלי להסתיר את רצונותיהן המיניים, ולכן הן אשמות באונס, בהתחשב בעובדה שהן עצמן רצו לקיים יחסי מין ואף שידרו לסביבה את החשק והתשוקה למין.
העניין הוא, שזכותה של כל אישה לרצות לקיים יחסי מין אך ורק עם אנשים בהם היא חושקת, ואפילו להסתובב עירומה, אם בזה לבה חפץ, מבלי שאף גבר יעיז לגעת בה ללא רשותה ואת זה מצדיקי האונס השפלים לא לוקחים בחשבון. אנסים הם פושעים מתועבים אשר סבורים שיש להם בעלות על נשים ועל גופן, ואין שום הצדקה להתנהגותם המחפירה. אכן, מותר לאישה לרצות לקיים יחסי מין, ואף לנסות למשוך תשומת לב של גברים מסויימים, מבלי שאדם שהיא אינה מעוניינת בו יתפוס אותה ויבצע בה את זממו. כל אישה אחראית על גופה, ויש לה הזכות לעשות אתו כל שתרצה. רצונות מיניים של אישה לא אמורים להעניק לאף אדם לגיטימציה לאנוס אותה, ואם גבר עושה זאת הוא האשם היחידי. ההשקפה לפיה אישה המעוניינת במין מעוניינת גם באונס בכפייה, היא תפיסת עולם מעוותת, בעקבותיה גופן של נשים עובר החפצה ומאבד מערכו בעיניהם של גברים הסבורים שיש להם בעלות על נשים וגופן.
המשך:

לאור הדברים שנאמרו, נובע כי קורבנות האונס אינן אשמות כלל, ואינן רוצות בכך - מדובר בחוויה מזעזעת שאף אדם לא ייאחל לעצמו. ראוי שכל אדם יבין וידע שהנסיבות לאונס אינן קשורות לקורבן ואישיותו, אלא לאנס עצמו, שנוקט בפעולות מיניות בכפייה, ולאישיותו הרקובה.
באונס, האשמים היחדים הם האנסים.
בדיוק כפי שלא נאשים את הקורבן לרצח על כך שבתום לבו נכח בשדה ראייתו של רוצח סדרתי, כך גם ראוי שלא נטיל את האשמה על קורבנות האונס.
מצבה של החברה ילך וידרדר אם לא נעצור לרגע ונגיע להבנה שצריך להפסיק להפנות אצבע מאשימה כלפי קורבנות האונס וללמד נשים איך לא להיאנס. אם נלמד גברים איך לא לאנוס התוצאות יהיו טובות בהרבה.
כל הכבוד על התגובה^ קראתי הכל ואת צודקת בהחלט.
ממש לא, היחיד שאשם הוא האנס
אז לפי מה שכולם אומרים לאישה מותר ללכת איך שהיא רוצה בלי שיעשו לה כלום, אז... לגבר מותר ללכת עם מה שהוא רוצה בלי שיעשו לו כלום?
אנונימי
האישה בחיים לא תהיה אשמה בזה שאנסו אותה.
אם אני יוצאת עם חולצת בטן ושורט זה אומר שבא לי להאינס? ממש אבל ממש לא.
זו זכותה של האישה להתנהג ולהתלבש איך שהיא רוצה, זה לא אומר שהיא רוצה להאנס.
זה ממש אבל ממש לא אומר שהיא רוצה להאנס.
יש שאונסים גם ילדות קטנות ודתיות.
זה ממש לא אומר שהיא אשמה.
משהו דפוק בראש של האונס, האישה ממש לא אשמה בזה שהיא התלבשה איך שבאלה והתנהגה איך שבאלה.
אני ממש מסכימה עם התשובה ה-3 וה- 10..
ממש לא אשמה
אז גברים שילכו עם הזין בחוץ ממש אבל ממש לא אומר שהם רוצים לאנוס נכון? הרי הם יכולים להתלבש ולהתנהג איך שהם רוצים בלי להיות אשמים
אנונימי
אני לא מבינה את ההיגיון של כמה אנשים,
אנחנו צריכות לוותר על הזכויות שלנו, בטענה שזה יכול לפגוע בנו, רק בגלל שיש אנשים שלא יכולים לשלוט בעצמם?
וגם יש מספיק הוכחות שלבוש אינו משפיע על אחוזי הסיכוי להיאנס, אז זה לא משנה אם יעשו השוואה בין אישה עם לבוש מכובד לבין אישה שזו זכותה להתלבש איך שהיא רוצה והיא בוחרת ללכת בלבוש שנוח לה בו, יש להן אותם סיכויים להיאנס, אז לפי דעתי האנס הוא האשם
אנונימי, זה כזה מופרך. נשים לא הולכות עם הפות בחוץ. פין זה איבר מין, וזה דבר אחר לגמרי.
דווקא לבוש של גברים לא פחות חשוף מזה של נשים.
מכנסונים שגברים לובשים למשחקי ספורט לא פחות קצרים ממכנסונים של נשים, אבל לאלה של גבר לא קוראים "דפוק-אותי" כי החברה הפטריארכלית לא מקדמת אונס של גברים כאג'נדה, לעומת מה שהיא עושה עם נשים.
שלא נדבר על זה שמותר להם להסתובב בלי חולצה...
כך או כך, שום דבר לא מצדיק אונס, לא של נשים ולא של גברים. אם טרחת לקרוא תגובות קודמות היית מבין את הנקודה הזו.
אני נאנסתי פעם שניה בחיי אחרי כמה שנים של ריפוי ואני רק יכולה לומר שאני סובלת ברמות הקשות אני פיתחתי תסמונת סטוקהולם ואני רוצה לדבר איתו חשוב לציין שזה לחצים בחזה לילות ללא שינה פחדים הזיות סבל יותר גרוע מכאב שיניים או צירי לידה הכאב הנפשי יכול לגרום למחלות לב קשות וכאבים בחזה עד כדי אישפוז בכפיה
אנונימית שנאנסה
קפה באימונים, נס בקרב - את רצינית? רק הבוקסר יותר ארוך מג'ינס מיני שאתן לובשות
אנונימי
אני רצינית. ואכן יש מכנסי גברים שלא פחות קצרים ומבליטים מבוקסר, זו האמת.
ואני לעומתך עדיין לא העלתי את זה כעילה לאונס.
ראית פעם גבר עם מכנסי ספורט קצרים ואמרת לעצמך "וואי איך בא לי לאנוס אותו"?
נוו באמת..
אנונימי
למה שאני אגיד את זה?
זה נורא.
מי שאומר את זה על נשים הוא בן אדם נורא שצריך להרחיק מהחברה כמה שיותר מהר.
מי שאומר את זה על גברים הוא בן אדם נורא שצריך להרחיק מהחברה כמה שיותר מהר.
אם אתה אומר דבר כזה, על נשים או גברים - הבעייה היא בך.
אני לא מכירה אף גבר נורמלי שהיה מביע איחולי אונס כלפי אישה ללא קשר ללבוש שלה או להתנהגות שלה.
זה כזה שפל ונלוז שאין לי מילים.
אני לא מצדיק אונס בשום צורה שהיא ח"ו, אבל יש גברים שלא מצליחים לשלוט בעצמם, אז תעזרו להם קצת.
אנונימי
נעזור להם בכך שנשים אותם בבית הכלא - שם מקומם, אם הם ניאנדרתלים שלא יודעים לשלוט בעצמם.
זה גם חלק מהאשמה של הבחורה, הרי הבחורה לובשת חשוף ומבצבים לה מהחולצה או מהמכנס דברים שלא הכי ראיים לבנים להסתכל עליהם אז הם כן נשמכים מלעשות אונס, כל ילדה / נערה צריכה להקפיד להתלבש קצת יותר בצניעות ממה שהיא לובשת.
^ נכון!
אנונימי
ממש ממש לא, היא לא. היא קורבן.
מותר לאנשים להתלבש איך שבא להם, הם בחיים לא אשמים בזה.
בטח שלא ההתנהגות.
אגב, אנסים, כשבא להם לאנוס, לא באמת אכפת להם איך את מתנהגת או נראית.
הם פשוט אונסים, זה אף פעם לא האשמה של הקורבן שיש בהמות, אף פעם אל תגידו שטות מעליבה שכזאת.
^ מאיפה את יודעת מה עובר להם בראש? גם אני רוצה לדעת
אנונימי
זה ידוע חבר.
יש מחקרים קליניים שעורכים ניתוח פסיכולוגי של האישיות והזהות של אנסים, יש סטטיסטיקות שמבססות זאת (רשמתי בתגובה הראשונה שלי חלק מהן), ראיונות אישיים, וכו'. לא חסר ביסוס - משהו שלאף אחד ממאשימי הקורבנות אין בתגובה שלו.
אני אישה פיזית והייתי קורב לאונס
חחח נסדר לכם קצת את הדברים..
אם אישה מתלבשת כמו זונה, מן הסתם שיאנסו אותה.
שוב, היא לא אשמה בזה שהיא נאנסה, כי מן הסתם היא לא יכולה לאנוס את עצמה, אבל היא אחד הגורמים העיקריים לכך.
בנוגע לזה שהשוותם את זה למקרה שאדם נשדד, רק מהסיבה שיש לו כסף בארנק, זה ממש לא נכון, אם כבר אתם משווים, תשוו את זה למקרה שאדם הולך עם שטר של מאתיים מציץ לו מהכיס, אז הסיטואציה יותר מזכירה את המקרה.
אם אישה מתלבשת יותר מידי חשוף, זה לא סיבה שיאנסו אותה, אבל שתבין, לאדם יש יצר מיני, והיא סתם משחקת באש..
לאנוס זה לא מחלת נפש, זה פשוט אדם שלא מסוגל לשלוט על היצר המיני שלו.
אנס סדרתי זה משהו אחר, הוא נהנה מאקט בכפייה.
יש הבדל בין אשם, לגורם עיקרי.
יש לאיזה זכות להתלבש איך שהיא רוצה וכמה חשוף ןקצר שהיא רוצה בלי שאף אחד יגע בהלא שהעא ביקשה אצ זנ זה מי שבא אליה ואנס אותה או הטריד אותה מינית אשם בזה
אם הוא לא היה בא ועושה את זה
זה לא היה קןרה
האישה לא אשמה בכלום.
וואו אני בשוק שעדיין יש בחברה שלנו אנשים שחושבים שהנאנסת היא האשמה.

