56 תשובות
לאכול דברים מקולקלים...
לאכול משהו פג תוקף או לשתות הרבה חלב חלב זה דבר לא בריא לקיבה
שואל השאלה:
אין לי אוכל מקולקל...
אנונימי
אז חלב והרבה
למה קלקול קיבה? בשביל מה לך לסבול מכאבים?
שואל השאלה:
לשתות קרטון חלב יספיק? הרגיל של הליטר.
אנונימי
שוב, למה באמת קלקול קיבה? תגידי למה את רוצה לקבל קלקול קיבה? יש לך סיבה טובה לזה?
שואל השאלה:
כן יש לי סיבה טובה. אני לא רוצה לשתף אותה אבל תודה על היחס שלך אליי ועל הדאגה.
אנונימי
איזו בדיוק? למה לך לסבול מכאבי בטן?
שואל השאלה:
כמו שכבר אמרתי איני רוצה לשתף את הסיבה.
אנונימי
ובכל זאת, חבל על זה ועל המינוס שלך, אני לא מבינה מדוע את רוצה קלקול קיבה, את רוצה לא ללמוד? רק שתדעי לך שזה נשמע לי חשוד מאוד שאת רוצה לקבל את זה. אני חושדת בזה שאת רוצה לא ללמוד או סתם לסבול מכאבי בטן שכוללים הקאות, שלשולים, בחילות וזה, סתם כי משמעם לך בחיים?
שואל השאלה:
את לא יכולה להגיד שמשעמם לי בחיים! את לא יודעת מה הסיבה ואני לא רוצה לשתף. תכבדי את רצוני. יש דברים שלא חייבים לשתף כי אלו עניינים פרטיים שלי.
אנונימי
טוב, תרגיעי קצת. כי שאת אומרת שאת רוצה לקבל משהו כמו קלקול קיבה זה חשוד. ומצטערת אבל אני לא אתן לך לפגוע בבריאות שלך אם אין לך סיבה טובה או גם יש לך אז לא שווה. ונחזור למסקנה 1, את רוצה לא ללמוד מחר או שאת סתם קלקול קיבה? אני מנסה לכבד את רצונך, רק שתביני שהבקשה שלך נשמעת מאוד חשודה שאת מבקשת קלקול קיבה, נראה כאילו שאת רוצה את זה כי את רוצה להבריז מלימודים ולא ללמוד או משהו כזה..
שואל השאלה:
אז למה בדיוק את חושדת בי? מה כבר עשיתי? שאלתי שאלה מסיבות אישיות. בטוח גם לך ישנם דברים אותם את לא רוצה לשתף.
אנונימי
אולי אבל אני לא אבקש סתם ככה בלי סיבה קלקול קיבה.. כי קלקול קיבה זה משהו שלא כדאי לך שיהיה לך. לא יודעת אבל אני חושבת שאת רוצה את זה כי זה קשור ללימודים שלך. כי משהו במה שאת מבקשת נשמע די חשוד בזה שאת רוצה קלקול קיבה, שתביני שזה לא משהו שצריך לרצות בכלל. זה כאבי בטן וגם סיוט. כולל בזה הקאות ובחילות. את לא צריכה לבקש משהו כזה אם היית יודעת כמה שזה קשה ונוראי לסבול את זה.
וואי יש לה סיבה מה את מתערבת לה בחיים, היא לא חייבת לשתף, עזבי אותה
איך אני שונאת אנשים כמוך יואו
