8 תשובות
אין לי מידע סטטיסטי או מידע כלכלי בעניין.
אני כותבת מתוך הניסיון שלי. איטליה באופן כללי ואומבריה באופן ספציפי יותר.
אומבריה היא חלומית.
יחד עם זאת, השאלה מה בדיוק אתה מחפש: טבע ושקט? שופינג? פארקי שעשועים? מקומות היסטריים? מקום זול?
זה טיול אישי או זוגי או משפחתי?
זוגי - אומבריה באיטליה
משפחתי - צרפת עם יורודיסני
לבד - עדיין איטליה ועדיין אומבריה
אקו רז מומחית סטיפס
לא משנה איזה ארץ תבחרי, את צריכה להתמקד אם אתם רוצים "בטן גב" או, טבע או טיול אורבני, לאחר שתחליטי תוכלי להמקד ולהתקדם.
נסיעה טובה!
יעל
אם אתה רוצה מזג אוויר טוב זה באלפים של צרפת שוויץ אוסטריה ספרד ואם לא לך על בטן גב לכל מקום- קרואטיה מאד יפה וכן בולגריה..
בהצלחה רבה!
רוצה להציע שתי מדינות שמשום הישראלים לא מרבים לנסוע לשם - גיאורגיה ו/או ארמניה.
שתי מדינות בחבל בקווקז שהיו לאורך ההיסטוריה צומת דרכים חשובה בין אסיה לאירופה.
מדינות מלאות הסטוריה, נופים עוצרי נשימה ואקלים יחסית נוח
טוב אז אני אעשה דירוג ואז אפרט:
1. אוסטריה
2. איטליה
3. שוויץ


אוסטריה מדינה מהממת (לדעתי יותר יפה משוויץ). יש שם המוון מה לראות ולעשות. אם אתם עם ילדים - יש המון אטרקציות ופארקים, יש מזחלות הרים (משהו מטורף!), יש פארק שמחולק לשלושה וקוראים לו סרפאוס פיס לדיס, אם אתם מתכננים טיול בחבל טירול זה ממש מומלץ ללכת לשם, מצורף קישור על מתקן שאני עליתי עליו וכן קישור לאתר עצמו. לבקר בזלצבורג- עיר הולדתו של מוצרט, שם גם צולם חלק מהסרט "צלילי המוסיקה" יש שם רובע יהודי וחנות בה גלידה כשרה (יאמיי!). אפשר לראות מהכביש את גשר אירופה- משהו מטורף! קניון לוטש- מסלול הליכה מקסים, אתם הולכים על מין גשר שתלוי על ההר ולמטה מים קסומים... יש פארק מים אראה 47 זה פארק שכל המים בו הם מים שזורמים מהנחל שעובר בפארק. אם אתם אוהבים מסלולים קשים יש את "רוזן גארדן שלוכט" הליכה למלטה למעלה או ההפך לצד מים שזורמים על הדרך, את המסלול אפשר לסיים בקינוח באימסט- מזחלות הרים מטורפות!
יש עוד מלא מה לעשות באוסטריה רק פשוט לא עולה לי לראש עכשיו...

איטליה. במילה אחת- וואו!
הכבישים זוועה וגם מה שרואים על הדרך, אבל כשיודעים לאן לנסוע- מהמם.
טוב אז מקומות חובה- אני הייתי בצפון איטליה אז חייב ללכת לונציה - מהממת! היא לא מסריחה בכלל, עיר מתוירת מאוד ויפה מאוד. יש גטו יהודי ושם מסעדה כשרה "גם גם". יש גם חנות מאפה במקום- אכלנו שם פיצה...
ללכת לפירנצה- א י מ ל ה! מהממת משהו מהסרטים. יש שם את הפסלים של האומנים, פסל דוד אמנם נמצא בחוץ אבל זה רק העתק, הפסל האמיתי נמצא במוזיאון במקום, הוא בתשלום ולא ניתן לצלם. ללכת לריבה דל גארדה משהו מקסים, הרים מטורפים וים כחול. יש באזור רכבל שמעפיל למעלה ורואים את כל הנוף. מטורף. לילדים- גארדלנד, עולם המים (קאנבה וורלד), ועולם הסרטים- שנמצא ליד עולם המים.

שוויץ- מעלפת. נופים ציוריים מעשה ידי אומן (מה רבו מעשיך!). יש לקחת בחשבון שהשוויצרים לא אוהבים לעבוד, אז כל החונויות ולפעמים גם מקומות בילוי סגורים מחמש... (אנחנו חיפשנו רופא שיניים והוא עבד עד 12!). שוויץ יקרה מאוד. יש מה לראות- לוצרן, ציריך, יש את הר פילאטיס, עולים ברכבל. אה, הערה חשובה- כל שוויץ זה רכבלים, קחו בחשבון- מ שמקיא... חובה- היוגנפראו. עולים ברכבת שעולה להר (!) ויש שם החלקה במזחלות, ירידה באומגה... משהו מהממת, כיפי ויפה. אם אתם באזור אנגלברג (שם אנחנו ישנו) יש את הר הטיטליס. גם נמד מאוד. אם אתם באזורי סן מוריץ, מומלץ לעלות להרים בסביבה, רואים משם את הנוף, זה פשוט מהמם. יש גם את קורוולדן. יש שם מזחלות הרים משהו משגע.

ועכשיו- אם אתה רוצה לתכנן טיול לאירופה- אלה הם המקומות הכי מומלצים. ובכלל- אתה יכול לעשות טיול ולהיות בשלושתם! (כמו שאנחנו עשינו הרבה פעמים)...
שיהיה לך טיול מוצלח ומהנה!:)
הי
כדאי לפנות למשרד נסיעות.
תלוי בגיל שלך, בתקציב, תחומי העניין שלך, כושר גופני, והעדפותיך.
יש מקומות כמו, דרום איטליה, שגם יש לחות גבוהה באוגוסט.
מאוד קשה לייעץ אם אין מספיק פרטים ממך.
ולכן- משרד נסיעות הוא המענה.
נסיעה טובה.
לגמרי ארמניה, מקום מדהים מכל הבחינות
אנונימי
הכי מומלץ לטייל בצרפת, במיוחד באיזור בורדו. יש שם את האוקיאנוס והאוייסטרים מעולה, יש שם שופינג מטורף והמסעדות של פירות הים מטורפות. בקיצור, בורדו בצרפת מדהימה!