אוקיי, ומה עם הנאנס? יש הרי גם גברים שנאנסים, כמובן שסטטיסטית אפשר לראות שזה קורה פחות לגברים מאשר נשים, אבל זה עדיין קורה.

אז מה תגידו? שהוא שם גופייה ושורט אז מגיע לו? כל אדם שאונס הוא פסיכופת, והוא לא בסדר בראש. הוא מדמיין את האדם השני כאובייקט מיני, ורק רוצה להתחיל את העינוג שלו כמה שיותר מהר.

תפסיקו לצדד במי שאשם. יש מספיק נשים שחושבות שהן אשמות כי הן חשפו כתפיים, ואז הן מחליטות לא לספר למשטרה או לאף אחד קרוב. הקורבן בחיים לא יהיה אשם, כמה אפשר לחזור על זה?

קחו בחשבון, שלא כל גבר נמשך לאישה, אז אין צורך להתחשב רק ב"סטרייטים" (הטרוסקסואלים) כי יש כל כך הרבה אנשים בחוץ, לא צריך לחשוב על מה כל אחד רוצה לעשות לך ואם את "מחרמנת" אותו.

ולתגובה שאמרה "תעזרו קצת" העזרה היחידה היא ללמד גברים ונשים שאדם הוא אינו חפץ, ואי אפשר לעשות בו כל מה שמתחשק בהתאם לרצונות שלך. אישה תוכל ללכת ערומה ועדיין אין לאף אחד רשות להניח אצבע עליה.