שואל השאלה:
תודה לך, שונאת אנשים! תודה❤
אנונימי
שואל השאלה:
ואודיה לי יש סיבות משלי, יש לי סיבות.
אנונימי
שונאת אנשים, איזה בדיוק סיבות טובות יש לה? אני לא חושבת ככה. ממה שאני יודעת. קלקול קיבה זה לא דבר שכדאי לרצות אותו. ושונאת אנשים, איזה בדיוק סיבה טובה יש לה לרצות קלקול קיבה!? זה מחלה בקיבה. וזה לא נעים לסבול את המחלה הזאת. אני לא מאמינה בזה שיש לך" סיבות" קלקול קיבה אף פעם לא נראה לי כמשהו טוב שצריך לרצות. לפעמים כן צריך להתערב. קלקול קיבה זה לא משהו שכדאי לבקש..
מה זה עניינך?
שואל השאלה:
באמת אודיה מה זה עניינך? את לא מכירה אותי. אם את לא רוצה אל תאמיני. אני לא חייבת לך כלום ואני לא צריכה להוכיח את עצמי ובטח ובטח שלא בפנייך!
אנונימי
ענייני כי אכפת לי מהבריאות שלה. קודם סליחה שיצאתי ככה, פשוט השאלה שלך מחשידה מאוד שאת מבקשת את זה. תקשיבי רגע, אני מנסה למנוע ממך לעשות טעות גדולה, תאמיני לי שאת לא רוצה להתקע בשירותים כל הזמן ולסבול משלשולים ובחילות והקאות ועצירות ועוד דברים קשורים לזה. לא כדאי לך. אז מה אם אני לא מכירה אותך, באמת נראה לך שאני אתן לך לסבול מכאבי בטן ובעיות בקיבה בגלל הטעות הטיפשית שלך? את רוצה להיות בשירותים כל הזמן בגלל זה? לכי תחפשי באינרטנט על זה ותראי כמה שזה קשה לסבול קלקול קיבה.
שואל השאלה:
שונאת אנשים, תודה❤ את מלכה!
אנונימי
שואל השאלה:
אז אני מבקשת שתדאגי לעצמך קודם. אני לא צריכה שידאגו לי. תודה
אנונימי
מצטערת, אי אפשר, אבל את עושה טעות גדולה מאוד. אני דואגת לך יותר ולבריאות שלך יותר ממני. אז שתקי. אם את רוצה לקבל את זה בבקשה רק אל תתלונני שאת תהיי בשירותים כל שנייה ושעה בגלל שאת כזאת עקשנית, תאכלי משהו מקלוקל, שמחה?
שואל השאלה:
מה בדיוק אי אפשר?
אז תני לי לטעות. מטעויות לומדים. אני יכולה ללמוד לבד.
אנונימי
יש טעיות שמאוחר מדי ללמוד מהם. וגם שאי אפשר לתקן אותן אחרי זה, את בטוחה בזה? את באמת בטוחה שאת רוצה לקבל את הקלוקל קיבה? את יודעת מה זה יעשה לך בבטן? איזה בעיות יהיו לך בגלל זה? את מבינה שאת תהיי צריכה ללכת כל שעה לשירותים ולהתפנות כל הזמן כי יהיו לך בעיות בבטן בגלל זה? את רוצה לדעת את התוצאות על זה לפני שאת הולכת לעשות טעות, אז לידעיתך: הגדרה


