5 תשובות
שלום אברהם.
אין כל בעיה, עם הסבון במים.
ראשית במהלך המקלחת, את המדלל את הסבון מאוד.
שנית גם לעץ יש מערך סינון בשורשים.
מעבר לכך, כל הכבוד על היוזמה לחיסכון במיים.

אצל אימי משקים את עץ הפקאן מהמיים של מכונת הכביסה, מה זה שנים, העץ גדל נפלא.
הדברים אינם כל כך פשוטים כפי שכתב המשיב לפני. אם זה היה כה פשוט הרי שכבר מזמן היו משתמשים במים כאלו בכל בתי ישראל. משרד הבריאות אוסר זאת. לדטרגנטים שבסבון יש השפעה מצטברת על הרכב המינרלים בקרקע. בעיקר ממרכיבי סבון הכביסה. ביתי קבלה בירושה מצב דומה. הפרי של העצים נפלא והעצים לא סובלים. מציע לטפל בצמחים בשטיפת הסביבה שלהם אחת לכמה שבועות. קרי להעביר המים לצמחים אחרים ולהם להגיש מנה או שתיים של מים שפירים. יש במשתלות מתקנים מיוחדים להשקעת אותם חומרים שאינם רצויים. זה ימנע בעיקר סתימות מערכת השקיה. אם יש השקיה בטפטוף.
יואב
הי
אני משקה את הדשא, עץ לימון, עץ אנונה ועץ תפוז סיני בדלי או שניים של מים מתהליך חימום המלקחת וכן שני דליים ביום של גיגיות האמבטיה של התינוקות. כאן יש מעט סבון תינוקות לדלי.
האם הנתונים מספקים מספיק מידע להערכה על איכות ההשקיה? אני עומל על מערכת פשוטה שתעביר את המים האלו למיכלי ההדחה כך שאחסוך מים כל השנה ולא רק בקיץ.
תודה
רונן
טוב עכשיו אני מדבר. אחי קודם כל אם כבר חיברתה מקלחת לעצים אז תעבור להתרחץ רק עם סבון כביסה או סבון אחר-אין שם שום דדרגנטים כמו שכתב מעלי מישהו. שמפו לא טוב. בכפר של סבתא שלי בחול עושים הרבה מקלחות בחוץ בקיץ ושופחים מי סבון ישר על השיחי פטל-גם הפטל חי עשרות שנים וגם דשא. בסמוך לבתים יש בארות עם מיים הכי נקיים בעולם אז זה שסבון מזהם את הקרקע זה בולשיט. עוד הוכחה-ליד הבית שלי בלוד היתה דליפה בצינורות הניקוז ומכוניות שעברו בכביש הקפיצו מיים על העצים בשטח הפרדה כמה שבועות. בסוף חורף יצא עץ חדש מהשורש של אקליפטוס ונבטו זרעים של שיטה.. וזה היה מיים מאוד אפורים. אז סבון כביסה זה בכלל לא מזיק-הרי אין אותו כמות גדולה במיים איך שלא תסתבן זה לא יהיה הרבה..
לוקאץ'
לדעתי סבון המכיל חומרים כימיקלים שאינם בריאים לקרקע ולגידולים שונים וגם פסולת שמתווספת למי המקלחת, בכל מקרה אני ממליץ למי שרוצה להשתמש במים באופן מיטבי יותר יהיה להתקין פילטר מסנן מתאים שיסנן את הפסולת והלכלוך במים ויוציא מים סבירים לכל הפחות המתאים להשקייה ללא חששות.
אנונימי
באותו הנושא: