9 תשובות
מערך הקורסים - מקצועות במגזר התעופה - רכישת ידע נרחב בתחום המבצעי. תפקידים כמו: מפעילת מערכת תמונה אווירית, מפעילת מכלול הגנה קרקעית, כלבנית גישוש, מ"כית, תצפיתנית מוכוונת וכו'. מקצועות במגזר המנהלה - שירות בתפקידים תומכי לחימה הנמצאים במעטפת של הפעילות המבצעית ומטפלים בתחומי משאבי אנוש ולוגיסטיקה. תפקידים כמו: שלישות, נהיגה, ראשי לשכות, לוגיסטיקה וכו'.

מערך הטכני - מערך זה כולל מגוון אפשרויות העסקה בתחומי האלקטרוניקה, החשמל והמכונאות ביחידות השונות בחיל האוויר. העבודה במערך כוללת מגוון פעילויות כגון מגע ישיר וטיפול במגוון רחב של כלים צבאים ובכללם כלי הטייס השונים, דוגמת מטוסים, מסוקים, מטוסי הובלה, מטוסי קרב ועוד. עם שיבוצך לתפקיד תעבור הכשרה מקצועית אשר תכשיר אותך למקצוע ספציפי בו תעסוק ותתמקצע במהלך שירותך הצבאי.

בכללי ובקיצור:
מערך הקורסים זה תפקידים מנהלתיים ומשרדיים
המערך הטכני זה תפקידים טכניים, טכנולוגיים ומכאניים.
רוקיסט מומחה סטיפס
שואל השאלה:
בחיילת במערך הקורסים בח"א
עושים רובאי?
מל"שבית
מה זאת אומרת? את מתכוונתצ טירונות ברמת רובאי לדוגמא 02? אז כן, לפני כל קורס יש טירונות של שבועיים 02 רגיל או חודש 02 מורחב, תלוי בתפקיד.
רוקיסט מומחה סטיפס
שואל השאלה:
כן, עושים את זה בחיילת במערך הקורסים בחיל האוויר?
אנונימי
בכל תפקיד לא קרבי שהוא בצה"ל עושים טירונות כללית ובסיסית של רובאי 02, גם בחיל האוויר.
רוקיסט מומחה סטיפס
שואל השאלה:
תודה, ובחיילת במערך הקורסים בחיל האוויר יכולים לתת לי כול תפקיד שיכול להאים לי אחרי הקורס?
אנונימי
יש כמה קורסים בחיל האוויר, מתוכם האחד שתקבלי הוא ההכשרה לתפקיד של שם הקורס, נגיד טכנאות בקרה זה גם השם קורס ושם התפקיד. ותיקראי טכנאית בקרה.
רוקיסט מומחה סטיפס
שואל השאלה:
כדאי לי לדרג את זה מידה 5 במנילה?
חיילת במערך הקורסים בחיל האוויר
אנונימי
תלוי בך, האם את רוצה תפקיד מנהלחתי ומשרדי? או תפקיד פיזי עם עבודות מכניות עם מכונה, רכבים, מטוסים ומכשירים רבים? (אגב אפשר לתקן בתשובה עצמה את המילה ולא לכתוב אותה כתשובה)
רוקיסט מומחה סטיפס