20 תשובות
מי שמאמין יודע שהכל לטובה. אז לא.. זה לא הגיוני
** יופי מינוס. איזה גדולים אתם.
בנאדם שמאמין יודע שהכל לטובה אז למה יש לו לשנוא חס ושלום את הבורא יתברך הרי "הכל לטובה"!?
מה היגיון לש.. חח אני לא מסוגלת לרשום את זה בכלל
אני גם כזה
אנונימי
שואל השאלה:
אני מאמינה בו בגלל הוכחות
אנונימי
כן זה הגיוני
לא מאמינה אבל זה הגיוני
אם את מאמינה בו את צריכה להאמין בדרכים שלו.. ואם הוא בוחר ללכת בדרכים הרעות והוא עושה לך רע כנראה שיש סיבה לכך אז זה לא ממש הגיוני את סותרת את עצמך..
.J
ברור שזה הגיוני, תראי את הסרט "המריבה", משורר חילוני ורב ניצולי שואה שהם חברי ילדות נפגשים בניו יורק... אחד הסרטים העמוקים והיפים, הוא לא לאף צד, הוא פשוט גורם לך לחשוב...
זה הגיוני לגמרי גם אני הייתי ככה אבל התחזקתי
אנונימי
שואל השאלה:
אני מאמינה שהוא קיים, כי זה מה שנשמע לי הגיוני, ואני מאמינה באלוהים של התנך, אבל אני לא ממש אוהבת אותו
אנונימי
הגיוני וחצי
אמונה זה אמונה ורגש זה משהו אחר
זה נשמע שאת אגנוסטיקנית. מאמינה שיש אלוהים, אבל גם מאמינה שלא אכפת לו ממך, לא מסכימה עם איך שהוא פועל וגם לך לא ממש אכפת ממנו.
מכתב מאבא 'שבשמים!
בתי היקרה ואהובה האם את חיה איתי? או שאת רק מזכירה את שמי לפעמים (ברוך ה', בעזרת ה', אם ירצה ה') מן הפה אל החוץ. אני רוצה להזכיר לך שאני אבא שלך שאני אוהב אותך מאד אני נמצא כל הזמן, בכל מצב ובכל מקום, אני יודע מה הכי טוב בשבילך. אני עושה את הכל רק לטובתך. אני מקרב אותך ליעוד שלך. את רואה רק חלק מהתמונה פיסה אחת מפזל וממנו מנסה להבין הכל זה לא בידיך תרפי האמיני לי אני עושה את הדבר הטוב ביותר עבורך אני אף פעם לא מעמיד אדם בנסיון שהוא לא יכול לעמוד בו - סמכי עלי, בטחי בי, הישעני עלי, התפללי אליי, דברי איתי, אני פה איתך תמיד.
גם אני האמנתי באלוהים ולא אהבתי אותו... עד שהבנתי שזה לא הגיוני שמי שיצר כביכול את העולם לא עשה כלום בשואה ושיש אנטישמיות בכמויות עצומות.
התחלתי לראות סרטונים של "הערס הסקפטי" ו- science reason israel והכל ברור לי עכשיו, כל כך שמחה שראיתי את הסרטונים ממליצה ;)
אנונימית
כן, ידיד שלי כזה. זה הגיוני.
אם הייתי מאמינה באלוהים גם אני לא הייתי אוהבת אותו
זה הגיוני. את יכולה להאמין שאל קיים אך לא לאהוב אותו. \
כמוני /:
אנונימית
אפצ'י, סליחה. אלרגית לאנשים-
אגנוסטיקן זה אמונה שאי אפשר לדעת האם ה' קיים או לא.
היא אומרת בפירוש שהיא מאמינה בו,
היא בכלל לא אגנוסטיקנית. אולי היא מאמינה אגנוסטית,
אבל אגנוסטית לגמרי... ממש ממש לא.

וכן, זה הגיוני להאמין בו ולא לאהוב אותו. אולי את כועסת עליו בגלל החיים שלך, או שפשוט זה מסיבות חיצוניות-שאת מתעבת את הדרכים שה' פועל לפיהם
זה הגיוני, רב אמר שיש אנשים שמאמינים באלוהים אבל לא אוהבים אותו או כועסים עליו.
הרי בשביל לכעוס על מישהו, או לא לאהוב אותו, אתה קודם כל צריך לדעת שהוא קיים בשביל להרגיש אליו משהו.

תשובה ראשונה, את טועה.
גם רב אמר שאין אבולוציה (למרות שאפשר לראות אותה במעבדות על חיידקים כי יש להם אבולוציה מהירה), רב אחר אמר שהיקום בנוי מארבעה יסודות: מים, אש, אוויר ואדמה. (הבסיס של היקום זה הנקודה הסינגולרית שהתרחבה למה שמרכיב את האטום, לאחר מכן לאטום וכן החאה עד להיות שעדיין היקום מתרחב), רב אחר אמר שרק ארבעה בעלי חיים אינם מפריסי פרסה ומעלי גירה וזה ממש ממש לא נכון (זה גם מה שכתוב בתנך, זה אומר שבתנך כתובים דברים מוטעים בקשר לבעלי חיים, הוכחה שאנשים כתבו את התנך כי פעם חשבו שיש רק ארבעה כאלו).
באותו הנושא: