8 תשובות
בהחלט לא אני מחליט:-) כמובן שמדובר בסוף בצרכי המערכת.
אך אני ניתחתי עבורו נתונים יבשים מה אומר הדירוג קב"א שאכן גבוה. שאת זה דווקא אני מכיר.
כל השאר יצטרך לעבוד אל מול המפקדים ולהוכיח עצמו. זה לא בלתי אפשרי פרופיל 45 ופיקוד.
כל הבה"דים והקריה מוצפים בכאלו:-)
קב"א 49 הוא לא קב"א קצונה.

פרופיל 45 ודפ"ר 50.. לא יתן לו שום קורס יוקרתי ואפילו לא קרוב לזה.

(על יחידות מודיעין / ממר"ם אין מה לדבר אפילו.)

אז התשובה שעניתי יותר ריאלית.
לא לכעוס ידידי
כל אחד נותן מניסיונו..
לא אמרתי קצונה אמרתי על גבול הקצונה-מכיר שיש שהיו 49 הוכיחו את עצמם ויצאו שהיה תקן)

מי כמוך יודע שרק הצבא יודע מה מתאים לכל חייל לכן הצבא יכול לקבוע לך
לשואל השאלה:
אני אסביר בשתי מילים (בעצם קצת יותר) ואם תרצה להתייעץ יותר אז תפנה אלי לפרטי.

אין צבא אחד, ואין צה"ל אחד.
זו מערכת עצומה שבה יש מקומות שהם גיהנום עלי אדמות, ויש מקומות שהם גן עדן ויש מקומות שאינם מועילים ואינם מזיקים ויש הרבה באמצע. ואני לא מדבר רק על תנאי שירות אלא על מה שאתה כחייל תרגיש שם ומה תיקח איתך אח"כ לחיים.

יש אנשים שזכו להיות לוחמים וחיסלו מחבלים ונלחמים - לאלה מגיע כל הכבוד שבעולם והם הצבא האמיתי. חטיבת הנח"ל וחטיבת הצנחנים גולני גבעתי וגם שיריון הם מקומות קשים ושוחקים אבל ה ם אלו שעושים את העבודה של הצבא. לאלו אני מצדיע.

יש אנשים שאני מכיר שהצבא קידם אותם בחיים, נתן להם תפקידי פיקוד ושליטה, נתן להם משמעות לחיים, נתן להם אחריות, נתן להם מימוש עצמי, ואחרי 3 שנים גם התחיל לשלם להם משכורות עם רכב צמוד ותנאים שלא רואים ממטר עובדים בשוק האזרחי, אלו שיצאו להיות קצינים והפכו לאלילי הבחורות, נהיו שחצנים ומורמים ויהירים - קצינים ג'ובניקים.

יש בני טובים שמקבלים קב"א גבוה מאד - וכבר משובצים בתפקידי מחשבים או מודיעין יוקרתיים, ומעבירים שירות שלם בלימוד והתמקצעות כמו בעבודה במשרד ממוזג 8-5, ואח"כ יוצאים לאזרחות ונחטפים בהייטק ומרוויחים 20 אלף לחודש בתור חייל משוחרר..

יש אנשים שהצבא הציל אותם - שהפכו מנוער שוליים ועלו על דרך הישר בצבא. אחד שלמד איתי בתיכון היה נער מופרע ואח"כ הצבא ישר אותו והפך לקצין בגולני.

רוב האנשים משרתים שירות משעמם, ארוך, מתיש אך לא כזה שמזיק.

לעומת זאת - אני אישית מכיר לא מעט אנשים שהצבא הרס להם את החיים פשוטו כמשמעו וכל חטאם היה שהיו אנשים עם אופי מסויים, או אנשים שהצבא פסל אותם מראש והחליטו שהם טובים לו ושיבץ אותם בתפקידים משפילים, בבסיסים נידחים עם מפקדים חולים בראש ועם שאר חיילים פושעים ועבריינים שישבו הרבה בכלא צבאי והמשיכו לעסוק ב"קומבינות" לא חוקיות, והיו ממררים להם את החיים דקה דקה, שעה שעה, יום יום, שלוש שנים. וכשיצאו לאזרחות כבר יצאו עם בעיות נפשיות אמיתיות ודימוי עצמי גמור שלא איפשר להם לעשות כלום בחיים, והיום הם אבודים.
בסיסים מסויימים בצבא הם סביבה תומכת להתעללות, ואנשים אלימים או שתלטנים מוצאים שם לעיתים דרור לעשות מעשים שלא יעשו - ולוקח הרבה זמן עד שהמערכת מאתרת שיש בעיה ומטפלת בזה (או שלא מטפלת כלל למרות הידיעה)
זה הצד המכוער של הצבא - והמון המון אנשים ניזוקים משם וזה בקושי מופיע בתקשורת והמערכת מסתירה את זה ומטייחת את זה. ואנשים משלמים מחיר כבד לכל החיים. יוצאים משם במצב לא טוב.