קשיי עיכול - המכונה גם הפרעות בעיכול או קלקול קיבה - הוא מונח כללי שמתאר אי נוחות בבטן העליונה שלך. קשיי עיכול אינו מחלה, אלא כמה תסמינים שאתה חווה, כולל כאבי בטן ותחושת מלאות זמן קצר לאחר שמתחיל לאכול. למרות בעיות עיכול נפוצה, איך אתם חווים בעיות עיכול עשויה להיות שונה מאנשים אחרים. תסמינים של קלקול קיבה עשויים להיות מורגשים מדי פעם או לעתים קרובות ככל מדי יום.
בעיות עיכול יכול להיות סימפטום של מחלת עיכול אחרת. קלקול קיבה שלא נגרם על ידי מחלה בסיסית עשויה להקל עם שינויים בסגנון חיים ותרופות.

ראה גם
כאבי בטן nonulcer

תסמינים

אנשים עם בעיות עיכול יכול להיות אחד או יותר מהתסמינים הבאים:
השובע מוקדם במהלך ארוחה. אתה לא אכל הרבה מהארוחה שלך, אבל אתה כבר מרגיש מלא וייתכן שלא תוכל לסיים את האכילה.
מלאות לא נוחה אחרי ארוחה. מלוא נמשכת זמן רב יותר ממה שהוא צריך.
אי נוחות בבטן העליונה. אתה מרגיש קל עד כאב חמור באזור שבין החלק התחתון של עצם החזה (עצם חזה) והטבור שלך.
שריפה בבטן העליונה. אתה מרגיש שלא בנוח חום או תחושת צריבה בין החלק התחתון של עצם החזה והטבור.
נפיחות בבטן העליונה. אתה מרגיש תחושה לא נוחה של מועקה.
בחילות.

תסמינים נפוצים פחות, כוללים הקאות וגיהוקים.

לפעמים אנשים עם בעיות עיכול גם לחוות צרבת, צרבת ובעיות עיכול אבל הם שני תנאים נפרדים. צרבת היא תחושת כאב או צריבה במרכז החזה שלך, שעשוי להקרין לצוואר או הגב שלך במהלך או לאחר אכילה.

מתי לפנות לרופא
קלקול קיבה קלה היא בדרך כלל מה לדאוג. התייעץ עם הרופא שלך אם אי נוחות נמשכת יותר משבועיים. צור קשר עם הרופא שלך מייד אם כאב הוא חמור או בליווי:
ירידה במשקל לא מכוון או אובדן התיאבון
הקאות או הקאות חוזרים ונשנים עם דם
צואה שחורה, טריה
קשיי בליעה שמחמיר בהדרגה
עייפות או חולשה, שיכול להיות סימפטומים של אנמיה

לפנות לטיפול רפואי מיידי אם יש לך:
קוצר נשימת כאב, ההזעה או בחזה מקרין ללסת, בצוואר או בזרוע
כאבים בחזה במאמץ או עם לחץ

ראה גם
צרבת
כאבי בטן nonulcer

גורמים

יש בעיות עיכול גורמים אפשריים רבים. לעתים קרובות, בעיות עיכול קשורים לאורח חיים ועשויים להיות מופעלות על ידי אוכל, שתייה או תרופות. גורמים שכיחים להפרעות בעיכול כוללים:
אכילת יתר או אכילה מהירה מדי
מזונות שומניים או חריפים, שמנוניים
משקאות קפאין, אלכוהול, שוקולד או מוגזים יותר מדי
עישון
חרדה
סוגים מסוימים של אנטיביוטיקה, משככי כאבים ותוספי ברזל

לפעמים בעיות עיכול נגרמת על ידי תנאי עיכול אחרים, ובכלל זה:
דלקת הקבה
כיב פפטי
מחלת הצליאק
אבנים בכיס המרה
עצירות
דלקת לבלב (פנקראטיטיס)
סרטן הקיבה
חסימת מעיים
זרימת דם מופחת במעי (איסכמיה מעיים)

קלקול קיבה. שובע מוקדם במהלך ארוחה.
קלקול קיבה. שובע מוקדם במהלך ארוחה.

בעיות עיכול ללא סיבה ברורה הוא ידוע כפונקציונליים הפרעות בעיכול או כאבי בטן nonulcer.

