4 תשובות
שלום לך, קודם כל אשאל אותך לשם מה לך להתגייר? האם אץ מקיימת אורח חיים דתי? האם את רוצה לקיים אורח חיים דתי? אם השבת כן לשאלות הללו, תהליך הגיור ממילא כולל את בן זוגך.
ברגע שנכנסת לתהליך, ההחלטות אינן בידייך אלא בידי הרבנים.
אם השבת לא לשאלות שבהתחלה, לשם מה לך להתגייר? את חיה בישראל אורח חיים יהודי, את חוגגת בתאריכי הלוח העברי, את חיה את התרבות, את השפה ואת אורח החיים כאן. את בעצם, יהודיה בתרבותך, ואם אץ חילונית בהשקפתך.. זה מספיק. הגיורים הם למי שרוצה אורח חיים דתי.
הילדים שיוולדו לכם, יהיו יהודים בתרבותם ולא יוכרו כיהודים בידי הרבנות.. אז מה? לנו החילונים זה ממש לא משנה.
תוכלו להתחתן חתונה אזרחית בחו"ל ולערוך כאם טקס חופה חילוני, תוכלו גם לא להתחתן אזרחית ולהיות ידועים בציבור שזה מעמד משפטי המקביל לגמרי למעמד נשוי.
ההחלטה היא בראש ובראשונה מה יכללו חיי בעתיד? התשובה על שאלה זו מכתיבה את המסלול. והכי חשוב, לא לתת לפחד להשתלט על ההחלטה כי הפחד הוא היועץ הגרוע ביותר בקבלת החלטות. אם את חשה בפחד המתגנב ללבך, בררי עוד עובדות ושאלי עוד שאלות כי הידיעה מונעת מאתנו לפחוד.
בהצלחה
הרב דובי אביגור
חתונות חילוניות וטקסי מצווה.
את יכולה ללכת לרבנות ולהתגייר. אם בן זוגך הוא לא יהודי גם הוא צריך לעבור גיור. עדיף שתתגיירו שניכם כמובן דרך הרבנות וגם אם אתם לא רוצים להתחתן אחר הגיור אתם יכולים להתגייר מעכשיו, הגיור תופס לשנה עד החתונה ב"ה
אני רוצה להתגייר כי זה חשוב לבן זוגי, חתונה יהודית על פי ההלכה וילדים שייחשבו יהודים על מי ההלכה. השאלה פה היא אם אנחנו מוגבלים בזמן עד החתונה אחרי הגיור.. ותודה לעונים..
מרינה
מציעה לך לבדוק ברבנות (אם כי שם שאלות יכולות להופך לבומרנג נגדכם בשלב מסויים) או בפורום של עניני משפחה.
נסי למשל את זה שבקשור