16 תשובות
סתם צומי.. כדי שיגידו להן שהן רזות
אנונימית
זו בעיה נפשית ופסיכולוגית שנובעת מחוסר ביטחון עצמי, מביטחון מעורער שנוסף עם השנים בעקבות הסביבה וכד'. זה קשה להיפטר מהמחלה הזו, לפעמים זה גם משתלט.
כי הן מפגרות
אנונימי
זה מחלה של חוסר בטחון על המראה שלהם
אני חושבת שזה סוג של מחלה בראש כאילו הן לא רואות את עצמן כמו שכולם רואים אותם
אני בתת משקל -.- אבל אני לא נראית ככה נשבעת לכם:>
אני חושבת שזה נובע מחוסר ביטחון והתביישות בגוף שלהן.
חוסר ביטחון & צומי
אבל ברוב המקרים צומי..: ( (
חבר, המוח הנשי הוא אחד המבוכים הכי מסובכים שתימצא, ועם תכנס אליו אני לא מבטיח שאי פעם תצא ממנו
אנונימי
לאנורקסיות זה מחלה והן פשוט מסכנות, ובנות רזות לא מחייב שהם עושות דיאטה כל היום ולא אוכלות ורוצות צומי, הן יכולות להיות רזות מבחינה גנטית שהן לא משמינות (אני כזאת -ואני לא מחפשת צומי אני אוכל כל היום ולא משמניה ).
שואל השאלה:
אנונימי רצחת חחח
אנונימי
זה ככה בגלל שהם רגילות להיות רזות כל החיים ובשניה שיש להם קצת בטן אז זה מציק להן, לבנות רזות שניה אחרי שהם אוכלות יש בטן ממש קטנה אבל בולטת סו לכל הנחמדים שאמרו שזה לצומי או מחלה אז רוגע, זה ממש לא ככה
אנונימית
סליחה. קודם כל -זה לא כולם (לפחות לא אלו שרזות/ בתת משקל)
אני צריכה לעלות במשקל בדחיפות- ואני שונאת שמזכירים את זה שאני רזה מידי, ואני לא חושבת שאני שמנה בכלל.
מי שאומרת שהיא שמנה כשהיא בתת משקל או שזאת בעיה פסיכולוגית קשה או שפשוט היא רוצה צומי.
אוקי, סליחה, אבל אתם אידיוטים.
כל אנשי ה"זה צומי" למינכם, זאת אומרת.
כואב לי שחולים ב"מחלות תדמית" (אנורקסיה ובולימיה למיניהן, שהן בעיות נפשיות לכל דבר בדיוק כמו שפיצול אישיות וסכיזופרניה הן) צריכים לסבול בנוסף ל-הכול מתדמית ציבורית מוטעה, וטוב, אידיוטים כמוכם. שוב, סליחה על השפה, אבל המגיבים שמדברים על "צומי" הם אידיוטים.
אז קצת על אנורקסיה/בולימיה/תת משקל: זו מחלה. מחלה נפשית. לא, הן לא רואות אשליה אופטית עבה יותר של עצמן במראה. לא, תשומת לב לא מעניינת אותן. לא, הן לא שם מבחירה.
ולא, הן לא יכולות פשוט "לצאת" משם. אז מה כן?
לרוב, ואני מדבר מההיכרות שלי עם אדם מופלא (האדם הכי מופלא שהכרתי, למעשה) שחולה בבולימיה, זה מגיע מתוך כאב עמוק של שנים שאף אחד ממכם, מגיבים "יקרים", לא מכיר. שאדם, מתקופת הילדות התמימה שלו, מקבל פידבקים של "אתה אוכל יותר מידי", "אתה צריך להרזות", "אתה באמת מתכוון ללבוש את זה?", "עוד מנה?", "אתה לא חושב שעלית במשקל יותר מידי לאחרונה?", "זה נראה נורא. רואים את כל השומנים שלך." וכד'. אלו רק דוגמאות קטנות שאני מניח שהרוב של החולים התמודדו איתם. אם אני אפרט יותר, תדמיינו, כל אחד ואחד ממכם מגיבים חכמי חלם, שהייתם לוקחים מנה נוספת והיו מעירים לכם על זה ההורים שלכם. גם בחברת זרים, לפעמים. תדמיינו שהייתם עולים במשקל איזה חצי קילו מבלי ששמתם לב ואמא שלכם הייתה דואגת להזכיר לכם כמה אף אחד לא ירצה אותכם במסלול שאתם יורדים בו. תדמיינו לעצמכם שאתם מודדים בגד יפה והפידבק היחיד שאתם מקבלים שמישהו עם גוף כמו שלך בחיים לא יוכל ללכת עם דבר כזה. תדמיינו לכם לרגע. לא חסרים דוגמאות, אבל בבקשה תבינו להבין, שאנשים חוו דבר כזה יום-יום. *יום-יום*. בבקשה, תנסו לדמיין את זה. בבקשה. לכו על זה. אם אתם חושבים שזה בשביל תשומת לב. כן, תשומת לב. אנשים מתאשפזים בשביל תשומת לב. אנשים מאבדים את הסיכוי לחיים נורמליים (בין היתר בגלל גאונים מובחרים כמוכם). בשביל תשומת לב (?).
לא שחסרות נערות מטופשות שמחפשות מחמאות על דיאטה מוצלחת או בגד צמוד אז הן מקרקרות "אני שמנה" "אני מכוערת" וכו'. אבל הן לא חולות בבולימיה. הן לא אנורקסיות. תלמדו לשים את הקו. תלמדו לשים את הגבול. יש גבול. הוא עצום. ***יש הבדל***.
חוסר ביטחון זה לא דבר מולד. חוסר ביטחון הוא תוצאה של עינוי נפשי (לפעמים פיזי) של שנים. כולנו היינו תינוקות פעם. לא נולדים ככה. אף אחד לא רוצה להיות שם. לא שולטים על זה. לא פשוט "יוצאים" מזה. תפסיקו. תבינו על מה אתם מדברים לפני שאתם יוצאים בהצהרות טיפשות כמו "בעיקר בשביל תשומת לב", זרע הקודש שכמותכם. פשוט, האדם הראשון שהכרתי שחולה בבולימיה עבר חיים שאני לא מאחל לאף אחד ממכם (עם כל האהבה שמציפה אותי אליכם כרגע) ורק בשיא של השיא של השיא של הקושי הבולימיה הגיעה. משום מה, לא בגלל תשומת לב.
בכמה מילים, לצעוק "תשומת לב" כמו תרנגולת לא תורם לאף אחד. לא מכבד אותכם, את הקוראים ואת החולים המסכנים. הרוב בדרך כלל הן נערות, אבל כתבתי את זה בלשון זכר, כי גם נערים ומבוגרים נכנסים לבוץ הזה. אל תשלו את עצמכם שלא. אין פה קסם, אין פה ראיית עולם מעוותת, יש פה מחלה נפשית כואבת שמקורה בשנים של סבל. פעם הבאה, בבקשה, תקראו קצת על המחלה. תנסו להבין מה אדם שמגיע לשם עובר. אל תחשבו שאתם יודעים הכל. אל תשפטו אנשים שאתם לא יודעים עליהם כלום. זה קשה. זה יותר קשה משאתם (ואני) יכולים לדמיין.
אם מישהו רוצה לדעת עוד על המחלה או לשמוע מה יש לי להגיד עליה אני אשמח לשבת עם כל אחד ואחד ממכם. רק אנא ממכם, אל תגידו דברים כאלו. לא שוב. אל תיקחו את זה בקלות ראש. אל תשפטו. תודה.

ומישהי אנורקסית לא חייבת להיות תת משקל - אנורקסיה זה בתוך הראש שלך שאת חושבת שאת שמנה ואת מרעיבה את עצמך, את יכולה להיות גם 100 קילו ועדיין להיות אנורקסית אין קשר בין הדברים
אנונימית
אנונימית? ברור שיש קשר בין הדברים.
אנורקסיה זה כשבן אדם במשקל מתחת למשקל התקין שבו הוא אמור להיות, והאדם שבתת משקל רואה עצמו כשמן/ מעוות/ יותר ממה שהוא צריך לשקול- ולכן מרצון אוכל הרבה פחות ממה שהוא צריך/ ומקיא את האוכלשהו אוכל.
ברור שיש קשר בין הדברים, כי בן אדם שמן שרואה את עצמו שמן- זה לא אנורקסיה.