2 תשובות
אל תעשי את זה, כל החיים לפניך! למה את בכלל רוצה לעשות את זה? אני פעם חשבתי לעשות את זה, ובסוף לא עשיתי... את כנראה פשוט בתקופה לא טובה. אם את רוצה לפרוק, אני פה
את צריכה להבין שבחיים יש מורדות ועליות. לפעמים קורים לנו דברים קשים בחיים, אך תמיד אחרי כל מורדה באה עליה. זה החוק. והחוק גם אומר שאת היא זו שמחליטה מתי להתחיל את העלייה וכמה זמן היא תימשך. אם את רוצה את יכולה למשוך אותה כמה שאת רוצה. זה מה שנפלא בחוק הזה:)
הרגשות שלנו הם אלה שמביאים את המצבים והסיטואציות אל החיים שלנו. מתי שאת מרגישה שמחה, אושר, אהבה, הכרת תודה, התלהבות, אופטימיות וכו', באים אל חייך מצבים שמחים ומאושרים. וכך גם להיפך.
הרבה אנשים שמים את הרגשות שלהם על טייס אוטומטי. הם חושבים שהרגשות שלהם הם תוצאות של מה שעובר עליהם בחיים. אך הם אינם מבינים שההיפך הוא הנכון.
אני גם הייתי בדיכאון בעבר אז אני יכול להבין אותך. גם אני הרגשתי את אותם הרגשות וגם אני חשבתי את אותן המחשבות. ואני יכול להגיד לך דבר אחד בברור-אפשר לצאת מזה. אני יצאתי מזה, וגם את מסוגלת. ואני מאמין בך.
השתמשתי בכמה תרגילים שמאד עזרו לי. אני ארשום לך אותם כאן ואני בטוח שאם תשתמשי בהם הם יעזרו גם לך.
1. מדי בוקר, כל בוקר שאת קמה, תודי על עשרה דברים שיש לך, ותגידי בראשך מדוע. זה יכול להיות מכנס יפה שאת אוהבת, כי הוא ממש טוב עליך. וזה יכול להיות השמיים הכחולים שבחוץ, כי את ממש אוהבת לראות אותם. אך המטרה היא שכל בוקר תאמרי תודה על עשרה דברים, וממש תרגישי את הכרת התודה הזאת! כי ברגע שמכירים תודה על דבר מסוים, לא רק שהדבר הזה מתחזק וגורם להרגשה טובה יותר, כל הדברים הטובים שבחים מתחזקים!
2. כל לילה, לפני שאת הולכת לישון, תחשבי על הדבר הכי טוב שקרה לך היום. תחשבי עליו, ותגידי עליו תודה רבה. תלכי לישון עם חיוך ומחשבות חיוביות, ותקומי עם חיוך ומחשבות חיוביות.
3. כל בוקר תאמרי לעצמך "תודה רבה על היום הנפלא שעומד להיות לי". ברגע שאת מכניסה את עצמך למחשבות ותחושות חיוביות כאלה, את הופכת את היום שלך ליום חיובי!
4. תהיי מאושרת. תהיי שמחה, חיובית. כי החיים נועדו כדי שנחיה אותם במלואם וננצל אותם במלואם. אז ברגע שאת חיובית, העולם יהיה חיובי כלפייך. כי רגשות חיוביות מושכות מצבים חיוביים. זה חוק.
5. תחשבי על מצב שלילי כלשהו בחייך, ואז תרשמי בראשך עשרה דברים שאת מודה עליהם שהם בהקשר למצב השלילי. דוגמא:'לא התקבלתי לעבודה שרציתי, אבל עכשיו יש לי הרבה יותר זמן למשפחה שלי!' בכל דבר שלילי יש עשרות דברים חיוביים. פשוט צריך למצוא אותם:)
6. נסי לעבור יום אחד בלי לחשוב על מוות ודברים כאלה. כל פעם שאת חושבת על זה, תגידי בראשך 'אבל אני חייבת לומר שאני ממש אסירת תודה על (תשלימי)'. כי ברגע שאת מודה על הדברים שכן יש לך, את הופכת את המטבע!
7. תחשבי על כל הדברים שכן יש לך. המשפחה שלך, האנשים שכן אוהבים אותך וכן אכפת להם ממך. תכירי עליהם תודה ענקית.
8. שמת לב בטח שאני ממש נוגע בקטע של הכרת תודה. וזו מהסיבה הפשוטה שהכרת תודה זה אחד הכוחות הכי חזקים בעולם! אם את מכירה תודה, דברים טובים קורים.
את יכולה לדמות את הרגשות השליליים לסוסי פרא. יש סוס כועס, עצוב, דכאוני, זעוף... וכמו שעלית על הסוס הזה, את יכולה באותה מהירות גם לרדת ממנו ולעלות על סוס אחר, חיובי! ברגע שאת מפשטת את הדברים לצורה כזאת, הכול הרבה יותר קל!

אני באמת מבין אותך. אני באמת יודע איך זה מרגיש. אני באמת מכיר את הסיטואציה הזאת שאתה אשכרה חושב לגמור את החיים שלך. אבל ברגע שמתגברים על זה, ברגע שמתחילים דף חדש, אין יותר טוב מזה. הכי חשוב זה שתאמיני בעצמך. תאמיני שאת יכולה לצאת מזה. תאמיני שאת יכולה להתחיל חיים חדשים ומאושרים. הכול יהיה מעולה!
בהצלחה ^^