תשובה אחת
המשחקים האולפיים ביוון העתיקה התרכשו בעיקר באולמפיה והיה להם חשיבות גדולה עבור העם היווני כאירוע מאחד. לעיתים היו עוצרים את כל המלחמות באיזור כדי לערוך את המשחקים ואז היו חוזרים להלחם.
התחומים העיקריים שם היו, זריקת דיסקוס, היאבקות (שנעשתה בעירום מלא ולכן לנשים היה אסור להמצא בקהל), איגרוף, פאנקרטיון (שילוב בין היאבקות לאיגרוף), ריצה, קפיצה לרוחק, הטלת כידון ומרוץ מרכבות. ב1896 אם אני לא טועה החזירו את מנהג האולימפיאדה רק שהפעם נקבע שיערכו כל 4 שנים במקום כל שהו מסביב לעולם ובו ישתתפו מדינות בעלות הכרה שמעוניינות בכך. תחומי הספורט באולימפיאדה החדשה מגוונים. לא כל ענף ספורט זוכה ליחס כזה מצד הוועד האולימפי, רק ענפים שהוכיחו את עצמם כבעלי אופי ספורטיבי והיישגי, ומתייחסים לגוף האדם, לכוח, לגמישות, זריזות ולכישרון. בניגוד לאלו שמטרתם היא בידור (כמו מרוצי מכוניות,MMA וכו)
היום יש לא מעט ענפים. מספר מקצים שונים למרחקים שונים של ריצה וקפיצות (אתלטיקה קלה) התעמלות מכשירים וקרקע כמו גם התעמלות אומנותית, אומנות לחימה, ג'ודו, טקוואנדו, שחייה (שוב עם מרחקים וסגנונות שונים) והיום גם כדורגל, כדורסל וכדורעף. למרות שאלו זוכים לתשומת לב פחותה יותר.
בעוד שהמנצחים היום זוכים לכסף, למדלייה או גביע והכרה בין לאומית בתחומם. את המנצחים בעת העתיקה העריצו והעריכו מאוד. עשו להם לעיתים פסלים ודאגו שאנשים ידעו את שמם, אבל פיזית, הם סך הכל קיבלו זר עלי זית.
המידע הזה הוא אמין ביותר- אפילו הייתי באולימפיה ועלי לציין חוויה אמיתית!