ראה גם
דלקת הקבה
אבנים בכיס המרה
דלקת לבלב
כיב פפטי
כאבי בטן nonulcer

סיבוכים

למרות בעיות עיכול אינו בדרך כלל יש סיבוכים רציניים, זה יכול להשפיע על איכות חיים שלך על ידי גורם לך להרגיש לא בנוח, וגורם לך לאכול פחות. כאשר בעיות עיכול נגרמת על ידי מצב בסיסי, מצב שיכול גם להיות סיבוכים משלו.
אם היא לא רוצה לספר אז היא לא חייבת היא שאלה רק איך לקבל קלקול קיבה היא לא צריכה לדבר על משהו מעבר לזה (הסקרנות הרגה את החתול אז אודיה שבי בשקט)
שואל השאלה:
יש לי מספיק זמן. די עם ההתחכמות.
אנונימי
שואל השאלה:
תודה לך הצילו.
ואודיה דאגה עושה קמטים.
אנונימי
טוב באמת, תרגיעו קצת אנשים -,- תקשיבי, בקטע הזה זה נראה לי חשוד שאת מבקשת את זה, ואני מבקשת ממך להבין שקלקול קיבה זה דבר רע לבריאות שלך, אם בא לך להיות עם הקאות ובחילות וכל זה, בסדר בעיה שלך, רק תדעי שאני הזהרתי אותך וכל מי שעודד אותך אחראי לזה שיהיו לך בעיות בקיבה מרגע זה שתסבלי את זה אבל אם בא לך לסבול מזה בבקשה: אכלי בבנה מקוקלת. הנה שמחה. עכשיו לכי ותסבלי מכאבי בטן והקאות. אל תבואי לבכות לי שכואבת לך הבטן.
שואל השאלה:
כל מה שאני עושה זה לשתות חלב. אוקיי? חלב שבסדר גמור שתוקפו רק ב2.2.15.
אנונימי
נו אוקי, שתי חלב שפג תוקפו, בהצחלה בשירותים, תהיי שם למשך שבועים >< ואל תשכחי שתהיי בשירותים הרבה הרבה זמן, ויהיה לך איבוד תאבון, ותסבלי מהקאות, תקיאי הכול ויהיו לך בעיות ממש קשות. ואל תשכחי ניר טואלט שתלכי לשירותים בגלל זה. טוב בעיה שלך. מסרי דש חם לשירותים שאת הולכת לשם בזמן הקרוב. בעיות בבטן בעוד.. בהצחלה בכאבי בטן, מניסון שלי זה סיוט. שיהיו לך כאבי בטן שמחים, (יופי הנה עוד אחת הלכה לה לסבול מכאבי בטן).
שואל השאלה:
לא פג תוקפו של החלב. יש לו עד החודש הבא.
אנונימי
שואל השאלה:
לידיעתי אנחנו עדיין בינואר החודש הראשון. תוקפו של החלב פג ב-2.2.15
אנונימי
טוב חבל, לא נראה שתזכי לקבל את מה שאת מבקשת לעצמך. כנראה שהגורל צוחק עליך.. יש לו עוד זמן עד אז.. ואם כבר, בהצלחה בשירותים, את הולכת לבלות שם המון זמן ולסבול מהקאות, בחילות וכל מה שיהיה לך. בחיי. את באמת רוצה להיות בשירותים לנצח? טוב נו שיהיה. מקווה שתלמדי את הלקח בדרך הקשה שזה כאבי בטן והמון בילוי בשירותים כי זה מה שהולך לקרות לך..
שואל השאלה:
את ממש מעצבנת. אין לך מה להתערב וללגלג עם אחרים עם ההתנהגות המתנשאת שלך. אין לך תשובה לשאלה אל תגיבי. תודה.
אנונימי
טוב סליחה. אבל זה באמת מה שהולך להיות לך, זה לא להתנשא פשוט אמרתי לך בכנות שאת תהיי בשירותים הרבה זמן. כי זה מה שעושה קלקול קיבה. בהצלחה בכל זאת. תאכלי בננה רקובה, טוב לך?
שואל השאלה:
קיבלתי את סליחתך. תודה על ההתנצלות ועל הדאגה.
אנונימי