אם הייתה לכם בת והיא הייתה נאנסת, אני מקווה מאוד שלא תחשבו אפילו לשנייה "טוב, היא שמה שורט אז...", אני מקווה שתבינו שהבחור הוא חולה בראש. נמאס שאישה צריכה לחיות בפחד כי החברה שלנו מתנהגת כמו בימי הביניים, כאילו נשים הן חלשות ומסכנות, ומגיע להן שהן סובלות.
כל מה ש"מצחיקק ליי" אמר, כל מילה בסלע!.!.!
*דמיינו שאני דופק על השולחן*
אנונימי
האישה ממש לא אשמה היא יכולה ללכת איך שבא לה כול עוד היא אומרה לא אין שום הצדקה שיגעו בה זה שקשה להם להיתאפק זה ממש לא אשמתה היא לא צריכה לכסות את עצמה בגלל שכמה אנשים לא למדו לדחות סיפוקים!
מסכימה איתך בקטע של לאנוס זו לא מחלת נפש, כי מחלת נפש זה לבני אדם, ולבני אדם עם נפש, ולעומת זאת אנס הוא לא בן אדם ובטח שלא עם נפש.
כבר אמרנו שאישה לא אשמה, אבל בהרבה מן המקרים היא הגורם העיקרי
אנונימי
זה ממש לא קשור למה שהאישה לובשת. סבא שלי היה בן אדם דתי אז תמיד כשאני באה לבית שלו אני באה לא חשוף. כשהיא נפטר, כל השבעה הייתי אצלו בבית ולא לבשתי חשוף בכלל. הייתי מאוד מאוד קשורה ומחוברת אליו וכל הזמן בכיתי, אז אח חורג שלו סיפר לי שהוא קם מוקדם מאוד בבוקר והולך ליער כדי לבכות ולחשוב קצת לבד, והציע לי להצטרף איתו, ובאותו רגע הייתי ממש צריכה את זה, להתפרק ולבכות בלי שאיך שאני מתחילה לבכות כל העולם העולם קופץ ואומר לי שיהיה בסדר. אז הסכמתי. אמא שלי במקרה שמעה על זה ולא הייתה מוכנה שאני אלך איתו ליער וכל פעם התחלנו להמציא לו תירוצים. אחרי השבעה דודה שלי סיפרה לנו שהוא לא כל כך שפוי בנפשו, ושהוא גם מעשן סמים. בדיעבד אני לא מבינה איך הייתי כל כך תמימה והסכמתי ללכת איתו, ואני יודעת שאין לי שום זכות להשוות את המקרה שלי למקרה של מישהי שנאנסה, אבל עברתי סוג של טראומה, וזה בכלל לא היה קשור ללבוש שלי, לבשתי טרנינג כל השבעה, ועצם זה שהוא הציע לי לעשות את זה במהלך השבעה של אח שלו כשהוא גדול ממני בשישים שנה לפחות ואני לובשת טרנינג, זה אומר שהבעיה היא בו ולא בי.
אנונימית
אני אישה. ואני חושבת שאם אישה נכנסת יש לה חלק בזה. כי באוכלוסייה יש המון פרחות שרוצות למכור את עצמן ואין להן בעיה שיאנסו אותן הן רוצות
את זה אבל אם מישהו מגלה אותן הן מאשימות את הגבר. אבל לפעמים יש מקרים שקורה שכאלה שלא פרחות נאנסות. וזה כבר לא באשמתן
אנונימית
שואלת השאלה המדהימה, אולי עדיף היה לא לשאול שאלות כאלה שאת כבר יודעת את התשובה, כי תסתכלי בתגובות..
כמה אנשים יש במדינה שלנו שנותנים לאנס להיות התמים הקטן.
מה הוא ראה בחורה לובשת חשוף!
אז מותר לו לאנוס ברור מה, זאת היא שלבשה חשוף זה אומר שהיא חפץ המין שלו!
זה עצוב מה עובר לכם בראש, פשוט עצוב.
בושה לחיות עם אנשים כאלה באותה מדינה
ה"גורם העיקרי" הוא האנס.
די לנסות להוציא גברים שאנסו כקורבנות אומללים שבסך הכל לא יכלו לשלוט ביצר המיני שלהם אל מונת הפתיינית שהתלבשה כמו זונה.
איזה שטויות.
שכל אחד יקח אחריות על מעשיו. גם לנשים יש יצר מיני. אתם לא תראו אותנו אונסות בהמונים גברים. לפחות לא במצבים השכיחים, יש גם מקרים נדירים ולא על זה אני מדברת.
נשים הן לא בובות של גברים ואנחנו לא נמצאות בחברה הזו כדי לשרת את היצרים שלהם, אנחנו לא חייבות להם שום קוד לבוש כדי להשביע את רצונים או לספק אותם ואת היצרים החייתיים שלהם.
אני לא אפסיק לחיות את חיי כפי שאני רוצה כי גברים מנסים להוציא את עצמם כיצורים תמימים שלא יודעים לשלוט בעצמם.
הם כן.
הם פשוט נהנים לדכא נשים, זה הכל. אוהבים שליטה ואלימות. שום דבר מעבר לזה. והגיע הזמן שהם יקחו אחריות על כל המחלות הרעות שהם הביאו לעולם הזה בלי להאשים נשים ברוע שלהם.
אנונימית
חח שוב, האנס לא יכול להיות גורם, כי הוא האשם.
אני חושב שלאנשים כאלה מגיע להיאנס בעצמם.. אבל אם האישה מתלבשת חשוף יותר מידי, היא פשוט תמשוך אנסים, אין פה על מה לריב, זאת המציאות.
הסטטיסטיקה והעובדות בשטח מוכיחות אחרת ^
אף אחד לא אמר שאנס הוא חף מפשע, ואומלל, וזה לא באשמתו, ואני אף פעם לא אמרתי את זה ואני אף פעם לא אגיד את זה.
אדם שאנס הוא עשה מעשה נבלה ומעשי סדום ואם היה לגליזציה לסכילה באבנים אז גם הייתי מציע לסכול אותו. אבל ברגע שאשה לא מסתירה אפילו חצי מהגוף שלה, זה לא מכבד לא אותה ולא את הסובבים אותה,
כל מי שרואה אותה עובר לו בראש סרטים פורנוגרפיים בכיכובה. כי לדמיון אין שום גבולות. ויש אנשים מעטים שלא יכולים להלחם בדמיון עם השכל, אז הדמיון דוחק את השכל לפינה והוא כבר לא משחק תפקיד!
אנונימי
ממש לא. כל אישה יכולה להתלבש באיזה צורה שהיא רוצה ולהרגיש ביטחון שלא יעשו לה כלום. גם כאלה שהסתובבו עם בגדים ארוכים ומעילים נאנסו.
זה לא אשמתה כי היא לא רצתה שיאנסו אותה ולהגיד "היא דרשה את זה" זה הדבר הכי מגעיל שיש
אני נאנסתי, ולא הלכתי חשוף.
וגם אם כן זה לא מצדיק את זה שהקורבן בוכה צורח ומנסה להימלט והוא עדיין ימשיך כאילו הקורבן בובת מין שלו רק בגלל שהלכה חשוף. קצת אנושיות.
אנונימית
נבדיל את האנס הרגיל מאנס סדרתי.
האנס הרגיל ביצע את המעשה פעם אחת בד"כ, ולא בשביל ההנאה מאי ההסכמה, הוא פשוט לא שלט על היצר המיני שלו.. וזה בעיה חמורה, בגלל זה הוא לא פחות אשם מהאנס הסדרתי.
האנס הסדרתי ביצע את המעשה כמה פעמים, ובד"כ לא כי הוא חרמן, או כי הוא נשמך אליה מינית, פשוט הוא נהנה מאי ההסכמה, להשליט מרות על מישהו בכפייה, באותה מידה הוא יכל להרביץ לה ולא לאנוס אותה.. זה יצר אחר.. יצר אפל, שנהנה לגרום סבל לאנשים.
רוב הנשים נאסות על ידי אנסים רגילים, ולא סדרתיים, והאנס הרגיל לא שולט על היצר המיני שלו, וגוף חשוף מושך אותו, אז כן, ברור שהלבוש של האישה משפיע.
זה לא מה שאמרתי ואת סתם מפרשת את זה ככה. ברור שיש מקרים שגם נשים עם חרמוניות נאנסו, וזה לא תמיד קשור ללבוש, אבל את באמת יכולה להתווכח עם זה שיש יותר סיכוי שמישהי שחצי ערומה תאנס מזה זאת שעם ה20 שכבות?!
אנונימי
שוב, הנתונים מדברים בעד עצמם
כמובן שבחורה שהולכת חצי ערומה תמשוך יותר תשומת לב ויותר ינסו לגעת בה. אבל ברגע שהיא תתנגד ותתחיל לבכות ולבקש ממנו בייסורים להפסיק אז זה כבר אשמתו המלאה. אולי אם הוא ניסה כמה פעמים "להזרים" אותה זה עוד סבבה אבל ברגע שהיא התנגדה והוא עדיין המשיך - זה כבר לא תלוי בלבוש אלא באנס עצמו.
בת 16
אפילו את הוכחת שהנתונים מוכיחים שיש יותר סיכוי להיאנס בלבוש חשוף, (שורה עליונה)
אנונימי
בת 16 כשאת צודקת אז את צודקת. אבל בואי נחזור לתחילת התגובה... מה גרם לתשומת הלב שלו?!
אנונימי
מי שמבין בסטטיסטיקה יודע שסטייה של 7% ממש לא מספיקה כדי לקבוע לבוש חשוף כפקטור לאונס.
ויש גם תחומים אחרים של עבירות מין, שם בחלקם ניתן לראות שסטטיסטית נשים בעלות לבוש לא חשוף מוטרדות יותר בחלק מן ההיבטים.
"כל מי שרואה אותה עובר לו בראש סרטים פורנוגרפיים בכיכובה. כי לדמיון אין שום גבולות. ויש אנשים מעטים שלא יכולים להלחם בדמיון עם השכל, אז הדמיון דוחק את השכל לפינה והוא כבר לא משחק תפקיד!"

