14 תשובות
מבלי להתערב בהליך הרפואי (כי רופא הוא מומחה שרצוי להקשיב לו בדרך כלל), קרא בתגית "אקנה" לגבי התרופה ולגבי טיפולים בתרופות סבתא ותזונה - אלו ייקלו על המצב מאד.
מערכת סטיפס
הי משה. אני חייבת להחמיא ולאמר לך שלא רבים הילדים שמגיעים למסקנה המתבקשת שאכן כדורי הרואקוטן מסוכנים ואני חייבת עוד לציין שעל פי חוק משרד הבריאות מאשר להשתמש בכדורי הרואקוטן רק במקרה של אקנה ציסטית (בדרגה הכי קשה).

וכעת לענייננו: ברצוני לבשר לך שאכן יש פתרון לאקנה גם במצב החמור ותתפלא ללא כדורים וללא מחטים. ואני רוצה לספר לך כאן על מקרה של ילד כבן 15 במצב חמור של אקנה. שניגש יחד עם אמו לרופא עור שכמובן ייעץ להם מיד "כדורים"... האמא התנגדה והיא עוד הוסיפה שהרופא עוד אמר לה: ציטוט: מה את חושבת שרופאי העור בארץ שמאשרים את כדורי הרואקוטן לא יודעים מה הם עושים? אין פתרון אחר" גמר ציטוט ואותה אמא לא השתכנעה.

בקיצור, בגלישה באינטרנט היא נתקלה באתר שלי "איריס לוי מומחית לאקנה " הגיעו לטיפול ואחרי 3-4 טיפולים כבר לא נותר זכר מפצעי האקנה .כעת הטיפול הסופי הוא טיפול להבהרת הכתמים שנותרו מחיטוטים וגם זה בזמן הקרוב אמור לעבור, כי בקוסמטיקה הישראלית (אני עובדת רק עם תוצרת כחול לבן, ישראל, התכשירים המתאימים ביותר לאקלים הישראלי), יש חומר מיוחד שמבהיר את כתמי האקנה שנוצרו מחיטוטים או מפצעים. אני עוד רוצה לציין שהוא לא היחיד יש עוד רבים מבני הנוער ותוכל להיווכח כשתקליק בעמוד הראשון באתר "הקלק כאן להמלצות" רב ההמלצות הם מבני נוער שהיו מטופלים על ידי.
.
וזו אכן ההוכחה שיש פתרון לפצעי הבגרות ובלי סיכון לעור.

קשה מאוד בלי אבחנה מדוייקת של מצב הפנים וסוג האקנה (כי יש כמה סוגי אקנה) לעזור לך.

אך אנסה לתת לך מספר טיפים עצות והמלצות:

1. הטיפול האופטימאלי בתופעות האקנה הינו שילוב של טיפול יום יומי עצמי וטיפול תקופתי ומעקב של קוסמטיקאית מקצועית אשר אמורה להרחיק את המוקדים המוגלתיים והראשים השחורים (קומודונים) שתאפשר מראה אסטטי ומטופח יותר, יצירת סביבה חומצית שתגן על העור מפני התפתחות חיידקים ומניעת נזקים עתידיים (חורים ודלקות בעור).

2. הטיפול המשלים להקלה בתופעות האקנה הינו: תזונה נכונה - אכילת יתר של מוצרי מזון
עמילנים גורמת לפעילות מופרזת של הבלוטות ועל כן מומלץ להמנע בתקופה זו מאכילת מזון עמילני , מטוגן, וממותק יועדפו על פניהם שתיה מרובה של מים פירות וירקות טריים. יש צורך להקפיד על תזונה נכונה שתספק כמויות מספיקות של ויטמינים ומינרלים, מחסור בוויטמינים
A,B,C ו- E וכן מחסור באבץ ובסלניום עלול להגביר את הסיכון להתפרצות האקנה.

