5 תשובות
מה זה ספאם?
אנונימית
שואל השאלה:
די בטוחה שזו שאלה שהיא פשוט לא אמיתית.
כאילו מישהו המציא אותה סתם..
אנונימית
ספאם זה בולשיט מיותר לדוגמא שאלות כמו: אתמול אני וחבר שלי התנשקנו, אהם אני בהיריון? או כל מיני דברים מפגרים או סיפורים שקריים
אנונימי
"במקור, "ספאם" הוא שמו המסחרי של הלוף (בשר קצוץ משומר) הוותיק של חברת hormel foods. השם הוא הלחם בסיסים של spiced ham (בשר מתובל), ונעשה בו שימוש בקמפיין השיווקי של החברה מאז 1937. כתוצאה מהקמפיין, הפך המונח שם נרדף לבשר משומר שאינו טעים, מזין ומגרה.

השימוש במילה "ספאם" בהקשר של פרסום בדואר האלקטרוני קיים מתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20. הכינוי מבוסס על שיר שהופיע בסדרת הטלוויזיה הבריטית הקרקס המעופף של מונטי פייתון, מתוך מערכון שהקדישה החבורה לספאם. במהלכו קבוצת ויקינגים שרה במקהלה "ספאם ספאם ספאם", בקצב גובר שמשתיק את כל הקולות מסביב. דבר זה דומה להתנהגות של דואר הזבל, שכמו במערכון מחריש כל תקשורת אחרת באינטרנט על ידי כך שהוא מציף את תיבות הדואר.

הסבר נוסף גורס שהכינוי נטבע על ידי קבוצת מעבדת המחשבים של אוניברסיטת דרום קליפורניה, משום שיש לו מאפיינים משותפים עם המאכל: איש לא רוצה או מבקש אותו; מעדיפים מאכלים אחרים על פניו כשם שמעדיפים לקרוא מכתבים אחרים על פני הודעות זבל; לעתים רחוקות הוא באמת טעים, כשם שנדיר שדואר זבל הוא באמת מועיל.

באנגלית נכתב המונח "ספאם" באותיות קטנות ("spam") כאשר הוא מתייחס לדואר זבל, מתוך כוונה שלא להתבלבל עם הבשר המשומר שמיוצר על ידי hormel foods, שנכתב באותיות גדולות ("spam")."
שואל השאלה:
תודה:)
אנונימית