לא יכלתי להגיד את זה במילים יותר טובות.
שמעו חפרתם עם ה"איך אפשר להצדיק אנס", לא מצדיקים שום אנס, ההפך, הציעו פה סקילה.
אין דבר יותר מגעיל מאונס, אשכרה להנות מבחורה חלשה, שצורחת כמו לאיודעת מה וסובלת כמו בגיהנום אוקי?
ויותר מזה! אחותי נאנסה! ואחותי בחצאית! אוקיי?! מתלבשת צנוע לחלוטין. פעם אחת שכחה את הפלאפון שהיה שם תמונה עם בגד ים, המנוול ניצל את זה ושלח לעצמו לפלאפון, בדיוק מוכיח את מה שציטטתי מעל.
אני לא חושבת שאותה בחורה ספציפית שהתלבשה כמו זונה אשמה שאנסו אותה, אני חושבת שדווקא היא וכל אחת כמוה, כי כל אחת שמתלבשת כמו לא יודעת מה, פותחת לגברים את היצר המיני וזה מה שגורם להם לעשות את במעשה כללי, אם בחורות היו מתלבשות נורמלי גברים לא היו לא כך מפותים בכל פינה ולא היו חושבים "מה הייתי עושה לה".
ותפסיקו להגיד "מה רע שבחורה תתלבש.." או "שכל אחת תלבש מה שבא לה", אני רואה בחורה, כל הגב פתוח רואים עוד שניה את החזיה, איפה הכבוד שלך ראבק? את בת של מלך, אז לא יאנסו אותך אבל יעשו עליך ביד בתמונות שלך כיף לך? ממש מכובד ואו, ואחרי זה עוד היא מעלה תמונה ועושה צ'אק אין בסליחות.
קפה באימונים, נס בקרב - כן... אבל לא באונס ממשי
אנונימי
עדיין זה מראה שלבוש חשוף הוא לא גורם עיקרי לאונס, זה בולשיט.
אנונימית
לא, זכותה ללבוש מה שהיא רוצה ולצאת באיזה שעות שבא לה.
אפילו שתצא עירומה לרחובות, לאף אחד אין זכות לאנוס אותה.
sii
Justlive סיכמה את העניין פחות או יותר, ואיו פה תשובה יותר נכונה מה זאת אז... לא נראלי שנשאר מה להוסיף
אנונימי
Black beauty נכון אין לו זכות, אבל בגלל איך שהיא התלבשה ומשכה את העין שלו הוא מעדיף לעבור על החוק וכן לאנוס אותה כי הוא חושב שזה שווה את העונש, מי גרם?!
אנונימי
לא יודע מאיפה "דר אביגיל מור" הוציאה את הסטיסטיקות האלה, אבל ממה שאני יודע, רוב הנשים שעברו אונס מעדיפות לא לשתף, שוב, אני לא יודע מאיפה הנתונים האלה, אז לא ממש אומר לי משהו.
כדי להציט אש צריך גפרורים, כשאנס עשה את הפשע תאמינו לי שמישהו היה צריך להיות גורם לזה, וכמו שאמרתי לפי דעתי זה לא במישהי הספציפית הזאת שנאנסה שביקשה את זה, זה כלל הבנות הפותחות את היצר של הגבר.
וכמובן כמובן שיש גברים שאונסים כי הפ פשוט נהנים מהאקט אבל מן הסתם שיש אנסים שאונסים כי הם פשוט לא יכולים לשלוט בעצמם ואמנם זה נדיר אני חושבת אבל זה קורה לפי דעתי ואי אפשר להגיד שלגמרי "לא זה לא קורה".
נתונים של אישה שמומחית בתחום הרבה יותר אמינים, מאומתים ובדוקים מאשר נתונים של גולש בסטיפס שמגלה אי הבנה מרחיקת לכת בנושא.
אנונימית
לעיתים האישה גם אשמה באונס, מכיוון שכשהיא מתלבשת פרוץ היא גורמת לפסיכופטים להידלק ולאנוס. לא סובל את האימרה "זכותה של האשה להתלבש איך שהיא רוצה" בסופו של דבר באמת זכותה, אבל היא לא מבינה שיהיו גברים שלא ישלטו בעצמם ולא חשוב כמה זכויות יש לה, בסופו של דבר היא גורמת לעצמה דברים רעים עם הזכויות המטופשות שלה.
זה כמו שאני בתור גבר שיש לו זכות להסתובב איפה שאני רוצה בשכונה שלי, אבל יש מקומות שאני לא יסתובב בהם למרות הזכות שיש לי, כמו מקומות שיש בהם ערסים שיכורים וכדו'
המשפט יש לה זכות להתלבש איך שהיא רוצה הוא בסדר, אבל אחרי שכל החיים שלך יתפרקו בגלל שיאנסו אותך את תביני שיש זכויות שלא משתמשים בהם, זה טפשי לחלוטין להשתמש בזכויות שבסוף אין דרך חזרה.
חוץ מזה בשביל מה להדליק את היצר הבהמי של הגבר? מה את באמת חושבת שכל הגברים נורמלים וישלטו על עצמם? אז את טיפשה ויש לך זכות להיות טיפשה ולסבול..
היופי האמיתי של האישה הוא בצניעות, מה תעשי מאחורי הקלעים זה עניין שלך עם עצמך.
אל תהיי צודקת תהיי חכמה.
אנונימי
"כ-80% מהנשים שחוו הטרדה מינית בעבודה, רק 1.5% בחרו להגיש תלונה במשטרה נגד הפוגע."
ציטוט של הדוקטור הנכבדת.
הנתון הוא על הטרדה מינית, לא על אונס. הבנת הנקרא חבוב.
אנונימית
בקיצור כמו ש justlive אמרה: הגפרור לא ידלק לבד הוא חייב את הניצוץ.
(אני מאמין שכולם הבינו את האנלוגיה)
אנונימי
"למעלה מ-80% מהמקרים אינם מדווחים למשטרה או לרשויות, ויותר מ-50% מהמקרים אינם מדווחים כלל"
תהני.
אבל אם אותה בחורה נמרחת עליו וזורמת איתו הוא חושב שהיא בקטע ואז היא מתחרטת, היא עדיין לא אשמה? כמו הדוגמא שהביאו בתגובה הראשונה.
אנונימית
הנתונים הם ממה שמדווח, מה אתה רוצה?

בכל מקרה, הם לא מדווחים גם לך. אז לא ברור מאיפה הביטחון הזה בדברים שאתה אומר. אתה ככל הנראה מעולם לא חווית אונס ומעולם לא תיחקרת קורבנות אונס או חקרת על הנושא כמו שפאקינג דוקטור עשתה, אבל עדיין בגלל שאתה גבר אתה חושב שאתה יודע הכי טוב.

ולזה קוראים הסגברה.
אנונימית
אנונימית אם היא זרמה איתו למיטה עוד לפני שהם חברים בכלל אז כבר יש לה בעיה בפני עצמה
אנונימי
אז אסור לה להתלבש איך שהיא רוצה כדי שלא יאנסו אותה?
שהוא ילמד לא לאנוס קודם.
sii
טוב, אני סיימתי כאן.

