2 תשובות
לפי דעתי זה אינו דבר רע ללמוד במכללה או במוסד שהתנאים שם הם פחות קשים. לפי דעתי את\ה צריך\ה להרגיש בנוח במקום שבו תלמד\י דבר ראשון, ודבר שני - כל עוד הבית ספר או המכללה עומדים בדרישות שלך ושל ההורים אז למה לא ללמוד שם:- ) בהצלחה מקווה שעזרתי:)
זאת שאלה כללית מאוד. בסופו של דבר תשאל (או תשאלי) את עצמך איזה תואר אתה רוצה לעשות ובשביל מה. אם אתה רוצה לרכוש מקצוע, קח בחשבון יש מקצועות שיש להם הרבה ביקוש בשוק העבודה, וגם אם למדת במוסדות שלא נחשבים ברמה גבוהה אתה תוכל למצוא בזה עבודה. מצד שני יש מקצועות שהשוק מוצף בהם ולכן למעסיק יש את הפריווילגיה לסנן על פי מקומות לימוד.
חוץ מזה חשוב לזכור שתנאים פחות קשים הם לאו דווקא מעידים על תואר פחות "נחשב". אם נסתכל למשל על תואר במשפטים, המרכז הבין תחומי נחשב למקום מעולה ללמוד בו למרות שהתנאים פחות קשים מבאוניברסיטאות.
אולם קח בחשבון שמקצועות כמו הנדסה ומדעים מדוייקים, לבוגרי אוניברסיטה יש יתרונות משמעותיים על פני בוגרי מכללות ורוב החברות יעדיפו אותם.

בקיצור - אין תשובה חד משמעית. אחרי שתבחר איזה תואר ברצונך ללמוד תבדוק באינטרנט (פורומים, פייסבוק ועוד) איפה מומלץ ללמוד את המקצוע הזה ועד כמה זה קריטי ללמוד אותו במוסד "נחשב". לפעמים תגלה שעדיף להשקיע שנה במכינה\בגרויות\עוד פסיכומטרי בשביל להתקבל ללימודים באוניברסיטה, ולפעמים יהיה לך עדיף ללמוד במכללה.
בהצלחה!
Tuk
באותו הנושא: