15 תשובות
את אגנוסטית כמוני
אז את לא אתאיסטית.
אז את לא נקראת אתאיסטית.
שואל השאלה:
הו אז זה נקרא אגנוסטית?
אנונימית
זה לא הגיוני, את לא אתאיסטית... אולי אגנוסטיקנית שלא שוללת קיום כוח עליון
לא זה פשוט לא אמונה מונותאיסטית ויש כזוו דת של הסינים אבל ממש לא אגנוסטיות
בחיים לא שמעתי על זה אבל נראלי שאת לא אתאיסטית
גדי וילצ'רסקי, היא מאמינה שיש מישהו אחד, משמע שזו כן אמונה מונותאיסטית.
שואל השאלה:
מונותאיזם זה לא אמונה באל אחד? אני לא אמרתי שאני מאמינה במישהו אחד. אני מאמינה שיש כוח עליון וגם לא מחויב שהוא יהיה אלוהי
אנונימית
היא לא אמרה מישהו אחד אלא משהו מסויים שיכול להיות גם יותר מאל/ישות אחת
אז תאמרי, כוחות עליונים, כוח עליון זה יחיד נשמה
אני בדיוק כמוך אמרת בדיוק מה שאני חושבת
לשאלה:
כנראה יש לזה שם אחר.. אבל אגנוסטית זה מספק. אם את רוצה לדעת בברור, תנסי לבדוק בעצמך, חח אני לא מצאתי..

ורק לפרוטוקול:
אף אחד לא אמר שאנחנו הדרגה העליונה, האמת, שביקום אין סופי אין דבר כזה "עליון". אבל למחשבה שמשהו עדיין שולט בנו אין ביסוס.
את לא אגנוסטית, זו לא ההגדרה לכך. את כן אתאיסטית כי את לא מאמינה באלוהים. וכמובן שזה הגיוני להאמין במשהו אחר. אתאיזם לא טוען שאין שום כח גדול מאיתנו ביקום, הוא רק שולל את קיומו של אלוהים. אגב, זאת גם התשובה לכל המזלזלים ברוחניות של אתאיסטים, וחושבים שאנחנו צריכים הוכחה לכל דבר. חשוב להבין - מה שהוכח כלא נכון, לא יהיה ברשימת האמונות שלנו, אך מעבר לזה כמו כל אדם גם לאתיאסטים יש את האמונות שלהם, וחלקן הזויות עוד יותר מרעיון האלוהים (לא תאמינו לאן הדמיון יכול להגיע כשהוא לא מוגבל ע"י אל שהומצא ע"י המוח המוגבל של אנשים מלפני אלפי שנים). כנראה שזה לא "כח עליון" אלא פשוט משהו שאנחנו לא מכירים ולא מבינים (ויש מלא תאוריות אפשריות), אבל בהחלט ייתכן שישנם דברים שאנחנו כרגע לא יודעים להסביר, והוא בעל השפעה על חיינו כיום, בעתיד, בעבר, ואולי אף היה שותף ביצירתנו. פשוט לא אלוהים, פשוט לא בריאת העולם בשישה ימים לפני פחות מ 6000 שנים, פשוט לא מבול, קריעת ים סוף, מעמד הר סיני, שטן, איוב, נשמה, חיים שלאחר המוות או כל דבר אחר שכבר ידוע לנו שהוא לא נכון.
את לא אתאיסטית ולא אגנוסטית, את דאיסטית.