14 תשובות
להכיר אנשים
לנסות להתחבר לאנשים, להיות יותר פתוחה, לחפש נושאי שיחה משותפים..
להיפתח לאנשים ולא לרחם על עצמך
לשתף חברים, לדבר איתם ואולי הם ינסו לעזור לך.
בדידות זה דבר שהוא מאד עדין. אדם יכול להמצא בין חברים ועדיין להרגיש בודד. אולם, אדם גם יכול להרגיש בודד, אך מרוב שהוא מעסיק את עצמו בזה ומכניס את עצמו לזה שהוא בודד, הוא לא שם לב לכל האנשים שנמצאים לידו.
תפקחי את העיניים ותסתכלי סביב. יש לך אנשים שנמצאים איתך. את לא לבד. אני אומנם לא יודע עליך כל כך. אני לא יודע איך היחסים שלך עם המשפחה, אך אני יודע שיש לך משפחה שנמצאת איתך. אני לא יודע איך היחסים שלך עם חברות בבית הספר, אך אני בטוח שיש מישהי, לפחות אחת, שאת מרגישה שאיתה את לא בודדה.
ונכון שזה לא משהו מיוחד, אבל אני כאן כל הזמן בכל רגע שתצטרכי. כל פעם שתרגישי לבד, אני אוכל לדבר איתך. ואני מניח שעוד הרבה אנשים שנמצאים כאן.
תפקחי את העיניים ותסתכלי סביב, ותראי שאת לא לבד:)
אבל איך לעזעזל הוא ישתף חברים אם אין כאלה?!
מה שהיאא אמרה ^
גם לי יש בעיה של בדידות אני כבר למדתי לקבל את זה.
חשבתי לעצמי.. זה הגורל שלי. יש כאלו שנועדו להיות מאושרים ויש כאלו שלא. יש כאלו שנועדו להיות עשירים ויש כאלו עניים. הכל עניין של מה הוחלט לך להיות מהרגע שנולדת. תפתחי לך חשיבה אחרת משלי, יש לך הזדמנות להכיר אנשים - תנצלי אותה. אל תתעלמי מכל אדם שבא להגיד לך שלום. תחייכי כל הזמן ותראי שזה יקרב אלייך אנשים.
הבדידות נובעת בעיקר מחוסר ביטחון שאז קשה לך להיפתח ולדבר עם אנשים, ועם הזמן זאת הדמות שיצאה לך בחברה - "הילדה השקטה של הכיתה". יש משפט שאני תמיד אומר: "בשביל להשתנות צריך לעבור שינוי" הכוונה היא שאם תשני את הסביבה שלך (ביה"ס, עבודה, מיקום) ותתחילי דרך חדשה את תגלי שאת משתנה לטובה. יש לך את כל החופש הזה לעבוד על עצמך ולהחליט איזו דמות תהי שנה הבאה.
או הילדה השקטה של הכיתה או הילדה החברותית או הילדה המוכשרת. מה שאת רוצה. הכל בידיים שלך.
---
את יותר ממוזמנת לבוא לפרטי ולדבר על זה. כי אני מבין אותך.
אופיר ובבר תשובה מעולה. רספקט
שואל השאלה:
תודה על העזרה שלכם, אבל אני בן /:
אנונימי
התשובות היו בלשון נקבה אז כבר חשבתי שמדובר בבת.
תחשוב שכתוב בלשון זכר:)
יקר,

לא בחרת לשתף בהרבה מהחוויות שלך וההרגשות שלך... יתכן שהכאב כל כך גדול, שקשה למצוא מילים מספקות לצייר את תמונתו.. ואולי הרגשת שבכל מקרה אף אחד לא ממש יצליח להבין את מה שעובר עליך... לא יכולה לתאר לעצמי כמה זה שורף לך כשאתה מוקף באנשים סביבך ומרגיש כל כך רחוק ומנותק... כאילו תחושת הקשר והשייכות לאנשים סביבך חומקת לך מבין האצבעות, ואיכשהו בין כולם שוכן לו עולמך הקטן, הנפרד, המבודד, אשר פוחד אולי לשלוח זרועות ולהיקשר.... מרגיש חוסר בטחון להשמיע את קולו ולהצטרף לאחרים..

כמה לא מובן מאליו שהעלית את הדברים פה על הכתב ובקשת עצה... זה מרגיש לי כמו יד של טובע הקוראת לעזרה, המושטת להצלה... כאילו הקולות הפנימיים שלך מלאי עוצמה ומחפשים עבורך הקלה...

יקר, הבדידות בטח מעיקה עליך מאוד ובטח מעייפת ומחלישה...אולי תחשוב על מישהו שאתה סומך עליו ויכול לשתף אותו במה שעובר עליך... אני רוצה גם להזמין אותך לאתר של סה"ר- סיוע והכוונה ברשת. באתר שלנו תוכל לשוחח בצ'אט אנונימי לחלוטין עם אחד המתנדבים שלנו, לשתף במה שעובר עליך, לספר יותר פרטים כדי שנוכל להבין אותך לעומק.. אנחנו נקשיב לך ללא שיפוטיות, ניתן לך כתף תומכת ונשתדל להיות איתך בכאב הזה... הצ'אט שלנו פעיל בכל ערב בין תשע לחצות, מלבד ליל שישי. מוזמן בכל עת שתחוש צורך...

שלך,
מתנדבת סה"ר
https://sahar.org.il
מתנדבי עמותת סה"ר מומחית סטיפס
שואל השאלה:
תודה, מעריך מאוד את נכונותכם לענות, אבל השאלה הזאת נכתבה ב-2015, לפני כ-5 שנים! המצב שלי השתנה ב-360 מעלות ואני הרבה הרבה יותר טוב עכשיו, אני כבר בן +18, והאמת שמצבי נהדר. תודה בכל זאת!
אנונימי
מצבך השתנה אבל אתה עדיין בסטיפס
בטוח שהכל טוב? חח
אנונימית
וואי אתה חייב לעדכן אותנו!
איך המצב השתנה???
ומה היה אז?
אנונימי