4 תשובות
מטאפורות וסיפורים פועלים נהדר עם ילדים. ספרי לה סיפור על דובון שרצה לקום יבש. [בלי להסביר את הפואנטה. היא ילדה נבונה ותקלוט מיד]
במקביל אפשר לעשות לוח שמש וגשם. יום שהיא קמה יבשה שמים או מציירים שמש והיא מקבלת הפתעה קטנה. יום שהיא קמה רטובה מציירים גשם ועוברים הלאה
הקלטת של חני נחמיאס מצויינת "בלי חיתולים"
גם טולי חיתולי של אפרת רייטן
לילדים שלי זה מאד עזר
בעיקר בלי לחץ, בנעים, לכל אחד הקצב שלו
עזרי לה בכך שהיא תלך לשרותים לפני השינה
ובימים הראשונים הביאי אותה באמצע הלילה לשרותים. עם הזמן לא תזדקקי לזה
שתמעיט בשתייה לפני השינה.
בהצלחה
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
סיפור אמיתי.
הבן הבכור שלי הרטיב בלילה עד גיל 5. הסיפורים ובקשות לא עזרו. אז הבטחתי לו מיטת נוער חדשה שכמובן תגיע אלו רק אם הוא יפסיק להרטיב. וזה עבד! לא קרה לנו פנצ'רים עם המיטה החדשה.
רפאל רוזנסקי מומחה סטיפס
שי שלום רב!
לפני שניגש לפתרון, ברצוני לדעת האם הילדה ניגמלה כבר בעבר? או שעדכיין תהליך הגמילה לא הסתיים? במידה וישנה רגרסיה ורק לאחרונה הילדה חזרה להרטיב, הבדיקה והפתרון הינם בדרך מסויימת ובמידה ותהליך הגמילה לא הסתיים, יש לבדוק היכן נעצרתם.
אשמח לקבל תשובתך ואגיב בהתאם.
סיגל סמוכה MA פסיכולוגייה ייעוצית חינוכית
שי שלום!
כבנה של גננת בעלת ותק של 40 שנה בתחום החינוך יש לי סיפור קצר לספר לך שעשוי לשמש לך כפיתרון לבעיה, הסיפור נקרא מלאך הקסם של דנה ובקצרה מסופר שם על ילדה שפשוט לא אהבה לישון במיטה שלה, רצתה לישון עם הוריה וכ'ו.
אמא שלה סיפרה לה על מלאך הקסם שמבקר מדי לילה במיטותיהם של ילדים, מוודא שהם ישנים במיטתם ומשאיר להם הפתעה קטנה אם וכאשר הוא מוצא אותם ישנים במיטתם.
לאחר שבוע או שבועיים שבו הילדה תתרגל לישון ולא להרטיב במיטה, הפסיקו את עניין ההפתעות ואם היא תתהה למה מלאך הקסם כבר לא מגיע אליה בלילות, כי הרי היא לא מרטיבה אז מגיע לה פרס, ספרו לה שמלאך הקסם הבין כבר שהיא ילדה גדולה, ושאיננה צריכה עוד את עזרתו והשגחתו והוא ממשיך לבתים אחרים של ילדים שעדיין צריכים את עזרתו.
במקור הסיפור נכתב עבור ילדה בשם דנה שפשוט לא אהב ולא רצתה ולא יכלה לישון לבדה אלא רצתה לישון כל לילה עם הוריה.
מקווה שעזרתי ובהצלחה
פיץ העכבר