5 תשובות
מותר לרבנים לעביר לבנות שיעור תורה כאשר הוא בא עם הוא מישהו ולא לבד
למשל כשאישתו או הבת שלו נוכחת
לחזור מאוחר לבת ישראל ממש לא מומלץ
עדיף שהורים או בעל או בן משפחה יבוא ויאסוף אותה
לרב מותר להעביר שיעור לנשים/בנות בלבד. כשהייתי בבית חב"ד בוינה (אוסטריה) התקיים שיעור תורה מפי רב לנשים בלבד בבית בו התארחתי. (היו כ- 10 נשים).
מותר לאישה לחזור משיעור תורה מאוחר בלילה, כל עוד מדובר באמת בשיעור תורה, אך מומלץ שלא תחזור לבדה מפאת סכנה וזהירות.
מה מותר?
יש שולחן ערוך
רב מעביר מדי פעם=מצוין
''רב בדרן''=בעיה
מה שעושים לא תמיד נכון \מותר
ע''ע תפילת שחרית מנחה ערבית בקברי צדיקים
אנונימי
שלום רב,

ראית כמה תשובות סותרות קיבלת, אז בואי נעשה סדר.

רב בתפקידו הוא מורה הלכה ומלמד תורה. זה תפקידו הברור והמוחלט. לאור זאת מותר לו להעביר שיעורי תורה לבנות, רק רצוי לא להיות הבת היחידה בשיעור ולא להישאר אתו ביחידות כי זה מה שאסור ביהדות.

אין בעיה לשמוע רבנים, גם אם הם מבדרים תוך כדי שיעור ומסבירים את הדברים על ידי סיפורים או בדיחות, זו דרך להטמיע חומר קשה בצורה קלה.

בדרן שעולה על הבמה כדי לבדר אינו רב. דם אם למד ועשה תואר רבנות הוא נשאר בדרן וכאן נכנסת השאלה האם תוכן הבידור שלו מתאים לדמות שהוא מייצג.

חזרה מאוחרת הביתה אין בה עניין של צניעות, ובל נגזים ונצא מפרופורציות. בהחלט יש בעיה של ללכת לבד ברחוב החשוך בלילה מפאת הסכנה ורצוי לא ללכת לבד.

בברכה,
מאיר שמחוני
למרות שמחקו לי את התשובה שכתבתי (כי היא לא הייתה מפורשת מספיק.. אכתוב אותה שוב!)
אסור לרב להעביר שיעורי תורה לנשים בלבד (אלא אם כן הוא לא רואה אותן) כי אין אפוטרופוס לעריות ומן הסתם שהוא עלול להיכשל בהסתכלות בהן, עם זה קהל מעורב ובצד אחד יש נשים ובצד השני גברים מוטב, כי אז הוא יכול להסית את עיניו לצד הגברים והכול בסדר.
לאשה מותר לחזור מאוחר משיעור תורה, אין כאן בעיה של צניעות, עדיף שהיא תלך לשיעור תורה ולא תבזבז את הזמן שלה בדברים אחרים ו"אל תהא צדיק הרבה" (למרות שפעמים יש להתחשב במקום ובסביבה אם היא נחשבת דיי מסוכנת וסכנה להלך שם לבד בלילה, בין גבר ובין אשה).
אנונימית
באותו הנושא: