4 תשובות
היי אני אוכל לעזור לך אני אחרי צבא, אילו תפקידים קיבלת?
שואל השאלה:
קיבלתי המון חחח
אני לא יודעת אם גם בתקופה שאתה מילאת שאלון העדפות זה היה במחשב.. כי עכשיו זה אחרת.\

יש לי בשאלון העדפות 16 אשכולות שונים שמתוחם מילאתי 6 ואני יכולה למלא עד 8.

אתה יודע אולי על התפקיד אלחוטנית חוף ועל מנועית\ימאית.?
ובמנילה הקודמת שלי היה לי גם מדריכת סימולטור בח"א וסימנתי את זה הכי גבוה 5 מבין כל התפקידים וקיבלתי מיון למדריכת כושר קרבי (מדריכת אימון גופני) שהיה כבר בחודש שעבר..
אתה חושב שאם אסמן את זה 5 אקבל את המיונים לזה?
(קיבלתי מנילה חדשה כי העלתי פרופיל)

ועוד שאלה אחרונה:

איך אני מבקשת מצהל לקבל מיונים לחובלים?
אנונימית
כן זה לא היה במחשב, אני מבין המחזורים האחרונים (סביבות 2009-2010) של המנילות דרך הדואר.

אלחוטנית חוף היא חיילת המקשרת בין מרכזי השליטה בחיל הים לבין כלי השייט בפעילות מבצעית ובשגרה. תפקיד זה מאוד מאתגר וממש לא תפקיד קל או פשוט ובכלל לא משעמם ולפעמים גם תתעצבני על שעות העבודה הלא נוחות והעבודה הרבה. במסגרת הקורס תלמדי שפות קשר וטכניקות העברת מידע סודי מוצפן לכלי השייט המבצעיים בחיל. התקשורת מתנהלת במורס או באמצעי קשר מתקדמים מוצפנים אחרים. ושאר תכנים סודיים שאינם מפורסמים לכל הציבור. משך הכשרה+טירונות: כחצי שנה בערך.

רוב החיילים בתפקיד זה משרתים ביחידת השליטה הימית במפקדת חיל הים בקריה שבתל אביב, תפקיד של יומיות (עם משמרות ערב ולילה אגב). אגב, אם יש לך נתונים בהתאם תוכל לצאת לקצונה ולפיקוד ואף כן להדרכה בקורס כמדריך-מפקד. בנוסף יש המון פורומים בהם יש מדורי צבא, ותוכלי לקבל אף עוד יותר מידע מחיילים בתפקיד בעבר ובהווה.

לגבי ימאית/מנואית לא כל כך יודע או בכלל מכיר, תנסי לשאול במדורי צבא בפורומים ולחפש באינטרנט מידע. לגבי תפקיד מדא"ג, זה תפקיד טוב ודי רציני, שבו את מדריכה ומנהלת את חדר הכושר וחיילים במסגרת ביחידה ואת האימונים הגופניים ללוחמים אם את ביחידה קרבית. אם יש לך נתונים טובים וכאמור יש לך אם קיבלת את התפקיד, רוב הסיכויים שתקבלי זימונים ליום מיון של התפקיד - ביום זה יהיו ראיון ומבחני סיבולת וכושר גופני במכון וינגייט (הבסיס הצבאי ולא המכון האזרחי) ותצטרכי לעבור ציון מסוים.

כדי לנסות לקבל מיונים לחובלים, תצטרכי קב"א 52 ודפ"ר 60 ומעלה ופרופיל קרבי 82 או 97, האם יש לך?
שואל השאלה:
יש לי קבא 53 דפר 60 ופרופיל 97. הייתי כבר במיונים למדאג.
שאלתי לגבי המדריכת סימולטור כי במנילה הקודמת סימנתי הכי גבוה ולא קיבלתי מיונים לזה.
אנונימית