9 תשובות
שלום, מלח לא יעזור, 5 פעולות פשוטות אלו כן:
1. קודם כל יש לסלק את הדברים הפתוחים שנמצאים מחוץ למקרר. להכניס את הכל או למקרר או לקופסאות אטומות (לא לשקיות כי הם יכרסמו דרכן) - במשך כמה ימים הן ינסו לחזור לאותו מקום בו מצאו מזון, רק לאחר מכן יתייאשו.
2. להתבונן ולראות מהם המקומות בהם הנמלים עוברות הכי הרבה (בדר"כ יש "שבילים"), לראות לאן הם מובילים בקצותיהם, בדר"כ לחור בקיר או לחלון או משהו דמה. (יש לבדוק את שאר החדרים בבית בנוסף למטבח (בייחוד שירותים).
3. ללכת לקטוף רוזמרין, בטוח יש במרחק הליכה מביתך, עיריות נוהגות לשתול.
4. לשטוף את כל המשטחים (רצפה, ארונות, מגירות, שולחנות, קירות וכו') עליהם הלכו הנמלים (בייחוד השבילים). זה יעלים את שבילי הריח שהם הותירו אחת לשניה.
5. לחתוך חתיכות קטנות מענפי הרוזמרין, ולהניח באיזורים בהן היו ריכוזים גדולים של נמלים, בייחוד קצוות של שבילים. (אם יש חורים אז אפילו לדחוף לתוכם את העלים) ניתן להחליף לרוזמרין טרי כל יום/יומיים.

כמות הנמלים תקטן בהרבה, ותוך כמה ימים הן אמורות להיעלם. (אין להחזיר את המזון הפתוח לשולחן או למגירות בשבוע שאחרי הטיפול, ואם עדיין יש נמלים אז יש לחזור על הפעולה, שוב, בלי להחזיר את המזון הפתוח)
חמדה
גם אצלנו זה ככה ולא עוזר כלום כי אנחנו גרים בבית פרטי אז בכלל. אבל את יכולה לנסות לשים מקלות קינמון על השולחן או במטבח ובכלל צריך לרסס פעם בכל חצי שנה מסביב לבית. וזה מרחיק ג'וקים, נמלים וכו'.
לשטוף את כל המשטחים בחומץ.
פפריקה תחסום את הנמלים גם כן.
חדש פה
איך להיפטר מנמלים בבית

הנמלים אינן סובלות ריח ציפורן!
להברחת נמלים מציבים מספר מסמרי ציפורן בנקודת ה"כניסה " האפשרית של הנמלים, מתחת לכיור או בארונות המטבח.


נמלים אינן מסוגלות לנוע מעל פסי גיר.
אם גילית טור נמלים, שרטט/י פסי גיר לכל אורך הפתח, והנמלים לא ייכנסו עוד דרך פתח זה.

נמלים ניתן להבריח גם על ידי פיזור קפה יבש ( שרידי קפה בוץ ).

נמלים אינן אוהבות גם את תבלין הקינמון.
פיזור קינמון טחון על פני טור הנמלים בכניסה לבית, ימנע המשך כניסתן.


פיסת קרטון טבולה בדבש
הצבת פיסת קרטון טבולה במעט דבש סמוך לטור הנמלים, תגרום לכך שרוב הנמלים יפנו לעבר הדבש ויידבקו אליו. לאחר מכן לא נותר אלא לזרוק את פיסת הקרטון על תכולה.


ספוג טבול בחומץ
אם מציבים בסמוך לטור הנמלים ספוג שהוטבל לפני כן בחומץ לכ- 24 שעות, ימשוך זה לתוכו את מרבית טור הנמלים.
לאחר מכן מטבילים את הספוג במים רותחים, והנמלים הרוחשות בו יופרדו ממנו.


אבקת אפיה יבשה
אם כלו כל הקיצין ניתן להשתמש באבקת אפייה יבשה כרעל לנמלים.
לצורך זה מפזרים את אבקת האפייה בנקודת הכניסה של הנמלים לבית.
עדינה
כל התשובות נחמדות אבל יעילות לזמן קצר ודורשות המון זמן לכן אני מציע לפתור את הבעיה עי מדביר
מוסמך שיש לא מספר פתרונות א. על ידי ג, יל ב. פיתיון ג. חומר הדברה וכולה..... טלפון 0508723004
תמם יצחק מדביר מוסמך
בקשר למניעה טבעית בלי חומרים כימיכלים או רעלים של הדברת נמלים עם ריסוסים מאסיבים מומלץ לשטוף את האזורים שבהם הנמלים מגיעות כל פעם מחדש באקונומיקה.
הנמלים יודעות לחזור שוב ושוב בגלל שבילים של חומר שהן מפרישות שמסמן להן איך ללכת הלוך ושוב מהקן שלהן למקור האוכל.
הנמלים הן קטנות ככה שהן יודעות גם להיכנס לצנצנות שלא לדבר על מגירות.
ידוע גם שנמלים באות מקן ככה שגם אם משמידים את הנמלים תמיד יחזרו עוד מהקן.

נשארים ככה אם שתי פתרונות. או למנוע את חזרתן של הנמלים כל פעם מחדש מהקן על ידי טשטוש השבילים שלהן וניתוקן ממקורות האוכל שיש לנו בבתים על ידי שימוש בחמרי ניקוי חזקים ביתיים כמו אקונומיקה או חומרי חיטוי אחרים או האפשרות השנייה במקרה ששטיפה טובה לא עושה את העבודה מה שנשאר זה לעשות הדברת נמלים עם כימיכלים.

יש היום גם הדברת נמלים ללא שימוש בכמויות גדולות של רעלים. קיים גם הדברת נמלים ללא ריח. בשיטות האלה מצליחים לחסל את הקן עצמו בשימוש כמות מזערית של רעל מיוחד שפותח במיוחד בשביל המטרה הזו. הרעל הוא גם ללא ריח ולא יכול לסכן בני אדם בכמויות המזעריות שמשתמשים בהדברה או הרחקת נמלים.
אסף
יש ספריי אדום נגד נמלים- מאד מאד מומלץ! לאחר ניסיון מר... ציפורן לא עזר אצלי וגם לא עלי דפנה לכל הממליצים. הספריי ממש להיט
מוריה
היי,

ממליץ לך לנסות את הקישור למטה.
זה נקרא Terro וזה מוצר מצוין שמשתמשים בו בארה"ב.
ניתן לקנות ב-eBay.
עידן
היי הייתה לי בדיוק את אותה הבעיה.. היו לי נמלים קטנות קטנות בכל מקום.. במטבח, בשירותים ובסלון.. פשוט השתגעתי! אני חולת נקיון והבית תמיד מצוחצח אבל הנמלים - חוגגות... בהתחלה ניסיתי קינמון, לא הצליח.. ניסיתי עוד כמה דברים שעד שבסוף נשברתי והתקשרתי למדביר.. הם שמו לי מין ג'ל כזה בלי ריח בכל מיני מקומות במטבח ובאמבטיה ותוך יומיים נעלמו כל הנמלים! בכלל לא הייתי צריכה לצאת מהבית... חשוב לי גם לציין את שם החברה משום שהם היו כל כך אדיבים.. "שולה הדברת מזיקים" זה שם מצחיק.. שאלתי את הבחור מה פשר השם והוא אמר לי שהבעלים של החברה היא אישה וכך היא החליטה לקרוא לחברה.. מוזר.. בכל מקרה זה האתר שלהם: http://www.telavivbug.co.il.. מקווה שעזרתי!
נעמה