7 תשובות
התרופה פרפנן מיודעת למי שיש לו הזיות, דמיונות, הפרעות התנהגות, הפרעת חרדה.
תופעות הלוואי שלה הן רעד, התכווצות שרירים, נוקשות שרירים, אי שקט, עייפות, קושי בתפקוד מיני (קושי להגיע לזיקפה / ירידה בדחף המיני), סחרחורות, עליה במשקל.
לרוב מטפלים בתופעות הלוואי בעזרת תרופות נוגדות, יש להתייעץ עם רופא על כך.
בהצלחה.
זוהי תרופה לטיפול בפסיכוזות.
תופעות לוואי: התכווצות פתאומית של שרירי הצוואר, לסת או הלשון הנוטה להופיע בתחילת הטיפול, נוקשות שרירים המורגשת בייחוד בזמן תנועה, תחושה של אי שקט פנימי, חוסר יכולת לשבת במקום, וצורך להזיז כל הזמן את הרגליים, עוויתות בלתי רצוניות בשרירים שסביב אזור הפה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית סטיפס
פרפנאן היא תרופה נוגדת פסיכוזה (ניתוק מהמציאות \ מחשבות לא נכונות, הזיות, דיבור לא ענייני, והתנהגות בלתי מאורגת). היא מרגיעה ועוזרות לארגון החשיבה והתפיסה.
ניתנת לחולי סכיזופרניה, מאניה-דפרסיה, וחולים בפסיכוזות שניגרמו בגלל מחלות אחרות.

תופעות הלוואי כוללות, אי שקט, חוסר יכולת לשבת במקום אחד, עוויתות בלתי רצוניות, והפרעות ונוקשות בשרירי התנועה, התכווצויות שרירי הצוואר, וסביב הפה, לסת או לשון, נוקשות שרירים המורגשת בייחוד בזמן תנועה, וצורך מתמיד להזיז את הרגליים.
עלולות להופיע ישנוניות יתר, עליה במשקל, טשטוש ראיה, סחרחורות, יובש בפה, עצירות או (נדיר יותר) שלשול והקאות. ישנו קושי בתיפקוד מיני, ועוד.
בתקופת נטילת התרופה, אסור לשתות אלכוהול, אסור לנהוג, או להפעיל מכונות, ולעסוק בכל פעילות המחייבת עירנות, ואחריות.
כל טוב,
זמיר
בתור אדם שהיה מטופל בתרופה זו אני חייב לציין שבמינונים גבוהים (בין 25-32 מ"ג) היא עלולה לגרום להזיות והתקפים לא פחות גרועים מאשר התקף פסיכוטי. זהו דבר חשוב שחייבים לציין
מטופל בפרפנן
שתיתי פרפנאן בלי הפניה של רופא... ותוך כדי שתיתי קצת אלכוהול נגעתי בסמים... וצץ לי יום אחד פשוט הכול במכה ואני חושש שיש לי תופעות לוואי כגון עצירות עייפות חולשה מחשבות לא הגיוניות הקאתי פעם אחת גם חוסר תאבון.. אני מת לדעת מה אני יכול לעשות כנגד זה או שזה אמור לעבור אחרי כמה זמן? חשבתי על פתרון לנקות את הקיבה המכילה את הכדורים?
אנונימי
מי שלקח בטעות במינון נמוך באן חד פעמי זה לא אמור להשפיע,
תקופת ההשפעה בכלל לוקחת זמן (במידה ולוקחים בקביעות במשך מספר שבועות )

מי שלקח סמים, הסמים עצמם יכולים לגרום לפסיכוזה או מחשבות לא מאורגנות והזיות
אין קשר לפרפנאן! הרבה מגיעים עקב סמים למחלות נפש

אם יש בעייה אולי להתייעץ עם פסיכיאטר (אבל שפוי)
עם זאת יש הרבה שחושבים שהפסיכיאטריה טועה ומסוכנת והשפעות של התרופות בעצמם הם למעשה יכולים לגרום לקביעות של מחלה נפשית (למשל הפסקת פרפנאן גורם לאי שקט על פי עדות אישית שראיתי)
אחד שיודע מקרוב לצערי
אני לוקחת 4 מג פרפנאן שנה האם זה יעזור למחשבות
או צריך גם שיחות
לפעמים עוזר לי הכדור ולפעמים לא
רינת