3. המנע משימוש בסבונים מייבשים ובתכשירי ניקוי וטיפוח מגרים, אקנה הוא מצב של דלקת שבו העור ממילא מגורה, נפוח, ואדום, כך שהשימוש בחומרים מגרים עלול רק להחמיר את המצב ואף לעודד עוד יותר את ייצור השומן.

4. אל תנסה לפוצץ את הפצעים, הלחץ עלול לגרום להתפשטות הזיהום ואף להגדיל את הסיכון לצלקות.

5. מומלץ לחפוף את השער יום יום ללא מרכך..

אני מקווה שהצלחתי לעזור לך ולו במעט, הנך מוזמן לגלוש באתר שלי ולעיין בכתבות נוספות בנושא האקנה.

בהצלחה.
איריס לוי - מומחית לטיפולי אקנה
משה, נשמח לדעת, אם ייצא לך להשתמש בשירותיה של איריס, שענתה כאן, איך עזר לך הטיפול.

בהצלחה ותהיה בריא!
מערכת סטיפס
משה היקר שלום רב!
מסקנתך לגבי הכדור ראקוטן היא נכונה ,יש לה תופעות לוואי אם כי גם תוצאות.
לפי מחקרים שנעשו 40% מהאוכלוסיה שנטלה את הראקוטן חוזר האקנה,ויש לי לא מעט מטופלים שנטלו ורק אחר כך נחשפו לטיפולים בקליניקה שלי.
כמו שכבר השיבו לך יש לטפל באקנה מדי בוקר וערב בהדרכת דרמתרפיסטית שמתמחה בבעיות אקנתיות.החומרים מבוססים על חומרים שהוכחו מדעית שהם עוזרים כגון חומצה סליצילית מעץ הערבה,חומצה גליקולית מקנה סוכר,קהולין,סולפור,גופרית ,שמן עץ התה וכו,יש להתאים את המרכיבים ועוצמתם למצב העור.
האקנה היא מחלה גנטית אך ידוע שיש 4 גורמים שיש להתייחס אלהם בטיפול:פעילות יתר של בלוטת החלב,הצטברות תאי עור מתים,בקטריה ודלקתיות בעור.לכן עלינו בטיפול לאזן ולנרמל את ההפרשה של בלוטת החלב,לבצע פילינג בהסרת תאי עור מתים מעל פני העור,לחסל את הבקטריה ולהרגיע דלקת.
חשוב לי לציין שצריך סבלנות במחלת האקנה אך התוצאות הם מצויונות.
אני ממליצה לך להיכנס לאתר שלי ולקרוא את המאמר שכתבתי בנושא האקנה (כתובת האתר מצוינת למטה),יש לי המון מטופלים חולים באקנה שנמצאים במצב אחר לחלוטין לאחר טיפול נכון בבית והאצת הריפוי בטיפולים בקליניקה.לא להתיאש יש מה לעשות אשמח לעזור ולענות על כל שאלה.
בברכה קמחי חגית
חגית קמחי מחגית קוסמטיקס
רבים המאמרים שנכתבו אודות אקנה, סוגי האקנה ודרכי הטיפול בבעיה.
גם אני כקוסמטיקאית מוסמכת בראש העין, טיפלתי בבעיות אקנה מדרגות חומרה שונות.
לצערי אינני יכולה להמליץ על תרופת קסם להעלמת הבעיה, אבל כן הייתי ממליצה ללכת לקוסמטיקאית טובה עם ניסיון על מנת שתוכל לאבחן ולתת מענה טיפולי הולם.

רק שתדעו שטיפול אצל הקוסמטיקאית איננו מושלם ללא טיפול ותחזוקה של המטופל, ברמה יומיומית, וכמובן עם המוצרים המתאימים, לא מכירה תרופות סבתא, כן מכירה מוצרים שנבדקו רפואית ומוכיחים את עצמם.
במכון היופי שלי בראש העין - הטיפול שהנני עושה (בד"כ) לבעיות אקנה הינו טיפול פנים מסוג קומודקס (Comodex) מבית כריסטינה קוסמטיקס.
שימוש במוצרים בבית הינו הכרחי, ונכון ישנם הרבה מוצרים ותכשירים טובים בשוק, ופה בדיוק הניסיון של הקוסמטיקאית נכנס לפעולה לשדך את המוצר הטוב ביותר עבור המטופל.
מוצרים פופלרים אצלי במכון ובאתר, שבדרך כלל עושים את העבודה הם ערכות לטיפול באקנה מבית חביבה ריבקין.
רק בריאות

מיטל - מכון יופי בראש העין
מיטל יופי ואסתטיקה מומחית סטיפס
תשמעי לי היה את הפניםם אםם החצקונים הכי מגעילים בארץ ולקחתי רוקוטאן ואני ממליצה אותו לכולם הפנים שלי מהממות נכון שזה סבל של חצי שנה אבל כדאי להיות יפה צריך לסבול אבל זה רק חצי שנה אל תבהלי אחר כך תוכלי לחייך שנים! ותשמעי לעצה שלי ותיקחי אותי כלום לא עוזר הכל חארטות ניסיתי הכלל רק זה עזר! בהצלחה
עדי
עדי צודקת, אל תקשיבי לכל האנשים שמנסים להפחיד אותך כדי לא לקחת ראוקטן, הם רק רוצים שתקני את המוצר שלהם.
נכון שיש תפעות לוואי, אבל מה הסיכוי שנקבל אותם?
התופעות החמורות הן מאוד נדירות, וחלק קטן מהאוכלוסייה שנוטלת את הכדורי ראקטן מקבלת את התופעות,
אני עכשיו באמצע הטיפול, כבר שבוע אני נוטלת את הכדורים וכבר יש שיפור רב במראה הפנים שלי,
התופעות לוואי שבטוח יהיו לך הן יובש, וכאבי ראש, ואת תוכלי להפחית אותן אם תשתי הרבה מים.
אסור להיות בשמש, וגם אני מוסיפה ששתייה מרובה של מים מאוד תעזור לך, וזה בריא מאוד לא קשור לקטע של הפצעים. וכשאת מסיימת את הטיפול, ברור שהתופעות האלה נעלמות. וזה תלוי עד כמה המצב שלך חמור כרגע, יכול להיות תצטרכי לקחת את הכדורים רק שלושה חודשים, ואם חמור מאוד זה יגיע גם לחצי שנה, אבל זה שווה!
הבדיקות דם שעושים כל פעם הן כדי לראות שהכל בסדר שהגוף שלך במצב תקין.
שמעי לי, אני מכירה הרבה שסיימו את הטיפול הזה בהצלחה, עם פנים חלקות!
אנשים שהיו להם פצעים מטורפים שנהיה להם חורים בפנים וצלקות! הראקטן מעלים הכל פשוט הכל.
בקיצור, אני ממליצה עליהם. זה עדיף מאשר שתנסי כל הזמן משחות ותבזבזי כסף ותתיאשי מכל דבר שלא יעזור. ראוקטן מבטיח לך הצלחה! משחות ותרופות סבתא... עאה... אל תפתחי ציפיות.
כל מה הקוסמטיקאיות ממליצות זה חרטה... הן רק יקחו ממך כסף, וישאירו לך כתמים
שאחרי זה אולי יעברו אבל חבל על הכאב לב!
אני לא יודעת אם הרואוקוטן האנטיביוטיקות או גלוגלות זה הטיפול המושלם
אבל אנשים חייבים לדעת שברגע שלא מטפלים בפצעים מבפנים אז הם רק חוזרים ומחמירים
כל השאר שטויות... מעלים לשבוע או גג חודש וזה חוזר
ואז מוציאים מלא כסף!
מדברת מנסיון
אני עכשיו לוקחת רואוקוטן ואין לי כמעט בכלל תופעות לוואי חוץ מיובש בשפתיים שעובר עם שפתונים ושתייה מרובה
ומרכיבה עם זה עדשות מגע... ללא בעיה
חשוב לא להגזים במינון... אני לוקחת עשרים מ"ג...
ולתת לגוף להסתגל לכדור... (לוקח גג שבועיים) וגם לא מרגישים משהו חריג