את באמת לא היית צריכה לבקש דברים כאלה, לא משנה מה הייתה הסיבה שלך אם בכלל יש לך. אבל תביני שלבקש קלקול קיבה באמת נשמע די מחשיד, כי זה משהו לא קל. ואני באמת דואגת לך ולבריאות שלך. אני באמת לא מבינה מדוע את רוצה לסבול מזה, זה שיהיה לך כאבי בטן והקאות וכל הסבל בבטן שלך, בשביל מה? מה יוצא לך? את הרי הולכת להתקע בשירותים ולסבול מהקאות כל שנייה, את תרגישי חולה ועייפה. תהיי בקריסת מערכות טוטלית. לא חבל לך על הבריאות שלך? באמת. אני מקווה שאחרי זה תלמדי את הלקח. חבל שזה יהיה בדרך הכואבת. אסור לך להתעסק עם הגוף שלך ככה, טוב נו שיהיה בהצחלה.
היא רק שאלה שאלה, את לא חייבת לענות
והיא לא חייבת לספר לך על חייה הפרטיים
את לא תכריחי אותה
גם אני דואגת נורא לבריאותה
לכן אני לא אומרת לה איך אפשר
אבל אני גם לא מתערבת בענייניה הפרטיים
אוקי, רק רציתי לדעת מדוע. חוץ מזה יש דברים שלא כדאי לבקש בכלל.
שואל השאלה:
תודה לכולם.
אנונימי
טוב שואלת השאלה אני אדבר בכנות, מה שרציתי לדעת מדוע את רוצה קלקול קיבה ואני לא בקשתי שתספרי על החיים האישים שלך או משהו כזה, אלא רק למה את רוצה ואיזה סיבה יש לך, וחוץ מזה שזה נשמע די מחשיד שאת רוצה קלקול קיבה. אני מבינה שהייתי די קשה כלפיך, אבל באמת השאלה שלך הייתה מאוד מחשידה, שיהיה לך יום טוב ואני מקווה שאחרי זה תביני את הטעות שלך. בהצלחה בחיים.
שואל השאלה:
תודה. פשוט יש דברים שגורמים לך לרצות דברים כדי להתחמק מאחרים.
אנונימי
אוקי, נניח שזה קשור ללימודים או לחברים. בכל מקרה, פעם אחת ואחרונה. אחרי זה. את לא חוזרת לעשות את זה, טוב? תאכלי שוקו שפג תוקפו. בבקשה, יום טוב
שואל השאלה:
אני לא שותה ואוכלת שום דבר שפג תוקפו. מבטיחה לך שפעם ראשונה ואחרונה.
אנונימי
טוב באמת עזבי. אל תאכלי כלום. ואל תעשי את זה.
יודעת מה? אל תעשי מה שאמרתי לך, פשוט כלום. ובאמת שזו תהיה הפעם האחרונה שלך. אני לא מנסה לפגוע בך אם זה מה שאת ואחרים חשבו קודם. פשוט דאגתי לך והייתי כנה איתך לגמרי. חוץ מזה, אל תאכלי משהו מקולקל. תחשבי בעצמך מה כדאי יותר ואז אולי תביני. וכל נותני המינוס ששמו לי, באמת תודה. אני רק ניסתי לעזור ולמנוע ממנה לעשות טעות ואתם ממש נחמדים. תודה באמת, יום טוב לכולם.
וואי אודיה חופרת כמוך עוד לא ראיתי
אנונימי
שואל השאלה:
אני לא אוכלת משהו מקולקל. יואו. קשת הבנה.
אנונימי
בסדר סליחה. אז מה אנונימי, יש עוד הרבה כמוני פה. וסליחה על אי ההבנה. יום טוב
שואל השאלה:
סליחתך מתקבלת.
אנונימי
תודה וסליחה על כל החפירות, אני פשוט דואגת לך. מקווה שאין לך ולכולם פה רגשות טינה על זה, אבל ככה זה שאנשים דואגים לך. תהיי צריכה ללמוד להבין שרוצים בטובתך ובטובת בריאותך. חוץ מזה גם אנשים שקרובים לך כמו אימא שלך יכולים לעשות את אותו דבר כמעט. זה הכול נובע מאכפתיות ודאגה עליך. לא מכוונה רעה לפגוע בך. פשוט אכפת לי ממך.
שואל השאלה:
אוקיי, תודה. אני לא שומרת טינה.
אנונימי
שואל השאלה:
תודה לכולם.
אנונימי