בכל מקרה, אם במקרה לא שמתם לב, התגובה הארוכה של קפה באימונים סתרה את כל הטענות שהעלתם כאן.
אני מניחה שזה עשה את העבודה ושאני מיותרת כאן.
אנונימית
היא יכולה, אבל היא משחקת באש. ושמשחקים באש, בסוף נכווים.
"אף אחד לא אמר שאנס הוא חף מפשע, ואומלל, וזה לא באשמתו, ואני אף פעם לא אמרתי את זה ואני אף פעם לא אגיד את זה.
אדם שאנס הוא עשה מעשה נבלה ומעשי סדום ואם היה לגליזציה לסכילה באבנים אז גם הייתי מציע לסכול אותו. אבל ברגע שאשה לא מסתירה אפילו חצי מהגוף שלה, זה לא מכבד לא אותה ולא את הסובבים אותה,
כל מי שרואה אותה עובר לו בראש סרטים פורנוגרפיים בכיכובה. כי לדמיון אין שום גבולות. ויש אנשים מעטים שלא יכולים להלחם בדמיון עם השכל, אז הדמיון דוחק את השכל לפינה והוא כבר לא משחק תפקיד!"

מסכימה עם כל מילה.
אנונימית
אני בסך הכל מציג עובדות, הסבירות שתיאנסי כשאת לבושה חשוף, גבוה מהסיכוי שתיאנסי שאת לבושה צנוע, לא הבנתי מה הוויכוח.
דעתך חסרת הביסוס אינה עובדה.
אנונימית
-המוח של הנשים-
*אני אשים חולצה באורך של גוזיה, שורט דפוק אותי שרואים חצי תחת, ועקבים. אני אוציא לכולם את העיניים וארקוד בצורה זנותית, אזיז כול חלק בגוף שלי, את החזה ואת התחת, אוי יש שם מישהו חתיך אני אקרוץ לו ואחייך אליו, הוא מתקדם אליי, רוקד איתי, נוגע לי בתחת
"איכס חתיכת חרמן פדופיל מה אתה עושה?"*
R&S
^ חחח, לפעמים כל מילה אמת ^_^
אנונימי
אישה יכולה להחליט שמתאים לה שהוא יגע בה אבל כשהוא נוגע יותר מדי או משהו אז זה לא מתאים לה.
זה הגוף שלה...
נשים לא מתלבשות רק בשבילכם הגברים הן מתלבשות גם כדי להרגיש טוב עם עצמן ואם זה גורם לה להרגיש טוב עם מכנס קצר או משהו כזה מה הבעיה?
sii
אתם מתבלבלים בין סגנון לבוש לבהמות אדם.
לי לא מגיע שייגעו בי, לי לא מגיע שיאנסו אותי, וגם כשאני מתלבשת חשוף ליד כולם.
העניין של צניעות הוא אידיוטי, אתם לא תתערבו במי לובש מה.
כל אחד לובש מה שבא לו, כל אחד צריך להרגיש מוגן, האנסים הם פסיכופתים בין אם הם עשו את זה פעם אחת לבין אם הם עשו את זה 2000 פעם.
אתם בחיים לא תגידו לבן אדם איך להתלבש ולהגיד שאפילו חלק קטנטן מהאונס זה אשמתו.
אתם מצדיקים עבירה ענקית, רצח של בן אדם מבפנים רק בגלל לבוש ולי בא להקיא
אויש נו, את יודעת בדיוק למה התכוונתי.
בחורה שהולכת חצי ערומה למועדון, ועושה תנועות זנותיות, עיניים לבנים, מזה אומר לך? זה רומז לאותו גבר שהיא רוצה משהו.
R&S
Black beauty אני חושב שבדיוק דסקסנו על זה 100 תגובות פחות או יותר
אנונימי
ותמשיכו לעשות לי מינוסים, זה לא ממש מזיז לי חח, אתן יודעות שאני צודקת, ואני מכירה בדיוק את הנקודת המבט של הנשים.
R&S
ברור שהלבוש הוא גורם משפיע בהטרדות מיניות/ אונס, זה מגרה את היצר, ובסופו של דבר גורם למעשה.
שניצל12 שוב את מחרטת דברים שלא אמרנו! בכל השיחה הזאת אין אחד שהצדיק אנס, חלק איחלו לו שיאנס חלק הציעו כלא ואני הצעתי סכילה באבנים אז אל תבואי לחרטת שמישהו מצדיק אנס
אנונימי
האישה ממש לא אשמה.
גבר שהגיע למצב שהוא אונס מישהי זה אומר שהוא במצב נפשי קשה והוא לא בריא, זה לא כזה משנה איך האישה תתלבש הוא יאנוס גם מישהי צנועה כל עוד היא בחורה..