בקיצור במידה ולוקחים את הרואוקוטן בזהירות הסבל מצטמצם וכמעט בלתי מורגש
אז לא לפחד, כי הסבל שהאקנה גורם גרוע יותר מהרואוקוטן לדעתי

שיהיה בהצלחה:-)
דניאל
מוזמנת לקרא על מדריך לריפוי טבעי, ללא תרופות כימיות מזיקות..
הטיפול החדשני והמודרני ביותר לאקנה הוא טיפול בעזרת אנרגיית אור (IPL לייזר) והוא נחשב לטיפול בטוח ובעל תופעות לוואי מופחתות משמעותית. הטיפול בעל שיעורי הצלחה גבוהים. בטיפול זה יש פגיעה בחיידק האקנה. התהליך הינו סלקטיבי ופוגע בחיידק בלבד ללא פגיעה בתאים מסביבו. את יכולה להיכנס לאתר טיפולי אסתטיקה ולקבל ייעוץ ואת ההצעות הכי טובות לטיפול באקנה
בקישור המצורף
אסתטיקה
שלום,

לתרופה הזו יש בהחלט הרבה תופעות לוואי כמו יובש בעור, עליה בערכי הכולסטרול בדם, ועוד.
לא קל להתמודד עם אקנה...
אני מצרפת מאמר שיוכל להקל על ההתמודדות, ולשפר את המצב.

מאחלת לך המון בהצלחה!
אורלי תגר TAGAR מומחית סטיפס
יש היום מספר סבונים טבעיים לטיפול באקנה.
הסבונים האלה מכילים שמנים צמחיים ושמנים אתריים.
המטרה שלהם היא לחטא ולרכך את העור כדי
להפחית את כמות הפצעים.

אחד הטיפולים הכי חדשים לאקנה הוא "טיפול באור".
הוא נעשה בעזרת מכשיר מיוחד ויש לו שיעור הצלחה גבוה.
מכשירים כאלה יש בד"כ למרפאות אסתטיקה,
וכדאי לך להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל מספר הצעות מתאימות
אסתטיקה
יש כמה אנשים פה שענו ואני מסכימה עם חלקם ועם חלקם לא- אין ספק שטיפול הוא לא רק טיפול אחד אלא שילוב של כמה יחד כדי שתהיה תוצאה, חשוב להתמיד גם כשהפצעים עוברים משום שבמקרה שלי אני הפסקתי את הטיפול ברגע שראיתי החלמה ואחרי שנתיים חזר שוב האקנה.
היו כאלה שהרקוטן עזר להם ויש להם עור של תינוק היום- במקרה שלי זה רק החמיר את המצב וגרם לי אלרגיה והרגשתי תחושות מחנק והיו עוד תופעות לוואי לא רצויות- אני מאוד רגישה. לכן הפסקתי מיידית את הרקוטן וזה גרם ליותר החמרה. כתוצאה מכך החלטתי ללכת על כיוונים יותר בריאים ללא התערבות של כימיה. תזונה נכונה יותר, שתיה של מיץ ירוק פעם ביום מנקה את הגוף מרעלים, ויטמנים חיונים כולל אבץ, ניקיון של עור הפנים אצל קוסמטיקאית תוך כדי.
אפשר לנסות לקחת את מינוצוקלין שזה טוב לא פחות מרקוטן ותופעות לוואי אינן קיצוניות כמו של רקוטן- נדיר שאנשים מתלוננים על תופעות לוואי עם מינוצקלין.
בהצלחה.
ליטל
טיפול באקנה, פצעי בגרות, חצ'קונים, שחורים שומנים וכתמים בפנים, בגב בישבן בבני נוער בגיל ההתבגרות, טיפול חדשני בטכנולוגיית IPL קרן אור ואנרגיית גלי רדיו RF עם אפקט מצטבר לאורך זמן.

