8 תשובות
כן
ברור, אף פעם לא מאוחר
איזה עבודה זרה עשית
אף פעם לא מאוחר לחזור בתשובה:)
בוודאי אפשר לחזור בתשובה על כל דבר השם אוהב ומחכה ומצפה ומתגעגע לכל בן יקר שלו עד אין סוף
אבל לא אם אותו אדם חושב לעצמו "עכשיו אני אעשה עבודה זרה ובעתיד אחזור מתשובה הרי חזרה בתשובה מכפרת", כן יתכפר לו אבל יש הרבה סיכויים שהוא לא יחזור לתשובה כי המשנה באבות מלמדת שמי שאומר אחטא ואשוב כלומר מה שאמרתי מה אכפת לי עכשיו אחגוג אעשה מה באלי בעתיד אעשה תשובה אדם כזה לא מספקין בידו לעשות תשובה לא עוזרים לו מהשמיים לעשות תשובה, אם הוא הצליח אז יפה אבל לא יעזרו לו מהשמיים.
לא זוכר במדויק אבל שאלו רב אחד מתי צריך לעשות תשובה? הרב אמר לפני שמתים, ושאלו אותו רבי אבל אנחנו לא יודעים מתי נמות, אז הרב אמר להם תעשו היום שמה מחר תמותו, כלומר אל תסמכו על זה שתשארו לנצח תעשו כל יום תשובה.
וגם כתוב "אם אין אני לי מי לי וכשאני לעצמי מה אני בכלל ואם לא עכשיו אימתי" הכוונה פה אם אני לא אעזור לעצמי ואני לא זה שארצה להתקרב להשם יתברך אף אחד לא יוכל לעזור לי וכשאני לעצמי מה אני בכלל הכוונה אם אני רק לעצמי ולא לאחרים אני לא שווה כלום ככה, "ואם לא עכשיו אימתי" הכוונה אם לא אחליט לעשות עכשיו את השינוי אז מתי כן? לכן חשוב לעשות עכשיו את השינוי
בורא עולם מסתכל על ההווה לא על העבר והעתיד אם כי הוא נמצא בכל הזמנים אז לא ניסוח הכי מדויק אבל הכוונה שלי זה שכרגע פה העיקר זה ההווה
גם כתוב שאדם צריך להחשיב עצמו כבינוני כלומר צריך לחשוב שכמות המצוות שלו שווה לכמות העבירות שלו שאם שמים במאזניים זה שווה ואז מה? המעשה הבא יכריע את עצמך ואת כל העולם כולו בין לכף זכות בין לכף דין תלוי אם זה מצווה או עבירה כך צריך לחשוב לפני מעשה ולאחריו לחשוב שוב שכמות המצוות והעבירות שווים (האמת שזה שיטה טובה ללהצליח בעבודת השם לי זה עזר)
נראה לי נכנסתי לדברים שלא הכי קשורים לשאלה אבל לא נורא חחח