4 תשובות
ראה טיפ מצויין בתגית "פצעים, גב".
מערכת סטיפס
פצעים בכלל ובגב בפרט מופעים עקב שינוים הורמונליים או זיהומים שהכבד לא מצליח לנטרל ותצונה לקןיה.
יש להפחית צריכת סוכרים מזוקקים כגון: סוכר לבן, קמח לבן, שוקולדים ומשקאות ממותקים.
להימנע מלאכול בשרים עתירי שומן ומטוגנים.
להקטין צריכת חלב ודברי חלב עתירי שומן.
ניקוי הגוף והכבד. לצורך שיפור תפקודי הכבד שותים כל בוקר על קיבה ריקה כף שמן זית מעולה וחצי כוס מיץ לימון. קודם שותים את כף שמן זית ומייד אחרי זה מיץ לימון.
להגדיל צריכת סיבים תזונתיים. סיבים סופגים רעלים במעיים ועל ידי כך "מנקים" אותם, משפרים את תנועתיות המעיים (נגד עצירות).
תוספת פרוביוטיקה.
יש להרבות בשתיית נוזלים.
רפאל רוזנסקי מומחה סטיפס
טיפול בפצעים בגב,

מהם הגורמים לאקנה/פצעים בגב?

ברוב המקרים מקורה של תופעת ה"אקנה" בחוסר איזון הורמונאלי בגוף. חוסר האיזון ההורמונאלי נפוץ בעיקר בתקופות השינויים ההורמונאליים האופייניים לגיל הנעורים. אולם, חשופים לתופעה לא פחות, אנשים בתקופות של עצבנות וחרדה, (למתחים נפשיים השפעה ניכרת על האיזון ההורמונאלי). במקרים מסוימים מופיעה תופעת ה"אקנה" גם כסימן מלווה למחלות פנימיות שונות או בעקבות טיפולים תרופתיים המפרים את האיזון ההורמונאלי והיא עלולה להימשך עד שנות הארבעים.

במקרה של פצעונים הורמונאליים (אקנה על רקע הורמונאלי בנשים) ניתן לפתור זאת ע"י הסדרת המחזור באמצעות אמצעי מניעה, גלולות למניעת הריון שהמרכיב הדומיננטי הוא האסטרוגן שיכול לשפר את מצב ה"אקנה", או שילוב של תרופות אלה עם טיפולים נקודתיים או מערכתיים.

בגיל ההתבגרות - אין כמעט הבדל בין נערים לנערות מעצם היותם חשופים לתופעה, בצורה בה מופיע ה"אקנה" או בנזקים העלולים להיגרם עקב הזנחה או טיפול לא נכון ב"פצעונים" או בעור. עם זאת, קיימת הנחה שהגורמים העיקריים ל"אקנה" הם: היגיינה לקויה, חיידקים ולעתים אף גנטיקה.

אלו נזקים עלולים להיגרם מאקנה?
אין ספק כי תופעת ה"אקנה" מהווה מטרד ומקור לסבל פיסי ורגשי כאחד, מבוכה רבה וחוסר בטחון בעיקר בגיל הנעורים, אך טיפול כללי ומקומי במוקדים הדלקתיים ימנע סיבוכים ויביא להבראה שלמה. אולם, הזנחת התופעה ועל אחת כמה וכמה טיפול לא נכון/או רשלני, עלולים לגרום לסיבוכים ולכיעור ניכר של הפנים ולגרימת נזקים בלתי הפיכים דוגמת: "חורים" בעור, צלקות מכוערות וכד'.

מהם אזורי הגוף היותר חשופים לאקנה?
נגעי האקנה מופיעים בעיקר באזורי הגוף העשירים בבלוטות החלב, אזורים אלו כוללים את: הפנים, החזה, הכתפיים, העורף והגב. אולם, אין זה מן הנמנע שתופעות האקנה תופענה גם במקומות אחרים בגוף.

האם תופעת האקנה" ניתנת למניעה?
כשם שלא ניתן לעצור את ההתבגרות ואת הפרת האיזון ההורמונאלי האופיינית לתקופת ההתבגרות, כך לא ניתן למנוע את תופעת אקנה/פצעים בגב אולם, מודעות לבעיה, טיפול נכון טיפול פוטותרפי בטכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיו RF בשילוב תכשירים פרא-רפואיים העוזרים לשמר את מצב העור ותזונה נכונה בתקופת השינויים הפיזיולוגיים וההורמונאליים - עשויים להקל משמעותית את הסבל מהתופעה ולמנוע נזקים קוסמטיים ונפשיים לעתיד.

כתבות ומידע רב בנושא ניתן למצוא באתר הבית שלי.


רופא עור
חחח איזה שאלה ישנה
אנונימית