8 תשובות
אגב, יש תרגילים לביטחון עצמי?
שלום אנונימי ביישן,
אנו חסרי ביטחון-עצמי ובישניים, בעיקר במקומות חדשים, ופגישה עם אנשים לא מוּכרים. אם תשכב בעיניים עצומות, בניחותא ובשלווה, ותדמיין את עצמך באותו מקום בעייתי (נגיד, מסיבה), ניכנס, מברך את הנימצאים, לוחץ ידיים לחברים, מחייך ומשתתף.. אם תדמיין זאת בצורה חיה ואמיתית, לכשתבוא למסיבה - המקום לא יהא עוד זר יותר! אני מציע לך להתייעץ עם ידידתי המלומדת והמחכימה - ענת פלדמן - ממנה לבטח תבוא הישועה..
\
תרגילי הדמיה לא חסרים, הם פועלים בצורה נפלאה, כמו קסם. קשה קשה בסטיפס. אני בכל זאת מפנה אותך לתגית "ביטחון עצמי", שימי לב גם לתשובות לשאלות שנשאלו בנושא.
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
השלב הראשון זה לקבל את עצמך כמו שאתה. אחרי זה כבר תתחיל לפרגן לעצמך ואז כבר לא תהיה לך רתיעה מהסביבה כי אתה בעצם כבר מזין את עצמך מבחינה ריגשית אז אתה הופך בשל לחיי חברה. החוכמה היא לדעת מי הם החברים האמיתיים שלך ומי לא ואז אין מה להתבייש - מי שחבר אמיתי בשבילך לא יגרום לך להרגיש ביישן ואתה תרגיש לידו מלא ביטחון.
פעם הייתי ביישנית בעצמי, עד שהבנתי שלא חסר לי כלום ממה שיש לאחרים סביבי ויותר מכך - שיש לי מה לתרום. כשמבינים את זה, אז מפסיקים לשתוק ומתחילים לדבר.
קח את הזמן שלך, אין לך מה להפסיד. תבדוק עם עצמך מה הנקודות החזקות שלך ותיעזר בהם כדי למצוא חברים שיעריכו את הדברים האלה. ככה יהיה לך ביטחון עצמי.
אלישבע
אנונימי,

התשובות של חכם בועז, ענת פלדמן ואלישבע מצויינות.
דמיון מודרך - מכין את עצמך לפני מפגשים ואירועים - אתה מדמיין את האירוע, מה יקרה בו, מה אתה אמור לעשות שם, איך תגיב.
אמונה בעצמך - אתה מוזמן לעשות "רשימת מלאי" של דברים בהם אתה טוב, "רשימה" של דברים שאתה מודה לאל ולעצמך שיש לך אותם - החל מבריאות, משפחה, חברים וכלה בעבודה וכד'.
שום דבר איננו מובן מאליו - גם ההתעוררות בכל בוקר איננה מובנת מאליה, כי יש אנשים שאינם מתעוררים בבוקר - גם על זה כדאי להודות.
אתה מוזמן להתחיל כל בוקר בשיחה עם עצמך מול המראה - שיחה המתחילה בחיוך (גם אם לעיתים הוא מאולץ) ובו תודה לעצמך על כל הדברים שיש לך ושאתה טוב בהם, ולומר לעצמך שהולך להיות לך יום מדהים.

אלה הדברים "על קצה המזלג" שאפשר להציע לך במסגרת תשובה כאן - ההמלצה שלי היא שכדאי שתלך למאמן, היכול לחזק את בטחונך האישי (יש "תרגילים", או בעצם, עבודה על חיזוק בטחון עצמי - לשאלה של רוזה).

שיהיה המון המון בהצלחה

שמעון צ'אושו
מאמן אישי לפריצת דרך
שמעון צ'אושו
שואל השאלה:
תודה
אנונימי
כדאי לך לקרוא על חרדה חברתית. אם אתה מזדהה עם מה שאתה קורא, יש שלל אפשרויות: משימוש במדריכי עזרה עצמית, הצטרפות לקבוצות תמיכה ותרגול ועד טיפול פסיכולוגי ואפילו תרופתי (במקרים קיצוניים)
מדריך עם טיפים בנושא הזה בדיוק... אולי יעזור. בהצלחה:)
אני