לעגכפ עשי טובה תקראי את השיחה. כי כבר עברנו על כל התגובות מהסוג הזה וכולם הסכימו שאשה לא אשמה, ורובנו הסכימו שהיא הגורם.
אנונימי
חח אהבתי את הסרטון
R&S
וואלה אם היה לי כוח לקרוא את כל התגובות היתי קוראת
איך בדיוק האישה אשמה?
אז כדאי שתקראי
R&S
נניח שלבוש חשוף של נשים הוא גורם משפיע על מקרי אונס (מה שמוכח מדעית וסטטיסטית כלא נכון, כפי שניתן לקרוא בתגובה המאוד ראשונה שכתבי כאן).
אבל עדיין, היפותטית - בואו נניח שהטענה האבסורדית הזה נכונה ושיש בה ממש.
יש הבדלים של ימים ואוקיינוסים בין פקטור מסויים שלכאורה היווה השפעה כלשהי על האנס (האשם היחידי) לבין אשמה של ממש.
הרטוריקה הזו של מגונני האנסים ממש לא במקום ולא לעניין, מעבר לחוסר האובייקטיביות ולחוסר הביסוס העובדתי - יש כאן אקט לא מוסרי, לא חכם ולא נכון שמופעל ביודעין וללא כל סיבה שניתן להעלות על הדעת.
להיות אשם זה דבר אחר לגמר. זה אומר שיש לך יוזמה כלשהי בפעולה כזו או אחרת שהופעלה כלפיך, ושאתה שיחקת תפקיד אקטיבי במשהו שקרה לך.
במקרה של אונס, הדבר נתון לשיקול הדעת האישי של האנס - שכאמור, לא מושפע מבגדים חשופים כלל, אך גם אם כן - הפעולה נובעת משיקול דעתו המעורפל ומתפיסת עולמו המעוותת. להשליך את האשמה על קורבנות האונס ולומר שהן מביאות את זה על עצמן זו כבר אמירה חצופה שגובלת בחוסר אנושיות.
נשים ממש לא יכולות לחזות שמישהו יאנוס אותן, והן לא הולכות למדוד כל צעד בחייהן על מנת שלגברים יהיה יותר נוח להיות בסביבתן.
אדם נורמטיבי שולט ביצר המיני שלו, ולא משנה מה. נניח את זה בצד שברוב המכריע של המקרים, עברייני מין (אנסים) מבצעים מעשים מגונים בנשים (אונס, הטרדה ואלימות מינית) יותר מפעם אחת במהלך חייהם וזהו דפוס התנהגותי קוגנטיבי שטבוע באדם ומושפע גם מסוציאליזציה (חיברות) ומבנים חברתיים.
הסיבה שנשים נאנסות לא נובעת מלבוש חשוף, אלא מכך שבחברה יש היררכיה ויחסי כוחות, כאשר ההגמון המדכא הוא הגבר ההטרו-סיס הלבן, וכל השאר נמצאים בתחתית ההיררכיה תחת שליטה גברית בחברה הפטריארכלית.
במבנה חברתי מסוג זה, גברים מבצעים פעולות שונות לביסוס מעמדם ולשימור הסדר הישן - שזה הסדר הפטריארכלי, כמובן.
אונס הוא אחד מן הדרכים הללו.
מדובר באקט של תפיסת בעלות, הבעת שליטה ופטרונות על גופן של נשים. זוהי רמיסה מוחלטת של הזהות ושל האינדיבידואליות. אל תבלבלו את זה עם מין - אונס זה לא מין, זו אלימות. לא סתם פעולה להפקה מינית. לכולנו יש יצר מיני ולכן אנו מקיימים מין בהסכמה. לבוש חשוף לא קשור לכאן, זה *ברוב המכריע של המקרים* עניין של יחסי כוחות חברתיים ורצון לפטרונות ולשליטה גברית.
וזוהי למעשה הסיבה שנשים לא אונסות באותה תדירות שגברים אונסים - בשל יחסי הכוחות שבמבנים החברתיים השונים.
גברים מחוברתים לכך שהעולם נמצא בבעלותם, שכדור הארץ ושביל החלב כולו הם מגרש המשחקים האישי שלהם. ותנחשו מהם? גם נשים נכללות במגרש המשחקים הזה.
הם מחונכים מיום היוולדם שנשים הונחתו על הפלנטה הזו כדי לספק אותם ולדאוג לצרכים שלהם, ושהן על תקן אורחות שנועדו לקשט את החברה שלהם.
ומסיבה זו, קיים מספר לא מבוטל של גברים שאינם יודעים את הגבולות, ושמבחינתם גופה של אישה זה הקניין שלהם ושנשים הן מוצר צריכה בסיסי, ומתוקף הפריבילגיות שלהם ויחסי הכוחות - הם מבצעים בנשים דברים בניגוד לרצונן, על מנת להביע את אותה הבעלות אליה הורגלו עוד מהימים הראשונים של תהליך החיברות.
משיכה מינית, לבוש, התנהגות וכו' - כמעט ולא משחקים פה תפקיד כלל וכלל, גם הנתונים מוכיחים זאת.
כפי שנאמר - ב-80% מהמקרים האנס הוא לא אדם זר ולא סודני בסמטה חשוכה, כמו שהסטיגמה הידועה אומרת. ממש לא. מדובר באדם קרוב מן הסביבה הקרובה שבכלל לא לוקח בחשבון לבוש או דפוסי התנהגות כאלה או אחרים כשיקול, וזה דבר ידוע שהסיכויים להיאנס עבור כל אישה הם זהים.
ובדיוק מסיבה זה סטטיסטית כל אישה תוטרד במהלך חייה ואחת מתוך 3 נשים עוברת תקיפה מינית, ואחת מתוך כל 5 נשים נאנסת.
האם זה עניין של לבוש או אשמה של נשים? - לא.
זוהי אשמה בלעדית של גברים אנסים והחברה המעוותת שהם יצרו במו ידיהם. מי שאונס הוא האשם, ללא ספק, וכאמור - מדובר בדפוס התנהגותי חוזר, ולא כדבר חד פעמי שהושפע מעירפול מיני או משיכרון חושים. רצוי שאנשים יכירו בעובדות ובמציאות, ולא יבחנו את העולם בעין צרה ורדודה.

מקווה שהסברתי פחות או יותר.
על תגובה 31 והלפני אחרונה אני ממליץ לדלג, זה היה ארוך מידי גם בשבילי
ממש לא לאף גבר אין זכות לאנוס אישה,
לא משנה מה היא לובשת אין לו זכות לגעת בה.
אף אחד לא הצדיק את האנס / האשים את האישה, לא מבין מאיפה הסקת את זה, כולם מסכימים שזה מעשה מגעיל ושמגיע לאנס מינימום למות..
אין מה לעשות, אונס = סקס (שלא בהסכמה), סקס = אקט מיני, אז מן סתם שלבוש שיגרה מינית הוא גורם משפיע באונס, אבל זה לא נותן זכות לאנס לגעת במישהי ללא הסכמה, אבל מה לעשות שזאת המציאות?
כבר הזכרתי זאת, לגבר אין זכות לאנוס אישה לא משנה מה היא עשתה או לבשה, אבל שהוא רואה אותה בלבוש לא לבוש אז עובר לו בראש "וואלה תראה איך היא נראת ואיזה יפה וסקסית, בוא נאנוס אותה ואז נתמודד עם ההשלכות שבטח יהיו שוות את הסקס הזה".
אז יש לכן זכות, אבל שאתן משתשות בה לא תמיד התוצאות יהיו כמו שתיכננתן.
אנונימי
"superwoman"
את בת ואת די מצדיקה את הצד של זה שאנס?
בנות לא מתלבשות רק בשביל בנים, ומי בצע את המעשה?
sii
ומי הדליק את היצר הרדום -וגרם- לו לעשות את זה?!
אנונימי
התגובה שלי הכילה הרבה יותר משלילת אונס כמין לכל דבר.
זה עניין הרבה יותר מורכב של יחסי כוחות, ומסיבה זו הסיכויים של כל אישה להיאנס הם זהים, מאחר והשורשים מהם התופעה הנוראית הזו נובעת טבועים באופי החברה כממסד פטריארכלי דכאני כלפי נשים. בכל מקרה, אני לא אחזור על עצמי אלף פעמים - מי שלא מסוגל להתמודד עם המציאות שגברים הם הבעיה, ככל הנראה לא עומד בתנאים של דיון על נושא מורכב כמו אונס.
אז כן, גברים הם הבעיה.
ולומר שלבוש חשוף הוא גורם עיקרי (טענה מופרכת וחסרת שחר, בכל אופן) - זו האשמת הקורבן, גם אם לא נאמר במפורש שהנאנסת היא האשמה העיקרת.
אבל מה שמפליא זה שבמהלך כל הדיון הזה ההתמקדות הייתה בנשים והלבוש שלהן, ובקושי נאמר פה משהו בקשר לאשמתם של גברים.
אולי משפט אחד יחיד כמו "גברים הם אשמים וזה מעשה נורא", אך מעבר לזה כל מה שהלך כאן זו חגיגת האשמות ותיאוריות קונספירציה מופרכות באשר ללבוש של נשים - הזדמנות פז לעוד קצת דיכוי של מיניות האישה.
למה שהנאנסות יהיו הנושא המרכזי, גם ככה זה נושא כואב עבורן, והן מצולקות מהחוויה הטראומטית הזו לכל החיים.
לא משנה מה, צריך להבין שגברים הם הבעיה. זה הכל. לפשפש בנושאים טפלים שהדיון בהם הוא שפל וחסר שחר זה הדבר האחרון שצריך לעשות בנושא.
להעמיד את האנסים על מקומם זה כן משהו שחשוב לעשות, אך כפי שניתן לראות - הדיון הזה הוא רצח אופי לקורבנות אונס, ולא שום דבר מעבר לכך.
גם אם הוא ממש רוצה לאנוס אותה, זה לא בסדר היא לא חייבת להסכים לזה וגם אם היא תתלבש ממש חשוף עדין זאת לא אשמתה!
sii
Black beauty, כבר מעייף אותי לרשום את זה כל פעם. האישה לא אשמה היא הגורם.
אנונימי
להגיד שהיא הגורם זה בדיוק כמו להגיד שהיא אשמה -_-
עברית רמת גנון למתקדמים.
אנונימית
איפה את רואה שהצדקתי? אונס זה מזעזע
אבל את לא יכולה לצפות מגבר לשלוט בעצמו שבחורה מזיזה את הגוף בצורה זנותית, רוקדת לידו ועושה לו עיניים, זה רומז לו משהו, אז הוא מתחיל לגעת בה ולרדת למקומות מיניים, ואז פתאום הוא "פדופיל."
אבל את מלכתחילה עשית לו עיניים ופוזות רק כדי שהוא יסתכל עליך.
גם לגבר יש יצרים, וקשה להם לשלוט מה לעשות? גם בנות צריכות לשמור על עצמן.
אם בנות לא מתלבשות ככה בשביל בנים אז בשביל מי? בשביל מה המחשוף הענקי הזה והחצי תחת בחוץ? כי "חם לך"? אם חם לך אז למה מחשוף? נו באמת.
R&S
תודה אנונימית (:
אתם כל הזמן מאשימים ואז אומרים שאני אומרת שאתם מצדיקים סתם
^ לא רוצה להרוס לך את החלום אבל את אמרת במפורש שאנחנו הצדקנו את האנס. ואנחנו לא האשמנו את האישה אפילו פעם אחת
אנונימי
בייב, אמרתי את זה.
אתם פשוט חושבים שאמרתי את זה סתם.
לא מתכחשת לזה בכלל חבר
תצטטי לי את המשפט שאומר "אני מאשים את האישה האונס" קדימה לכי על זה
אנונימי
קפה באימונים נס בקרב,
אני קראתי את כל התגובות שלך כאן ואני חייבת לומר שאת פשוט מלכה.
הסברת את זה כמו שאיש מעולם לא הסביר...
נהנתי לקרוא כל מילה
תודה שהכנסת לכאן קצת שכל
אחת שעברה אונס
לא משנה כמה תבלבלו תשכל
"שאישה יכולה ללבוש מה שבא לה"
את אישה ואת צריכה לשמור על עצמך.