ללא תופעות לוואי - ללא בדיקות דם - ללא תרופות - וללא פגיעה בכבד.

הטיפול הנו אישי ופרטני הניתן לך רק על ידי איריס לוי - מומחית לטיפול בבעיות עור ולא ממטפלות או קוסמטיקאיות אחרות, שאך לא מזמן סיימו קורס, כפי שמקובל במרבית מכוני הקוסמטיקה. (תחום התמחותי רק בפתרון לבעיות עור, כ-17 שנים בתחום).

ללא שינוי באורך החיים שלך - ללא שינוי בתזונה שלך - וללא ויטמינים.

סקפטי לא מאמין? הנך מוזמן לגלוש באתר הבית ולהתרשם מעל - 100 המלצות של לקוחות מרוצים, לקבל טלפון להתקשרות ולהיווכח שיש טיפול לאקנה, פצעי הבגרות, לחצ'קונים השחורים השומנים והכתמים גם בגיל ההתבגרות - ללא סיכון לעור.

התוצאות מוכיחות כי באחוזים גבוהים מהמקרים נרשמה הצלחה בטיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL קרן אור ואנרגיית גלי רדיו RF לטיפול באקנה, פצעי הבגרות, גם בגיל ההתבגרות, בשחורים השומנים, חצ'קונים וכתמים, הטיפול הפחית את הסבל, ריפא את הפצעים, החליק העור ומנע צלקות וכתמים לאורך זמן. הטיפול מומלץ אף ע"י רופאים..

אחד מיתרונות העיקריים בטיפול בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה למעט אדמומית נקודתית ולעתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה.

טיפול חדשני - הניתן לך רק על ידי איריס לוי -
הגישה המקובלת כיום לטיפול באקנה פצעי בגרות בגיל הבגרות היא בהבטחה שב- 2 טיפולי פילינג / שיוף פיזי נפתרים מאקנה/פצעים/חצ'קונים וכתמים - זהירות שלא יעבדו עליכם - פילינג או שיוף פיזי הנעשה באקנה פעילה, פצעי בגרות פעילים בפנים, בגב בישבן הנו טיפול שטחי וחיצוני, הגורם לקילוף שכבת העור העליונה בלבד ואינו חודר והורס את החיידקים הגורמים לאקנה P.ACNE הנמצאים בשכבות הדרמיס העמוקים יותר.

טיפול פילינג/שיוף פיזי באקנה פעילה גם בגיל הבגרות עלול לחשוף את העור לזיהומים ולגרום להתפשטות הפצעים הפצעונים, הפרונקלים השחורים/השומנים לאזורים נוספים בגוף ולהחמרת הדלקת, אדמומיות חספוס העור, גירוי גירוד והתפשטות הכתמים חומים/אדומים הנלווים לפצעי אקנה פעילים.

טיפול חדשני - המונע את הצורך בשימוש התרופתי הניתן לחצ'קונים לפצעים, בגיל ההתבגרות -
הגישה המקובלת כיום בטיפול באקנה הנה באמצעות טיפול עם אנטיביוטיקה מינוציקלין או כדור הרואקוטן. איזוטרטינואין Isotretinoin תרופה הדומה במבנה הכימי לוויטמין A ונמכרת בישראל תחת השמות המסחריים רואקוטן וקוראטן.

כשמטפלים באקנה בתכשירים מקומיים סיסטמתיים, אחת הבעיות העיקריות היא מידת ההצלחה הטיפולית. הפסקת הטיפול עלולה לגרום להחזרת האקנה. ואכן מחקרים קליניים מצביעים על העובדה שלמעלה מ-40% מחולי האקנה, פצעי הבגרות, בני נוער ומבוגרים שנטלו רואקוטן או אנטיביוטיקה הופיעה התפרצות של הפצעים לאחר תום נטילת הכדור.