עכשיו רק עוד משהו -
הרבה יותר קל לא להתגייס מראש, מאשר להתגייס, ואז ליפול חזק באיזה מקום כמו שתיארתי לעיל ולנסות לצאת.. הדרך משם לכלא קצרה מאד ובבסיסים הגרועים ובתפקידים הנחותים - על כל נפקדות או סירוב אתה עלול להידפק בכלא. ואז זה לולאה אין סופית.
גם הצבא דופק את מי שמתגייס ואח"כ משתחרר על נפשי - פוסל לו רישיון נהיגה ומנסה לדפוק אותו כמה שאפשר.
חבר טוב שלי מהתיכון הצבא רדף אחריו עוד הרבה באזרחות ומירר לו את החיים ולא איפשר לו אפילו לצאת מהארץ.

אז אתה צריך להציב את השיקולים - וכן, גם לפנות ישירות לצבא ולהגיד להם - זה המצב שלי, מה יש לכם להציע לי? כי לנקות לכם את כל החרא של השירותים בבסיס או להיות שומר ש. ג. באיזה בסיס זרוק עם פושעים ועבריינים למשך 3 שנים זה לא מתאים לי.

אם יתנו לך קורס או מקצוע מכובד או שירות שיאפשר לך לתרום מעצמך באופן שלא יזיק לך ויפיל אותך לתהום נשיה - אז חובה וצריך לשרת את המדינה.
אבל אתה לא תשרת את המדינה בכך שתהרוס לעצמך את החיים ותנקה שירותים וחרא של בסיס של 500 איש כל יום, במשך 3 שנים רק כי אתה לא בא מ"הבית הנכון" ולא באת להם בטוב אז הם קבעו שאתה קב"א נמוך (יעני סוג ז' בשבילם).
אל תשכח שאתה בן אדם ומגיע לך כבוד אדם וזכויות אדם. אף אדם שומר חוק אינו צריך להיות סוג ב'.
פרופיל 45 נותנים כאשר יש בעיה בריאותית הנחשבת חמורה. (אם זה 45 נפשי- תקבל פטור מקורסים ופסילת מקצוע). בכל מקרה, תקבל תפקיד עורפי ללא מאמצים בהתאם לבעיה. אפשרות ללינת בית (בסיס פתוח).
מבחינת הקב"א אתה מדורג בקב"א הבינוני ומיועד/יכול להיות בשירות בתפקידים פיקודיים זוטרים 47-50 על גבול הקצונה אפילו (מש"ק -מפקד שאינו קצין).
לדפ"ר אין משמעות רצינית כי הדפר הוא בשקלול הקבא ואתה מדורג ממוצע באמצע (90 זה הגבוה).
אם נשקלל ונסכם אתה יכול להיות מפקד שאינו קצין לקבל תפקיד עם אחראיות אפילו לקצונה, בהחלט יש אפשרות לצאת למפקדים וקצונה במסלול מותאם. השירות בבסיס עורפי ולא קרבי התפקידים מגוונים מהדרכה עד סמל מבצעים, משק מודיעין ועוד.
(אגב אני הייתי משק בסדיר ומיל (קרבי) מכיר את המערכת)
בהצלחה

כנראה ימליצו לך על:

* טבח - שבוע שבוע (שבת כן שבת לא) באיזה בסיס
* נהג - נהג תובלה או נהג בוס
* "מאבטח מתקנים" שזה אומר שמירות שבוע שבוע (שבת כן שבת לא) באיזה מתקן או בסיס. מאבטחי מתקנים משרתים שנתיים נדמה לי, ולא שלוש - אבל כדאי לבדוק את זה. (עבר זמן רב מאז ששירתתי בצבא)
* עובד רס"ר - אמנם זה בד"כ יומיות, אבל זה הכי גרוע - להיות עבד של ניקיונות ולנקות שירותים של בסיס שלם כל יום. לא בשביל זה אתה קיים.

אני אישית חושב שהצבא סתם סימן אותך ונתן לך קב"א נמוך. בצבא יש הרבה גורמים שמחליטים איך נקבע הקב"א בניהם עבודה של ההורים, מצב כלכלי, כמה חדרים יש לך בבית וכו' ככה ש"בני הטובים" יזכו לדירוג גבוה יותר.
גם המבחנים הפסיכוטכניים שם אינם משקפים כלום.

הם סתם פוסלים אנשים שם ומקדמים את מי שנראה להם.
מאחר ויש לך פרופיל רפואי נמוך וקב"א נמוך - לא הייתי קורא לך משתמט אם תחליט לא לשרת.
אם הצבא מחליט שיש לך קב"א כזה נמוך - לא אומר שאתה צריך להיות פועל ניקיון.
שואל השאלה:
יענו אני כלום סתם אחד בשבילם לא יכול להתקדם לשום מקום את העזרה שאני ייתן לצבא מישהו אחר יעשה יענו אני נטל עליהם
ושוב מה אני יכול לעשות אני רפואי ( לא נפשי )
רשמו בעיות בכבד לחץ דם גבוהה תורשתי קיצר חשש לסיכון גבוהה משהו כזה ועוד כמה סעיפים

ואתזה שאני לא היה קרבי קיבלתי אבל המורה שלי הדליק אותי אולי אני יעזור במערכת דברים אבל הבנתי אני פסול קורסים (הרבה אנשים בחייל האוויר אמרו לי שאני פסול קורסים) אז מה שהראשון אמר אני יעשה טבח עבודות רס"ר או שיש לי תקנה בצבא

(דרך אגב אני די בודד ביישן מעט מאוד שכל לחוץ מכול פיפס קטן ובעיות כלכליות בבית ועוד )
אנונימי