נשים יעשו הכול כדי להוציא גבר חרא זבל פדופיל וחרמן, אני בחורה ואני יודעת טוב מאוד.
תעשו הכול כדי לא לצאת אשמות
"לא זה הגבר אשם."
R&S
ואו סופרוומן.
איזה דעה דוחה.
שברת את השיאים של כל התגובות פה
דוחה? כואב לשמוע את האמת נכון?
את יודעת בלב שאני צודקת, ככה זה נשים.
R&S
^ הגבר באמת אשם (חלקית), אבל הוא לא היה אשם אם האשה לא הייתה גורמת לכך
אנונימי
בדיוק. ^

אבל זה לא בהכרח נכון, יש אנשים משוגעים שאונסים סתם מישהי ברחוב שהיא לא מכירה אותו ולא הסתכלה עליו בכלל.
R&S
^ אני כבר רשמתי, אני מתייחס לרוב המקרים.
"אף אחד לא אמר שאנס הוא חף מפשע, ואומלל, וזה לא באשמתו, ואני אף פעם לא אמרתי את זה ואני אף פעם לא אגיד את זה.
אדם שאנס הוא עשה מעשה נבלה ומעשי סדום ואם היה לגליזציה לסכילה באבנים אז גם הייתי מציע לסכול אותו. אבל ברגע שאשה לא מסתירה אפילו חצי מהגוף שלה, זה לא מכבד לא אותה ולא את הסובבים אותה,
כל מי שרואה אותה עובר לו בראש סרטים פורנוגרפיים בכיכובה. כי לדמיון אין שום גבולות. ויש אנשים מעטים שלא יכולים להלחם בדמיון עם השכל, אז הדמיון דוחק את השכל לפינה והוא כבר לא משחק תפקיד!"
אנונימי
"superwoman" את די מצדיקה אז אישה לא יכולה להתלבש עם מכנס קצר כי היא מרגישה טוב? היא מרגישה יפה?
אסור לה ללבוש שמלה עם מחשוף כי זה גורם לה להרגיש טוב עם עצמה?
את לא היית רוצה להתלבש איך שאת רוצה?
גם אם היא תתלבש ממש חשוף והוא ממש רוצה לאנוס אותה הוא צריך לשלוט בעצמו.
אז אם את תיהיה עם ארנק ממש יפה והוא נראה עם המון כסף וזה עורר בי "חשק" לקחת את הכסף אז אני אבוא ואשדוד אותך? לא! אני אשלוט בעצמי.
sii
^ למה את צריכה להעמיד גברים במצב שהם צריכים לשלוט בעצמם ולהלחם בעצמם רק כדי שאת תרגישי טוב עם עצמך?
אנונימי
זה שאני אשים שמלה עם מחשוף יגרום לי להרגיש יותר טוב? פחח למה? מה אני צריכה שגברים יסתכלו לי על החזה ועל התחת וזה מה שיגרום לי להרגיש טוב? למה לי לשים שורט שחצי תחת בחוץ שאני יכולה לשים שורט נורמלי שמכסה את התחת?
R&S
אבל למה לגרות גברים? מזה נותן לך? לגברים יש יצרים גם! גברים חרמנים! למה לגרות את היצר?

במה תרגישי יותר טוב שאת הולכת עם מחשוף? שמסתכלים לך על החזה? במה? נו באמת, את אישה ואת צריכה לשמור על עצמך.
R&S
מאוהבת בך אנונימית!
איי פמנסטיות
שוויון לא יהיה, לך יש שדיים לעזאזל ואת צריכה לכסות אותם!
את אישה אלוהים מה נסגר עם הדור הזה? וואלה רוצה ללכת בלי חולצה? לכי אף אחד לא עוצר אותך.

ואף פעם לא ראיתי גבר שהולך עם מכנס שצמוד לו לחיים וחצי תחת שלו בחוץ.
R&S
ואת שוביניסטית שתקועה בימי הביניים. המיזוגניה שלך מעידה על שנאה עצמית, רק אומרת...

את לא תגידי לי מה אני צריכה לעשות כאישה, את תעשי מה שבא לך ועזבי אותי בשקט.

תכסי מה שבא לך ואל תגידי לאחרות מה לעשות, חצופה.

למען האמת, גוף גברי מאוד מושך אותי.
גם לגברים יש פטמות, להזכירך, וכשאני רואה גברים בלי חולצה עם קוביות ושרירי חזה, זה כל כך מדליק אותי שאני כבר לא יודעת מה לעשות.
אז בואו נמנע מגברים להוריד חולצה רק כי נשים מתחרמנות מזה, לפי ההגיון שלך.

וגם לגברים יש שדיים, הם פשוט קטנים.
שדיים של נשים הן לא איבר מין, הן בדיוק כמו שדיים של גברים רק בגדול יותר.
בכל מקרה, את תעשי מה שבא לך ותשארי תקועה בימי הביניים עד מחר.
אנונימית
ותלמדי לכתוב פמיניסטיות. לא הולך לך.
אנונימית
אז בבקשה, לכי בלי חולצה D:
R&S
בכיף חמודה.
ואת לכי עם חיג'אב D:
אנונימית
אז שחכתי מילה, נו ו..? חחח
ומישהו אמר לך מה לעשות? בדור הזה לנשים אין כבוד, גועל נפש, לכו ערומות וזהו.

