2 תשובות
שואל השאלה:
א. סמנו בa את המחיר של ק"ג עגבניות ומצאו את המחיר של ק"ג עגבניות ושל ק"ג מלפפונים. הציגו דרך פתרון.
ב. כמה שילם כל אחת מהן תמורת קניית העגבניות והמלפפונים
אנונימית
א. נסמן-
מחיר קילוגרם עגבניות- a.
מחיר קילוגרם מלפפונים- x.

מערכת משוואות-

a+x=6
4a+2x=3a+4x
----------------------

נפשט את המשוואה הראשונה ונגיע לערך הביטוי של x-
x=6-a

כעת נציב במשוואה השנייה-
4a+2 (6-a)=3a+4 (6-a) Z
תתעלמי מה-z ^
כעת פותרים-
4a+12-2a=3a+24-4a
2a+12=-a+24
3a=12
a=4

נמצא את הx-
x=6-a=6-4=2

מכאן נובע שמחיר ק"ג עגבניות הוא 4 ש"ח ומחיר ק"ג מלפפונים הוא 2 ש"ח.

ב.
מיה ונדב שילמו כל אחד בנפרד 20 ש"ח-
4a+2x=4*4+2*2=20
3a+4x=3*4+4*2=20
.
באותו הנושא: