7 תשובות
אולי כאן
נרקיס
לילך זקוק לקור כדי לפרוח-והמקום הכי אידאלי הוא.. הר החרמון-אם כי הם גדלים גם בהרים הגבוהים-ירושלים צפת וכו. אם את גרה באזור חם-יתאים לילך אסיאתי-שפורח לא רע. אני יודע שבגנים הבוטאנים בירושלים תוכלי לראות אותם פורחיםבדכ בסוף מרץ -כדאי לך לברר... אמא שלי ילדת רומניה טוענת שהיא ראתה לילך בירושלים אבל הם לא היו יפים כמו ברומניה. לחברה שלה בקריות יש לילך פרסי-שפורח די יפה-אבל בדכ דוקא בסתיו... אגב אני גרתי באנגליה כמה שנים-והמבחר של הצבעים הוא עצום:תכלת, לבן, בורדו, גוונים של סגול וורוד-והכי נדיר בצהוב חיוור קשה לי להאמין שיש פה כזה מבחר..
קובי
אולי מישהו מכיר משתלה שניתן לקנות בה שתילי לילך? עליתי ארצה מאסיה ומאד מתגעגעת לפריחה (ובמיוחד לריח) של לילך. אז למרות שאני גרה בראשון לציון חשבתי לנסות לשתול לילך במרפסת שמש שלי. אלי מישהו יכול לעזור בנושא?
אנה
לילך הוא שיח שהפריחה הריחנית שלו באביב תלויה במידת הקור בחורף. אני גר בקרית אתא ויש לי שכן שהלילך בגינה שלו פורח באפריל ממש יפה אני חושב שזה לילך פרסי או סיני. לילך מצוי נורא תלוי בקור, לכן מגדלים באזור ההר הגבוהה-יש שנים לא ככ קרות בחורף ואז הפריחה היא צנועה מאוד..
לילך1
לאנה -במרפסת שמש זה רעיון לא טוב צריך לשתול בגינה בשמש עדהצהרים בלבד לאחר ששפכת לבור הרבה קומפוסט ולהשקות טוב בקיץ. בראשון לציון את צריכה לילך פרסי-לילך רגיל לא יפרח-כי אין מספיק קור בחורף שם. אני גם לא חושב שהוא ישרוד בעציץ-כי החום בקיץ יחדור לשורשים.. אני קניתי לילך כזה במשתלת יגור-
אבי
אין שדה של לילכים היות ולילך הוא שיח. הוא גדל כשיח נוי בגינות. יש לילכים במשתלות הגדולות. אני ראיתי לילכים פורחים בכמה גינות בארץ בירושלים וגם בקריות ליד חיפה.
אתי
אני גדלתי בבלגיה והיו לנו 3 עצי לילך (לבן כחול וסגל בהיר) אני אומר עצים כי גובהם היה 4.5 מטרים.
פעמונים קטנים מלא על האדמה. Uפרח נוסף שהיה לנו ושריחו חסר לי שיח ה"מימוזה" ריח משגע צבע צהוב ויופי אדיר.