וכן אני רוצה לראות בחורות שהולכות ברחוב בלי חזיה, אף אחת לא תעז ללכת ככה אז אל תבלבלי בשכל.

נשים וגברים זה בכלל לא אותו הדבר, וכדאי שתקלטי את זה כי שוויון לא יהיה בחיים לא משנה מה תעשו (:

אני כאן סיימתי D:
R&S
איזה כיף זה כשיש לשאלה מיליון תשובות שכולם הסירו כבר את העוקב ולא טורחים לגלול עד למטה ואז אתה יכול פשוט לרשום מה שבא לך ולאף אחד לא יהיה אכפת xD
בלופ בלופדי בלופ, אני פאקינג סנאי.
את לא מבינה מה הכוונה בשוויון, אז אל תדברי. לכי לכבס את החיג'אב במקום...
אנונימית
אם מישהי צריכה להתבייש שהן חלק מהמן הנשי זה אתן, ולמי שאין כבוד זה לכן אז עשו טובה ונסו להגיב כמה שפחות, superwoman אני איתך לאורך כל הדרך חחח
אנונימי
מותר לנו ללבוש מה שאנחנו רוצות, כמו שאני לא אשדוד משהו עם ארנק ממש יפה, אז הגברים צריכים לשלוט בעצמם.
אני לא אשדוד משהו ואגיד הוא גירה אותי כי הארנק היה ממש יפה, למה אנשים קונים ארנקים יפים? כדי שישדדו אותם?
sii
אני חושב שזו גם אשמתה, יש לה גם חלק בזה.
בדור של היום רוב הבנות הולכות חצי ערומות, ולבנים יש דחף בלתי נשלט, במיוחד שהם
רואים אותן חצי ערומות.
אני לא בא להאשים פה את הבנות, אבל שהן התלבשו קצת יותר מכוסה מחצי ערומה.
אנונימי
כמו שאותו מישהו לא הולך לך עם הארנק בתוך הפרצוף אז גם אתן לא צריכות להכניס את הגוף שלכן לפרצוף של אותם הגברים
אנונימי
לא כל העולם סובב סביב גברים או סביב הפרצופים שלהם.
אנונימית
גם אני מתביישת שאני חלק מהמין הנשי הזה, גועל נפש.
R&S
נשים זה לא מין, זה מגדר. תלמדי משהו.
אנונימית
טוב מאמי, תגידי את זה גם לשואלת השאלה D:
R&S
אוי רגע, מין ומגדר זה אותו הדבר. חחח חחח חחח חח איי איי
R&S
תודה שאת מאחלת לי דברים כאלה (:
מודה לך.
R&S
הרגע הוכחת לכולם לכולם שיש לך חור עצום בהשכלה.
מין ומגדר זה אותו דבר? וואו.
תפתחי גוגל, ילדה.
תלמדי על ההבדלים בין מין למגדר.
אין, אני מתה מחוסר הידע של אנשים כאן.
אנונימית
וואלה שאני אפתח גוגל? חחח חחח כדי שאת תעשי את זה כי את עושה בושות לעצמך (:
R&S
אולי תתפאלי אבל שרשום Gender ו Sex הופ. איזה יופי, מופיעה אותו אפשרויות בחירה. רגע אבל איך מתרגמים את זה לעברית? אהה.. נכון gender זה מגדר וsex זה מין
אנונימי
מין זו הגדרה ביולוגית, מגדר זו הגדרה חברתית-תרבותית.
אני חושבת שנפל לך בורג.
אנונימית
אויש תודה מותק D:
למדתי משהו חדש ^~^
R&S
חיחי "במשמעותו המקורית המונח מגדר הוא תרגום חברתיתרבותי של המין הביולוגי"
איזה כיף זה לצטט ויקיפדיה.
אוי אתה חושב שאתה כזה חכם.

מגדר = אישה, גבר.
מין = נקבה, זכר.

לכן לא נכון לומר "מין נשי", קפיש?

אל תחשוב שמקריאת שורה בויקיפדיה אתה יודע משהו, חכמולוג.
אנונימית
מגדר ומין זה שני דברים זהים, אלא אם כן את נקבה היא בד"כ אישה בזהותה המינית, וזכר הוא בד"כ גבר בזהותו המינית.
אלא אם כן את חושבת שיש טראנסקסואלים, ואז יתכן שהמגדר והמין לא יהיו זהים.
אלה לא שני דברים זהים.
יש הבדל בין מינוח חברתי-תרבותי למינוח ביולוגי.
וזה שיש טרנס* זו עובדה.
אנונימית
ממש מגעילים אלו שמצדיקים את האונס, מה היא עשתה שמגיע לה שיאנסו אותה? לבשה חולצה עם מחשוף?
הם לא גורילות הם בני אדם.
sii
אני ממש מסכימה עם שואלת השאלה.

כל אלה שאומרים שהאישה היא האשמה בזה שהיא מתלבשת חשוף-
תעצרו לרגע ותחשבו.
מה אם אותה האישה מתלבשת חשוף בגלל שככה היא מרגישה יותר טוב עם עצמה? מה אם היא עושה את זה בשביל עצמה ולא בשביל גבר פסיכופת שלא יכול לשלוט בעצמו?
וכן, גבר שאונס אישה הוא גבר מטומטם בלי שכל שלא יכול לשלוט בעצמו.

קחו רגע אחד לעצמכם.
תקראו שוב את התשובות שלכם בתור מישהו אחר.
זה כן נשמע כאילו אתם מצדיקים אונס.

אני אקח את הדוגמה עם הארנק-
אם מישהו קונה ארנק מעוד מעוד יפה, ומישהו אחר בא בטענה שהארנק יפה אז הוא רוצה רוצה לשדוד אותו. האם מותר לו לשדוד אותו? -לא.
האם לאותו הבן אדם המגורה מותר לגעת בארנק של מישהו אחר ללא רשותו? -לא.

גם אם מתוך הארנק רואים מחצית מהכסף שיש בתוכו, ויש שם כל כך הרבה כסף שהאדם המגורה פשוט מתחרפן.. האם מותר לו לגנוב את הכסף הזה? -לא. וכאן זה כבר מגיע לעבירה פלילית אם אותו האדם גונב את הכסף.
האדם שקנה את הארנק קנה אותו בגלל שהוא אהב אותו, הוא ישב לו יפה בעין. איזה זכות יש לאדם אחר לקחת את הארנק -
גם אם זה הארנק הכי יפה בעולם והוא מפוצץ בכסף שאפילו מבעד לארנק רואים כמה שטרות, אין לאדם השני שום זכות לקחת את הארנק ללא רשותו.

אז לעזאזל אנשים, מתי תבינו שבנות ממש לא מנופפות לכם את הארנק שלהן מול הפרצוף, ואפילו אם כן- איזה זכות יש לכם לקחת להן את הארנק?

סליחה על החפירה, אבל היה לי ממש חשוב לכתוב את כל זה.
אני מסכימה איתך ^^
יש נשים שמרגישות טוב עם מכנס קצר, או עם חולצה עם קצת מחשוף אז מה? מה הבעיה? אז אסור להן בגלל שאיזה משהו שלא יכול לשלוט בעצמו?
אונס זה דבר נוראי, וזה הגוף שלה וזכותה ללבוש מה שהיא רוצה.
sii