עלינו לזכור, שצלקות אקנה נגרמות כאשר הדלקת הנמצאת לא רק בדרמיס העליון (שכבת העור השנייה המכילה בעיקר רקמת חיבור) אלא גם בדרמיס הבינוני והעמוק והיא איננה נעצרת ללא טיפול מתאים. לטיפול המהיר בפצעי האקנה ישנה חשיבות רבה במניעת צלקות סימנים וכתמים.

תוכנית 4 השלבים הניתנת על ידי בלבד, כטיפול מערכתי פנימי וחיצוני לפצעי הבגרות.

1. טיפול קוסמטי לניקוז ניקוי וספיחת שומנים, טיפול המונע זיהומים ומאזן את הפרשות החלב, השומן, משפר את מרקם העור ומסייע לניקוי, חיטוי וכיווץ הנקבוביות, מניעת יובש גירוי גירוד איחוי וריפוי

2. טיפול בטכנולוגיית IPL קרן אור ואנרגיית גלי רדיו RF - מחקרים מראים כי בעזרת קרן אור באורך גל מסוים ניתן להפחית ב-80 אחוזים לעתים גם יותר מאקנה פצעי בגרות בפנים, בגב ובישבן גם בבני נוער בגיל ההתבגרות. הטיפול הפחית את הסבל, ריפא את הפצעים ומנע צלקות וכתמים לאורך זמן גם בגיל הבגרות.

הטיפול בשני סוגי אנרגיה המאפשר למקסם ולשפר תוצאות בצורה משמעותית טכנולוגיית IPL -קרן אור בשילוב עם אנרגיית גלי רדיו. RF (Radio Frequency

הטיפול היחידי שעובד על שורש הבעיה - חיסול חיידקי האקנה, P.ACNE הגורמים לאקנה, פצעי הבגרות בעזרתו ניתן לקבל שיפור איכותי ולאורך זמן בפצעי הבגרות, הפצעים הפצעונים והחצ'קונים בפנים, בגב ובישבן גם בגיל ההתבגרות.

השילוב בין RF ו-IPL מבוסס על חימום מקדים של אזור המטרה ע"י האור ויצירת אזור מוליך יותר עבור אנרגיית RF. כך מושגת טמפרטורה גבוהה יותר באזור המטרה ומתקבלות תוצאות טובות יותר, משימוש בקרן אור בלבד.

3, תכשירים היפו אלרגניים, ופרא-רפואיים המותאמים אישית, בטוחים לשחזור ולחידוש מראה עור הפנים, הגב והישבן, מסייעים לאזן את הפרשת השומן ומונעים היווצרות קומודונים/שומנים/שחורים ופצעים חדשים לאורך זמן. התכשירים ממיטב המעבדות המקצועית בארץ ובאיכות גבוהה מתאימים ביותר לאקלים הישראלי ומאושרים ע"י משרד הבריאות.

4. תוספי תזונה (לא ויטמינים) ייחודיים המהווים מקור לרכיבים תזונתיים רבים המגנים על בריאות העור, ועובדים על סימפטום הבעיה, במניעה וטיפול בנגעי עור דלקתיים, שיקום רקמת העור ומניעת צלקות, עידוד תהליכי ניקוי הגוף, מכילים פרוביוטיקה איכותית לטיפול וחיזוק מערכת החיסונית, הנותנים פתרון יעיל לאקנה פצעי הבגרות על רקע אלרגי דלקתי זיהומי בבני נוער בגיל ההתבגרות.

* הידעת, כי בטיפול באקנה, פצעי בגרות בבני נוער בטכנולוגיית IPL, ניתן לקבל את אותה תוצאה המתקבלת מטיפול עם כדור הרואקוטן: הפחתת פעילות בלוטות החלב (בלוטות השומן בעור), ייבוש הסבום השומן עליו מתקיים החיידק, אך ללא בדיקות דם, ללא תופעות לוואי, וללא פגיעה בכבד!

בטווח הארוך יתכנו התפרצויות ברמות שונות ויתכן ויהיה צורך לחזור על הטיפול - ניתן למנוע זאת ע"י טיפול משמר בבית ובמכון.